Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Třetí rozšíření pro Star Trek Online již letos v létě

út 10. května 2016      autor: Jakkob Killer      přečteno: 2723x      komentáře: 14

Vložit nový komentář

praporčík dewilish
dewilish - st 11. května 2016 - 06:11

tak na tohle se vážně těším :)

Assimilate THIS!
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 11. května 2016 - 10:29
Také se velice moc těším, pro mě je to něco jako splněný sen, i když ke spokojenosti největší mi tam schází ještě T6 Connie. Ale i ty nové designy lodí se mi líbí a doufám, že s nimi bude moci létat i main.. ;)
" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
komodor Praotec trekkie
Praotec trekkie - st 11. května 2016 - 10:44

Pokud by se někdo méně znalý herní terminologie nechytal: T6 Connie znamená loď třídy Constitution z 23. století, tedy jako Kirkova Enterprise, ale oproti té současně dostupné ve hře by měla mít nejvyšší možný level, tj. T6. Hráči po ní volají už delší dobu, ale vývojáři ji zatím do hry nezařadili s ohledem na časovou a dějovou logiku. Tak třeba se v rozšíření z doby TOS i dočkáme...

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 11. května 2016 - 15:11

Tento argument já moc neberu, protože je sám o sobě "děravý" jak USS Constellation z epizody The Doomsday Machine. Sice jo, klasická Connie by mezi všechny ty endgame high-tech lodě neseděla, ale na druhou stranu je ve hře plno jiných starých veteránů, kteří své T6 verze mají, viz. refitovaný Excelsior, spousta dravců z flotily Klingonů a mnoho lodí z jiných frakcí a ras, které se dají nalézt v bedničkách. To spíše beru to tvrzení, že Connie jako T6 endgame loď si nepřeje samotná CBS, která to studiu Cryptic prostě nedovolila...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
praporčík dewilish
dewilish - čt 12. května 2016 - 09:19

to zas mně to celkem logiku dává, přece jen původní "Connie" - ten výraz slyším poprvé ;) - byla překonaná a zastaralá už ve své době, proto přece vznikla třída Excelsior, která se holt udržela hoooooodně dlouho. Původní třídu Constitution nezachránil ani refit, proto by bylo celkem zvláštní, kdyby Hvězdná flotila udržovala ve službě ve všech směrech překonanou konstrukci čistě jen z nostalogie. Ale po pravdě, jako s T6 bych si s ní moc rád zahrál ;)

Assimilate THIS!
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 12. května 2016 - 14:56

No vidíš, a to já zase prvně vidím/čtu, že by ve své době byla třída Constitution zastaralá a překonaná. Pokud vím, v době seriálové TOSky to bylo to nej, co ve Hvězdné Flotile bylo. To samé refit verze, která min. v době TMP byla opět to nej, co Flotila měla. Jinak je samozřejmé že mimo to se pracovalo i na dalších projektech, jako byl třeba Excelsior, který je ale v mnohých ohledech "pokračovatelem" třídy Constitution, přičemž je samozřejmě logicky doplněn o ty nejnovější výdobytky tehdejší doby. Ale ani tehdy bych ještě netvrdil, že by byla Constitution třída zastaralá a překonaná. Už to nebyl TOP, ale ani low end (či jakýkoli jiný end XD)...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
praporčík dewilish
dewilish - pá 13. května 2016 - 06:18

cituji z wiki

Ve 23. století byla nejpokrokovější třídou hvězdných lodí třída Constitution. V pozdějších údobích tohoto století, však začala zastarávat. Toto stárnutí částečně zpomalil program revitalizace, který proběhl pomocí konfigurace Refit, v roce 2270, což bylo velmi jednoduché a levné řešení, ovšem krátkodobé, protože už kolem roku 2280 dosahovaly tyto lodě svých konstrukčních limitů. Constitution byla postavena tváří v tvář svému stáří při zajišťování bezpečnosti Federace a potlačování nebezpečí hrozícího především že strany Klingonské říše a Romulanského hvězdného impéria. Hvězdná flotila potřebovala lodě, které by tuto úspěšnou třídu dokázaly plně nahradit a převýšit, především konstrukcí a také pohonem.

A proto vznikla třída Excelsior :)

Assimilate THIS!
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 13. května 2016 - 23:10

Tak jasně, v článku naštěstí zmiňují celkem podstatné "v pozdějších obdobích", ale ty jsem já na mysli neměl ;). Já hovořil právě o té zlaté éře řekněme, kdy vesmíru a Flotile kralovala Connie a nic lepšího nebylo ani v dohledné době :). Ono to tak už chodí, že i ta nejmodernější věc za čas zastará... O elektronice se ostatně říká, že v době, kdy se dostane nejnovější počin na trh, je už přesto dávno překonán tím, co se rodí v laboratořích, výzkumných centrech atd. Tady to prostě letí warpem, no.. :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
praporčík dewilish
dewilish - so 14. května 2016 - 06:52

prostě se shodneme, že T6 Connie ve hře chceme ;)

Assimilate THIS!
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 14. května 2016 - 12:30

Tak... Určitě jo, ale s největší pravděpodobností to nedopadne, což je sice mrzuté, ale na druhou stranu ty nové TOS lodě se mi vzhledově také líbí a jelikož si při customizaci těch nových T6 lodí bude moci hráč zvolit mj i ten TOSkový vzhled lodí z nižších tierů, je to pro mě zatím celkem dostatečná kompenzace. Třeba ten Gemini Class cruiser se mi vážně moc líbí ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán G´Quan
G´Quan - po 16. května 2016 - 16:03

Vypadá to opravdu pěkně, ale doufám, že příští rozšíření přinese i novou hratelnou frakci v podobě Cardassie či Dominionu.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 16. května 2016 - 20:15

Cardassiana či Vortu, dokonce i měňavce, si celkem snadno vytvoříš v editoru postavy, když si jako rasu zvolíš "Alien". Ne netu se dá i dohledat návod, kterak na to, a jak který posuvník při editaci postavy posunout tam či onam, aby jsi dosáhl kýženého výsledku ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán G´Quan
G´Quan - út 17. května 2016 - 01:33

Děkuji za typy. O podobných tutorialech jsem už z minulosti slyšel a opravdu jsou velice přesné. :-) Myslel jsem však rozšíření, které by přidalo zcela novou hratelnou frakci, rasy a lodě podobně, jako tomu bylo u Romulanů. Bylo by nejspíš trochu komplikovanější, ale věřím, že se do budoucna podobného rozšíření dočkáme.

Jsem velice zvědavý, jak si autoři poradí s AoY. Předpokládám, že rozjedou zcela nový server, nebo nějakým způsobem oddělí 23. století od 25. Bylo by zvláštní, kdyby lodě z 23. století dosahovali podobných výsledků např. v boji proti Borgům, jako lodě z 25. století. I když kdo ví. Autoři si s tím v posledních misích, které nás zavedli do bojů proti protivníkům z 29. století, moc hlavu nelámali, tak snad na tom zapracují.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 17. května 2016 - 07:55

Jop, ty tutoriály jsou parádní a člověk se tak leckdy může vyhnout placení za nějakou rasu, kterou si jinak může v pohodě vytvořit právě skrze volbu rasy "Aliena". To se týká např. klingonů, remanů, orionců atd.

Z toho co jsem zatím viděl v rámci testovacího serveru, tak to vypadá jako zcela oddělenou kampaň, aspoň v rámci toho úvodu, kde člověk začíná mám dojem jako junior officer na nějaké lodi, co prošetřuje jistou událost známou z původního seriálu. Na druhou stranu, v balíčku, který je již teď v předprodeji a který obsahuje lodě a uniformy pro tento nový přídavek, obsahuje mimo ty TOSkové lodě i lodě moderní, takže fakt těžko říci, jak to bude ve finále pořešené. No, do července není zase tak dlouho, tak si počkejme a uvidíme, co z toho nakonec bude ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG