Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Romány podle klasického Star Treku II.: Excelsior – Ukováno v ohni

pá 21. srpna 2015      autor: Eodeon      přečteno: 4732x      komentáře: 5
admirál Fanda
Fanda - čt 27. srpna 2015 - 14:13

Škoda, že je ta kniha jen v angličtině. Po takovém článku bych si jí s chutí přečetl.:-) Opravdu velmi hutný text a je vidět, že na tom autor musel strávit hodiny (spíš dny) opravdu tvrdé práce.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 27. srpna 2015 - 19:19

Díky Fando, je to tak, dalo větší práci napsat článek než přelouskat knihu :) A skutečnost, že kniha není česky, je vlastně jedním z hlavních důvodů, proč jsem si jí zvolil k četbě. Nejlépe se prodávají příběhy o hlavních hrdinech seriálů a to je důvod, proč příběhy o vedlejších postavách, jako jsou Sulu a Klingoni, těžko kdy budou přeloženy do češtiny a vydány. Snad můj článek pomohl alespoň maličko kompenzovat českým čtenářům to, co jim ušlo, jestliže knihu nečetli.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
komodor William Kirk
William Kirk - čt 3. září 2015 - 17:45

Doporučuji knihu "The Fearful Summons", která se odehrává po Star Treku VI, je tam též Sulu, Excelsior a celá posádka se dává postupně dohromady. Od spoluscénáristy Star Treku VI Denny Martin Flynna. [link] Možná nejlepší startreková kniha, kterou jsem kdy četl…

"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 6. září 2015 - 00:58

O The Fearful Summons padla v článku pouze zmínka proto, že se mi jí prozatím nepodařilo získat pro svou knihovničku a přečíst. Jestliže se mi to někdy povede, nebudu se čtením otálet dlouho a možná jí dokonce věnuji podobný článek, tedy pokud tou dobou budu mít na takové srandy ještě dost volného času :)

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
komodor William Kirk
William Kirk - so 12. září 2015 - 17:22

Tak se na případnou budoucí recenzi "The Fearful Summons" budu těšit :-) Už je to déle, co jsem ji četl. A takhle komplexní recenzi bych asi nedal dohromady...

"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG