Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Rozloučení se Spockem v Teorii velkého třesku

čt 19. listopadu 2015      autor: tzcomics      přečteno: 2629x      komentáře: 16

Vložit nový komentář

admirál flotily Iconer
Iconer - čt 19. listopadu 2015 - 10:51

Musím souhlasit, taky jsem v epizodě čekal silnější zaměření na Nimoye a Spocka, než tam nakonec bylo.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 19. listopadu 2015 - 12:10

Rozhodně nejlepší a nejdojemnější rozloučení se Spockem i Nimoyem měla Tai onehdy na StarConu v Praze. A vůbec se nestydím přiznat, že z toho jsem naměkko i teď, když si na to jen vzpomenu...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál Fanda
Fanda - čt 19. listopadu 2015 - 13:36

No a já se hlavně těším, až tu epizodu konečně uvidím.:-) Na dokument, který Adam Nimoy připravuje, jsem přispěl v rámci kampaně na kickstarteru, takže se těším i na to.:-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kontraadmirál Lyta
Lyta - čt 19. listopadu 2015 - 15:54

Asi vím, proč už na to nekoukám. Teda, když vynecháme milion deset jiných problémů, co s tím mám (předně si řekněme, že ve fandomu jsou ve skutečnosti muži a ženy zastoupeni celkem půl na půl, na internetových fan fórech bych dokonce řekla, že mají ženy lehkou převahu, zatímco tento seriál opakovaně popírá existenci fanynek sci-fi, fantasy a komiksů a obecně z toho dělá ryze mužskou záležitost pro podivíny...jo, to mě štve asi nejvíc a pak ten zbytek).

It's easy to find something worth dying for. Do you have anything worth living for?
praporčík lamicz
lamicz - čt 19. listopadu 2015 - 18:32

Přijde mi, že celá ta scéna měla přimět Shledona vyzradit snubní prsten pro Amy... trapas...

nadporučík Gottfried
Gottfried - čt 19. listopadu 2015 - 23:06

Mám moc rád star trekové narážky v TBBT. Bohužel jak plyne čas celý seriál se obrací naruby a myšlenka ''nerdů'' pomalu mizí. Zprvu bych zrušil většinu vztahů a udělal bych víc dílů o jejich životě spojené s vědou a scifi dohromady. Ta Penny mě ničí. :D

„Všechny zdi, o které se rozbíjím, jsou v mé hlavě.“ - John Lennon
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 19. listopadu 2015 - 23:13

No vidíte, a já to ještě ani nezačal pořádně sledovat.. :D Ale tak nějak jsem si myslel, že až bych jednou zakončil svoji Trek cestu napříč všemi Star Trek seriály, tak bych té TBBT dal i šanci. Ostatně, pár dílů jsem viděl a bylo to moc fajn ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Jan Darkrider
Jan Darkrider - pá 20. listopadu 2015 - 06:12

@Lyta - mam s tim dost podobny problem - ze nam autori snazi namluvit, jakoby geekovstvi a zajem o sci-fi mela byt pouze zabava pro pany, protoze to nas nezajima. Blbost. Penny obzvlaste mi lezla hlavne ze zacatku hodne na nervy. A je to skoda, protoze prilezitost to ukazat z te druhe stranky by serialu nabidla oziveni, ktere mu ted jaksi chybi z hlediska zabavnosti. Pac - Krom toho, ze ze zacatku serial byl opravdu vice zamereny na vcelku vtipne podani prave toho zivota geeka a geekovstvi, ted se z toho stava rodinna soap-opera sit-com, na ktere normalne nekoukam, protoze jsou pro mne zkratka nudne, nicim nezajimave a vsechny jsou tzv. na jedno brdo.

praporčík lamicz
lamicz - pá 20. listopadu 2015 - 22:03

Pomalu to "Přátelovatí"... Ale zase se ty postavy nějak vyvíjí, i když asi ne úplně správným směrem.

kapitán flotily tzcomics
tzcomics - pá 20. listopadu 2015 - 22:45

lamicz: Jak píšeš, vyvíjí se to (nebo spíš už vyvinulo) špatným směrem. Ještě víc než Přátele už mi to začíná připomínat Jak jsem poznal vaši matku.

Jan Darkrider: "Příležitost to ukázat z té druhé stránky, by seriálu nabídla oživení." - ano, souhlas. Bohužel asi nějak autoři nezaregistrovali tu skutečnost, o které píše Lyta, že poměr muži/ženy je v geek tématice zastoupen procentuálně podobně. Nicméně za takový rok dva bych se nedivil, kdyby přišla obdoba TBBT čistě s hrdinkami ženského pohlaví. Americký trh se dokáže poučit (přizpůsobit). A jak píšeš, dokud to bylo vtipné podání geekovského života, tak mě to bavilo až nehorázně (člověk pozná nakolik je geek podle toho, kolik pochopí narážek/odkazů), ale teď už to sleduju jen ze setrvačnosti.

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - pá 20. listopadu 2015 - 22:51

Jakkob Killer: První série dej určitě, tam to plnilo svůj účel. 1-3 sérii jsem zkouknul jedním dechem a tuším, že tak 4 a 5 ještě byli fajn.

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 21. listopadu 2015 - 01:00

tzcomics: Nejsi první co mi to takto doporučuje, ono to asi dříve či později tak jako tak dopadne. Na Star Treku, ač bych za to byl jinak asi rád, nebudu živ až do konce, že.. ? XD

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál Fanda
Fanda - po 23. listopadu 2015 - 13:59

Měl jsem napsaný sáhodlouhý komentář na téma "genderové nevyváženosti", ale radši jsem to nakonec nepostnul. Píšu to jen proto, že mě tenhle názor usadil do židle. Snad jen krátce - nehledejme problémy kde nejsou. To, že je seriál zaměřený na partičku geeků-kluků neznamená, že jde o jakousi diskriminaci geeků-holek. Proboha! Čeho se dočkáme příště? Že je tam málo tlustých a moc hubených? Nebo málo homosexuálů? Je to automaticky diskriminace homosexuálů?

Je to fajn seriál a osobně vývoj postav vítám. Tím, že tam jsou nějaké vztahy, se alespoň otevřela možnost využít nejen témata pro singl, ale i pro zadané.

Jakkobe, rozhodně doporučuji. Sám si pak udělej názor. Mně se seriál zalíbil hned od začátku a můžu říct, že ho mám velmi slušně nakoukaný a klesající kvalitu rozhodně nepozoruji.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 23. listopadu 2015 - 21:36

Fanda: Jak říkám, časem se k tomu asi prokoušu, ale myslím že v nejbližší době to rozhodně nebude XD

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kontraadmirál Lyta
Lyta - čt 26. listopadu 2015 - 15:32

@Fanda - mně nevadí, že je to seriál o čtyřech klucích, co mají rádi komiksy, sci-fi a tak dále mě vadí, že je to tam v humoru prezentováno jako, že fanoušci jiného pohlaví ani neexistují. V tomhle mi byl o něco sympatičtější původní pilot, kde geekovska parta byla Leonard, Sheldon a Gilda a kde Penny, tedy jiná postava jménem Katie, byla mnohem drsnější a míň hloupá.

It's easy to find something worth dying for. Do you have anything worth living for?
admirál Fanda
Fanda - pá 27. listopadu 2015 - 10:30

Lyta: Chápu, i když nesouhlasím :-)))

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG