Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Retro: Já, Borg (I Borg)

čt 19. dubna 2018      autor: Alice Lal Zikešová      přečteno: 2033x      komentáře: 6

Vložit nový komentář

kapitán flotily tzcomics
tzcomics - čt 19. dubna 2018 - 14:12

Dobrý výběr :-) Už při čtení knihy Větší než pouhý součet jsem si říkal, že si to musím pustit a tohle je další znamení :-)

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - čt 19. dubna 2018 - 17:55

Chtěl jsem doplnit, že jak to s Timem dopadlo je právě v knize Větší než pouhý součet a ono ejhle, nemusím :)

kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - pá 20. dubna 2018 - 16:37

Tak tuhle knihu jsem nečetla, budu se po ní muset podívat, popravdě jsem teď kvůli školní četbě k maturitě Trekové knihy dost zanedbávala, tak mám aspoň něco, co mě nakopne (:

She's our friend and she's crazy!
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - út 8. května 2018 - 20:55

Já bych se jen vyjádřila k tomu, že páchat genocidu lidské není. No, s tím nesouhlasím, je to lidské. Zvířata na to nemají prostředky a mnohdy ani mysl (přestože existuje i zabíjení čistě s konkurenčních a územních důvodů). Totiž, ono se všude říká, jak je tohle a támhleto nelidské a hnusné a nemorální - no, jako ano, s tím se dá souhlasit (přestože morálka je tak hrozně špatně definovatelný pojem), ale je to právě vyloženě lidské, ač nepěkné. Ať už z důvodu "dobrého" či "špatného".

kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - út 15. května 2018 - 21:31

Tar-ara_Istandil: Samozřejmě chápu Tvou výtku a jsem ráda, že jsi tady tuhle věc otevřela, protože určitě je jedním z hlavních témat epizody a právě nad ní by se divák měl po shlédnutí alespoň podvědomě zamyslet a i to bylo částečně záměrem tohoto retra - nejen připomenout si epizodu a její zpracování, příběh a postavy, ale hlavně tuhle myšlenku.

She's our friend and she's crazy!
kapitán flotily Jan Darkrider
Jan Darkrider - čt 24. května 2018 - 08:51

Jednoznacne jedna z mych nejoblibenejsich epizod v celem startreku vubec. :)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG