Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Data a místa narození (test)

po 8. února 2016      autor: pcermis      přečteno: 1626x      komentáře: 9

Vložit nový komentář

viceadmirál Shane
Shane - po 8. února 2016 - 12:36

Ahoj, hezký test. Nevím odkud jsi čerpal, ale na Memory Alpha i CZK je u 18 otázky jiná odpověď.

For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
admirál flotily Iconer
Iconer - po 8. února 2016 - 13:18

Taky jsem ze zvědavosti prozkoumal otázku č. 18. Ten rok nebyl v seriálu vysloven. Ale na Měmory Alpha, v odstavci Background information, vysvětlují, jak k němu došli na základě toho, co bylo v seriálu řečeno o jejím věku, když studovala na akademii. Takže informaci na Memory Alpha a na Kontinuu považuji za správnou.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál pcermis
pcermis - po 8. února 2016 - 17:36

V drtivé části jsem čerpal z Kontinua a co nebylo tak tak bylo na Memory Alpha, čerpal jsem i z bety kde byly i další info ale to mi bylo řečeno že o betě moc lidí neví a že tam spíše informace z knih a coby kdyby takže jsem několik otázek upravil tak aby se schodovaly z Kontinuuem či s Alfou. Ale u 18 je skutečně chyba. Zvláštní i po několika kontrolách mých i redakce se chyba do testu dostalo ach jo :-( Ale každopádně díky za upozornění.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
admirál flotily Chak.
Chak. - po 8. února 2016 - 17:44

Ono je těch nesrovnalostí trochu víc. Hledat rok narození Janewayové, je jako nález pozůstalosti Járy Cimrmana v deset hodin a pět minut kolem roku 1966. Na Memory Alpha (dále jen MA) to je hezky popsané. A nepomáhá tomu ani určení místa narození, to nebyla dobrá volba možností.

Miles O'Brien se podle MA narodil jindy. Ale ta čísla jsou si tak podobná, že bych tipoval na chybku při přepisu. Netroufám si říct, jestli je správně MA nebo Kontinuum :-)

Nog má na MA taky jiný datum narození, ale tentokrát je to chyba MA, protože na dalších dvou místech má správné, které i odpovídá jiným událostem (a roku v testu).

U B'Elanny to tipuju na překlep v testu, protože ta čísla jsou hned vedle sebe ;-)

A Seska nemá datum narození na MA vůbec, musí se hledat jinde, ale i tam je jen cca, takže nabízené možnosti jsou zase nevhodné.

admirál flotily Chak.
Chak. - po 8. února 2016 - 17:52

Ale aby to neznělo moc útočně, což rozhodně nebyl účel... Díky za test, i přes těch pár nepřesností je v pohodě splnitelný.

praporčík Novalis
Novalis - po 8. února 2016 - 18:00

Teda některé otázky byly pro mě oříšek podle WIki má O Brien a Chekov a další jiné datumy narození...

admirál pcermis
pcermis - po 8. února 2016 - 18:24

U 18 tomu bylo skutečně tak čísla jsou vedle sebe. :-) O opravu jsem již zažádal tak by měla být co nejdříve opraveno.

U 6,12,19 jsem čerpal data z Kontinua tak mě nějak nenapadlo to kontolovat s něčím jiným. Na MA jsem chodil většiou když jsem chtěl vědět místo či jinou informaci.

První otázka bych zrovna bych řekl že je hodně banální zde je uvedeno celé datum, město i okres nebo jak to v USA člení :-)

Přesný den, měsíc, rok bylo původně i můj úmysl u všech otázek ale málo u koho jsem to datum našel tak jsem to usnadnil pouze na rok.

A za druhé to byl trošku i účel to ne zrovna úplně usnadnit. Odznáčky jsou přeci za odměnu tak se musí člověk k jejich snažení trošku vice snažit a nečekat že to autor usnadní. :-)

Ale i tak si myslím že test není náročný. Osobně tento test považuji za těžší než svůj předchozí lehký test ze strojovny s kterým měli lidé daleko větší problém ale asi tomu tak není zde mají téměř všichni žadatelé splněno na plný počet což u předchozího testu byla vzácnost.

Ale děkuji za podměty a názory pomohou s tvorbou do dalších let. Proto také jsem podal i ten můj dotaz v diskuzi zda by šlo aby autor testu mohl vidět podrobnější statistiku nebo odpovědí těch co odznáček splnily aby se podle toho daly uzpůsobit testy budoucí.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
admirál flotily omi
omi - po 8. února 2016 - 19:57

Jedna kontroverzní otázka byla na žádost autora upravena. Bohužel jich je diskutabilních očividně více.

pcermis: Alespoň vidíš, že nadstandardní počet vracení s požadavky na opravu tvých testů před vydáním není nějaké pruzení. Ne všechny internetové zdroje jsou bohužel věrohodné.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál pcermis
pcermis - po 8. února 2016 - 20:08

Omi: díky za opravu. Každopádně jsem to nikdy nebral jako pruzení. Spíše jsem rád to redakce kontroluje a že mi nějaký test vydá :-)

I když si myslím že to zas tak hrozné není až na ten první test kde jsme vedly debatu jestli ta či ona otázka má či nemá s testem co dělat ten zbytek už tak hrozný přece není. :-p

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG