Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Zemřel velikán filmové hudby James Horner

st 1. července 2015      autor: Filip Blaschke      přečteno: 2750x      komentáře: 2
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - st 1. července 2015 - 15:07

Pěkný a rozsáhlý článek, díky za něj. Pro mě když se řekne Star Trek tak jsou na prvním místě právě Horner a Goldsmith. Khanův Hněv byl totiž první Trek, co jsem viděl a spolu s Pátráním po Spockovi jsem je měl nahrané na VHS a sjížděl dokola, takže se mi hlavní motiv vryl až příliš do paměti (a do srdce).

R.I.P

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
kapitán Allarin Ilriela
Allarin Ilriela - st 1. července 2015 - 18:24

Sice taky nejsem skladatel, ale něco o hudební teorii přece jneom vím :-) a myslím že rozdíl mezi tématem a motivem je v tom, že motiv je hodně krátký, jenom malá charakteristická skupinka tónů, která se vejde do 1-2 taktů, zatímco téma je už jeho rozvedení, nebo se může skládat i z několika motivů. Asi to není napsáno moc srozumitelně XD

Věda bez náboženství je paralyzovaná a náboženství bez vědy je slepé. (Albert Einstein)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG