Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nový Star Trek seriál se má odehrávat před Novou generací

čt 14. dubna 2016      autor: little borg      přečteno: 3035x      komentáře: 23

Vložit nový komentář

podporučík surel
surel - čt 14. dubna 2016 - 10:07

Vždy jsem chtěl vědět něco o misích Enterprise B s kapitánem Johnem Harrimanem. No, nepředpokládám, že by to sice byl seriál o Enterprise, spíš o jiné lodi, ale i tak by toto období mohlo být velmi zajímavé.

praporčík Korax
Korax - čt 14. dubna 2016 - 10:34

Bylo by pěkné, kdyby to tak bylo. Éra před Novou generací je prakticky nedotčená a alespoň pro mě byla vždycky zajímavá. Take my money now :-)

Je ale třeba mít na paměti, že dokud něco neřekne samo CBS, nedá se s tím počítat jako s hotovou věcí. I když v minulosti u různých seriálů BirthMoviesDeath opravdu přišli s pravdivými informacemi, v řadě případů tomu tak nebylo. Pokud jste to zažili, určitě si vzpomenete na množství zaručeně podložených informací z doby, kdy se chystal seriál Enterprise, z nichž opravdu velké množství bylo mimo. Můžeme se ale těšit na období, kdy se bude o novém seriálu vynořovat víc a víc pravdivých i nepravdivých informací a my budeme jako správní fanoušci moci diskutovat o tom, jak to vlastně bude. Pecka!

Každopádně to vypadá, že nový seriál může být opravdu zajímavý. Taky jsem rád, že to podle nepodložených informací vypadá, že se potvrzuje moje domněnka, že seriál nebude umístěný v JJversu - koneckonců, práva na JJverse patří Paramountu, kdežto CBS je jiná společnost a má práva na původní dějovou linii.

kapitán flotily tzcomics
tzcomics - čt 14. dubna 2016 - 12:10

To nezní až tak špatně. S TOS filmy jsem začínal a mám k nim nostalgický vztah - a pokud by navázali na ten design z 80.let, vůbec bych se nezlobil. Tak snad to není nějaká kachna.

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
admirál flotily Iconer
Iconer - čt 14. dubna 2016 - 12:38

Doufám, že to tak bude. Ať žije původní vesmír!

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál Fanda
Fanda - čt 14. dubna 2016 - 13:45

Osobně jsem doufal spíš v nějakou éru po Nemesis, třeba tak o 100 v budoucnosti, ale pravdou je, že beru cokoliv.:-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - čt 14. dubna 2016 - 13:51

Já jsem nechtěla, aby to bylo moc do budoucnosti, ale zároveň jsem trochu tušila, že další seriál, který bude zasazen do období TNG (a tím pádem i DS9 a VOY), nevznikne. Je pravda, že po křtinách Enterprise-B jsou stránky prázdné a bylo by fajn vědět, jak to pak vlastně bylo. Zatím se to nevyvíjí vůbec špatným směrem.

She's our friend and she's crazy!
kapitán Allarin Ilriela
Allarin Ilriela - čt 14. dubna 2016 - 18:20

Doba po válkách s Dominionem by mě dost zajímala.

Věda bez náboženství je paralyzovaná a náboženství bez vědy je slepé. (Albert Einstein)
admirál pcermis
pcermis - čt 14. dubna 2016 - 20:11
Zní to dobře ale nějak mi nejde do hlavy jak se ti může odehrávat před TNG a zároveň ukazovat dobu po válkou s Dominionem. Válka s Dominionem byla až v období TNG, Ds9 a VOŠ nikoliv před.
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 15. dubna 2016 - 00:15

Ono dobové zasazení, pokud to tedy není kachna, by mělo čistě teoreticky znamenat návrat, nebo min. nějakou tu úlohu klasických TWOK uniforem, ne.. ? ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - pá 15. dubna 2016 - 10:50

Jakkob Killer: Přesně - max. pomalý přechod do první verze TNG uniforem.

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
admirál flotily Iconer
Iconer - pá 15. dubna 2016 - 11:06

Doufám, že dodrží vzhled uniforem, který té době přísluší. Jak říká TZComics.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 15. dubna 2016 - 11:45

Jj, s tou kontinuitou by to nemuseli pokazit, tak budeme společně doufat.. :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - pá 15. dubna 2016 - 12:12

Právě v tomhle si říkám, že si tak trochu i svázali ruce. Kdyby šli dál do budoucnosti, mohli udělat nové uniformy, nové lodě a celkově jiný vzhled všeho a neomezovat se. Tady se budou muset přesně držet toho, co jsme již viděli. A i když mezi Neobjevenou zemí a Farpointem je časová mezera a dá se v ní mnohé vyprávět, spousta skutečností co se týče technologií a lodí je známá. Mohli jsme i vidět, že Picard měl na Stargazeru stále ještě TWOK uniformu. V tomhle nebudou moc odbočovat, jinak budou fanoušci nespokojení. Ale pokud se jim doopravdy chtějí co nejvíc zavděčit, tak si to snad všechno pohlídají.

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
admirál pcermis
pcermis - pá 15. dubna 2016 - 14:13
Největší přínos já vidím v tom že chtějí hájit původní universum ne to nastolil J. J. Což ve velké plus za za to se pak dá odpustit nějaká ta nepřesnost.
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
admirál flotily omi
omi - pá 15. dubna 2016 - 14:22

Spíš mě překvapilo, že plánují dělat seriál jako antologii - tedy každou sezónu o něčem jiném. Prý tak mohou přeskakovat z období do období, jednou to pojmout z pohledu klingonů, pak z pohledu federace, a tak. Jsem vážně zvědav, s čím nakonec přijdou.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál Fanda
Fanda - pá 15. dubna 2016 - 15:05

Jak píše tzcomics, tím že se vrací do událostí, o kterých už víme, tak budou muset dávat pozor na to, aby dodržovali to, co je už známé. Kdyby to bylo v budoucnosti, tak se mohli rozšoupnout, přijít s novými typy uniforem a celého equipmentu... proto jsem doufal, že to bude z budoucnosti, že uvidíme něco nového. Možná je ale šance v tom pojetí, jak píše omi, jako antologie, takže se třeba nějakou období po Nemesis dočkáme.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - pá 15. dubna 2016 - 15:14

Jako antologie zní dobře právě v tom, že se může pak různě přeskakovat v období, ale moc se mi to nezdá z finančního pohledu. Přece jen udělat jedny hlavní kulisy a uniformy (plus jiné doplňky) pro celý seriál je méně náročné, než každý rok dělat jiné. To už ale bude záležet na úspěchu první sezóny.

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
admirál flotily omi
omi - pá 15. dubna 2016 - 15:54

Tak cokoliv z toho období v podstatě v seriálech (Enterprise včerejška, Příčina a důsledek) používalo vizuály zavedené ve filmech. Řekl bych, že aby se ušetřilo. Což ale asi znamená, že se za 70 let nic moc ve federaci nezměnilo a pak bum, Enterprise D. To se mi moc nezdá. Navíc nemusí jít nutně o seriál z Hvězdné flotily, zvlášť pokud chtějí ukázat "nepřátelské klingony". Mohlo by jít klidně o seriál z klingonského prostředí.

S kulisami asi moc problém nebude, BSG krásně ukázala, že se toho spousta dá zvládnout pomocí CGI a nemusí to vypadat zle.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 15. dubna 2016 - 15:58

Já tedy moc nevěřím informacím z anonymních "důvěryhodných" zdrojů. A jak píše Korax, BirthMoviesDeath se někdy osvědčil, někdy vůbec. Takže já bych to bral zatím s velkou rezervou. Návrat k prime timeline bych ale samozřejmě uvítal a i nápad s antologií zní jako příjemné ozvláštnění. Rozhodně bych moc nebyl rád, kdyby se celý seriál odehrával v období mezi TOS filmy a TNG. Lepší by bylo období po Nemesis. V návratech do minulosti by tvůrci nejspíš nadělali příliš velkou neplechu v chronologii. Tak to ostatně bylo i v případě Enterprise.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
komodor Leiah
Leiah - pá 15. dubna 2016 - 17:30

S tím přeskakováním každou sezonu jinam se mi to moc nezdá. Sledovanost vždycky nejvíce drželi herečtí idolové (Kirk, Spock, Dat, Sedmá...) a seriál, kde by si diváci v každé sezoně museli zvykat na jiné postavy je... no přinejmenším dost riskantní. Skoro bych věřila úmyslně vypuštěné kachně.

Některé věci na světě fungují jen proto, že mají svá tajemství.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 15. dubna 2016 - 23:25

Co se týče spokojenosti fanoušků... Ono by krafali myslím si tak jako tak... Ať už to bude tak jako tak, tedy z dob po TOSce a před TNG, nebo řekněme po Nemesis... Vždycky se najdou tací, kterým bude to či ono vadit, a vůbec by to nebylo napoprvé. Ostatně i zde jsme to mnohokráte viděli a zažili, ani netřeba zmiňovat konkrétní situace a diskuze. Takže podle mě je to více méně jedno, pokud jde o spokojenost fanoušků a uspokojení jejich potřeb...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál Kyle
Kyle - so 16. dubna 2016 - 08:49

Tak třeba se objeví časová vyšetřovací komise a dveře jsou otevřené kamkoliv, dokonce i k crossoverům. To by bylo taky fajn. Těším se na ten pocit před televizí, kdy nevím, co uvidím. Já se tak těšíííííííííím. :-D

De profundis clamo ad te domine.
admirál pcermis
pcermis - so 16. dubna 2016 - 08:53

Určitě souhlas seriál si najde stejný počet odpůrců jako sympatizantů ať udělá cokoliv a bude o čemkoliv to je jasné. Ale padly zde dva zajímavé názory ohledně té antologie. Pokud bude každá sezóna o něčem jiném tak to zvýší náklady na tvorbu seriálu ať už jako kulisy nebo jako CGI a divák co si zvykne na jeden děj a jednu posádku si v další sezóně bude muset zvykat na někoho jiného. Já to osobně vítám může to přinést nový svěží vítr do vyprávění příběhů a nebudou tak svázaní jednou dobu a seriál tak může vysvětlit prázdná místa v době po TOS, po Nemessis, po DS9 a podobně ale také aby to nedopadlo tak že řeknou že náklady na jednu sezónu jsou tak vyšší a sledovanost tím nižší a jediné co bych nechtěl když jsme se po takové době dočkaly nového seriálu aby dopadl stejně jako ENT.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG