Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Teaser k novému startrekovému seriálu

čt 19. května 2016      autor: Slávek      přečteno: 2184x      komentáře: 28

Vložit nový komentář

admirál pcermis
pcermis - čt 19. května 2016 - 07:33
Vzbuzuje to moji zvědavost a natěsnost zase o několik příček výše :-)
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
podporučík David
David - čt 19. května 2016 - 08:27

Hmmm. Příliš rychlé, a takové neastronomické. Průlet vesmírem v jedné epizodě Stargate Atlantis byl udělaný líp.

Nicméně zvědavý jsem.

admirál flotily omi
omi - čt 19. května 2016 - 08:40

Mě to okamžitě připomnělo závěrečné titulky prvního Abramsova Star Treku. Ale teaser má jen upozornit, že se něco chystá a to myslím splňuje perfektně.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 19. května 2016 - 08:41

Mě to připomnělo jak SWčka, tak i JJ Treky - to ty průlety, které jako by z oka vypadly závěrečným titulkům z již zmiňovaných filmů od Abramse. Každopádně se mi to líbí, proč ne.. ? ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál Kyle
Kyle - čt 19. května 2016 - 09:13

A mě se to líbí a připomíná mi to Star trek. Takže už se nemůžu dočkat.

De profundis clamo ad te domine.
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - čt 19. května 2016 - 09:14

Míra "abramsovosti" zdaleka překračuje vítanou mez. A to ani nemluvím o tom průletu. Nevím, chtěl jsem něco originálního. Alespoň jiné logo nebo font.

admirál flotily Iconer
Iconer - čt 19. května 2016 - 09:27

Já jsem stále optimistický a těším se. Průlet vesmírem i logo jsou irelevantní, stále to může mít dobré příběhy.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 19. května 2016 - 10:52

Iconer: Jop, pod to bych se podepsal. Že se to v něčem jiném inspiruje vůbec nic neznamená, ba naopak bych řekl, že si tvůrci dobře vybrali.. ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 19. května 2016 - 11:11

V první chvíli jsem si také myslel, že to je vystřižené ze závěrečných titulků k Abramsově Star Treku, ale souhlasím, že jako upoutávka to svůj účel splňuje. Logo i font zachovávají věrnost předloze, což mě těší. Spíš mě znepokojují nápisy jako "new heroes" a "new villains". Stále doufám, že to bude v duchu klasického Star Treku o objevování vesmíru a řešení abstraktních problémů a nikoliv o souboji dobra se zlem. Od toho máme Star Wars.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
praporčík Korax
Korax - čt 19. května 2016 - 13:56

Berte to s rezervou. Jestli jste viděli teasery na TNG a DS9, určitě se shodneme, že i ty byly jiné než výsledný seriál (včetně loga). Takže je pravda, co tady přede mnou psalo už několik lidí - tohle má jen upozornit na to, že bude nový seriál. Na cokoli podrobnějšího je opravdu ještě brzo, i když nějaké informace se v příštích měsících už určitě začnou objevovat.

Za mě dobrý.

admirál flotily Chak.
Chak. - čt 19. května 2016 - 16:53

Průlety vesmírem miluju, ať už jsou v ST, dokumentech, animácích nebo "komixárnách" takže palec nahoru :-) Jestli jsou pravdivé drby o časovém umístění mezi TOS a TNG, tak jsou podle mě logo i font v pohodě. Jen mě tak napadá, jestli má ta roztržená delta něco symbolizovat... Roztržky ve Federaci kvůli přílivu uprchlíků z Klingonské říše? ;-D

kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - čt 19. května 2016 - 18:35

Já proti tomuhle teaseru nic nemám - průlet vesmírem se objevuje ve všech sci-fi a já je zbožňuju :)

She's our friend and she's crazy!
komodor William Kirk
William Kirk - čt 19. května 2016 - 19:04

Líbí se mi to :-)

"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
admirál flotily sarao
sarao - čt 19. května 2016 - 20:47

Mě se to líbí, že to připomíná titulky Abramsových filmů mi nevadí :-). Těším se.

podporučík vlasopes
vlasopes - čt 19. května 2016 - 23:43

Tak otázka je, nakolik tzv "rumors" jsou pravdivé. Podle nich se nový seriál má odehrávat po ST VI UC v prime universe.

praporčík Filip Blaschke
Filip Blaschke - pá 20. května 2016 - 02:36

Co me neprestane udivovat na holywoodske produkci je ta Kerbalovska skala planet, hvezd a vzdalenosti mezi nimy. Napriklad v novem SW ta scena, jak se paprsek smrti rozctvrti a ve zlomcich sekund znici ctyri cerveno-hnede kulicky (zniceni `republiky' v Hosnian systemu), me pri prvnim zhlednuti spis zmatla, nez ohromila. Teprve pak jsem si domyslel, ze to asi mely byt planety a ne mesice, jak jsem si myslel prvne. Stejnym neduhem trpi i tato upoutavka. Nechapu, proc to v holywoodu delaji, kdyz je to stejne vsechno na pocitaci, a reprezentovat skutecne skaly by dalo asi tolik prace, jako reprezentace techto Kerbalovskych mini-vesmiru (nic proti Kerbalu). Ve me to jen vyvolava pocit, ze slovutni tvurci jenom chteji, aby se do frameu veslo co nejvic planet/kulicek, hvezd, asteroidu, mlhovin a jineho bordelu, aby to vypadalo `cool'. Smutne je, ze je ve srovnani s realitou (s vesmirem, kde doopravdy zijeme!) je to jen slaby odvar. Live long.

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - pá 20. května 2016 - 10:18

nejkrasnejsi prulet vesmirem: znělka Voyageru a pak jeste snad nakonci filmu Men in black

admirál flotily omi
omi - pá 20. května 2016 - 10:44

Stačí jeden trailer a už se může začít prodávat merchandising pro nový seriál. [link]

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál Fanda
Fanda - pá 20. května 2016 - 11:09

V podstatě nicneříkající znělka či co to je a jakou to vyvolalo diskuzi.:-) Následující rok bude opravdu na síti živo. Trochu mě mrzí, že spousta lidí seriál odsoudí na základě ukázek, trailerů, různých zvěstí a když pak seriál vyjde, tak nedokážou objektivně přehodnotit svůj původně chybný postoj a seriál pro ně navždy zůstane špatný, i když tomu tak ve skutečnosti nemusí být. Většina těch lidí nakonec vytrestá sama sebe, protože se uzavře v něčem, co už stokrát viděli a nedají šanci novým (často velmi dobrým) příběhům.

Osobně bojuji s nutkáním neúčastnit se blížících se diskuzí na téma nového seriálu a radši je ani nečíst, protože pak si člověk chtě nechtě udělá nějaký obrázek, má nějaká očekávání a to pak pokřiví dojem ze samotného sledování seriálu, ke kterému pak už přistupujete s nějakým zaujetím - ať už přehnaně nadšeně nebo naopak s despektem.

Když jsem viděl prvně Enterprise, tak jsem byl ze seriálu nadšený. Pak jsem si brouzdal v názorech před vydáním seriálu i během jeho vysílání a měl jsem pocit, že jsem asi koukal na něco úplně jiného než ostatní.:-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 20. května 2016 - 13:27

Fanda: Předsudky byly, jsou a budou, a to i mezi trekkies. Je to tak nějak lidské řekl bych, i když to není nic, za co bych se chtěl schovávat, ač já bych si troufl říci, že předsudky jdou většinou tak nějak mimo mě... Každopádně nesledovat novinky by byla myslím škoda, aspoň já mám jasno v tom, že rozhodně nic nového ohledně seriálu a ani nového filmu promeškat nechci. Sice to jsou či mohou být leckdy zavádějící údaje, ale co, já se s tím snad nějak poperu ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál Fanda
Fanda - pá 20. května 2016 - 16:16

Jakkob: Já novinky sledovat samozřejmě taky budu, jen doufám, že se mi podaří vyhnout se diskuzím.:-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál pcermis
pcermis - pá 20. května 2016 - 19:41

Naprosto souhlasím to že to vypadá jako titulky k JJ Treku neznamená že takový musí být i seriál ale bojím se že ta ikonická podoba Star Trek seriálu se už nikdy nevrátí ale i to může být k prospěchu věci. Zkrátka ve mě ale teaster žádné špatnosti nevyvolal. Škoda že to samé se nedá říct i o ukázkách na nový STB,... A jsem asi divný ale ta část testeru kde se prolétá okolo černého mraku tak tahle část ve mne spustila asociaci k Batmanovy :-D :-D :-D

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - pá 20. května 2016 - 22:56
Vsimnete si, ze v tom videu je text "new crews", tzn. v prekladu "nove posadky"...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - so 21. května 2016 - 09:40

Filip Blaschke: To je sice dobrý postřeh, ale to se přeci týká všech sci-fi. I ve Star Treku je ten "problém" odjakživa. Vlastně kdykoliv jsou v záběru vidět dvě a více vesmírných lodí. Představme si třeba záběr snímaný jakoby zpoza Enterprise, kdy tedy vidíme záď lodi, a kousek před ní "stojí" klingonský dravec. Takových záběrů je plná TNG. Přitom ale pokud mají být vzdálenosti mezi loděmi v řádech kilometrů, kolikrát dokonce desítek a stovek kilometrů, je naprosto vyloučené, aby druhá loď byla z takové vzdálenosti ve vizuálním dosahu. Možná leda jako hvězdička kdesi v dálce. Z těch záběrů to většinou vypadá spíše tak, že lodě od sebe mají odstup tak sto, dvě stě metrů, možná ani ne. A tak mě osobně ani moc nepřekvapuje, že s planetami se děje úplně totéž. I když je pravda, že zrovna v těch Abramsových Star Wars to je s tím nerespektováním astronomických vzdáleností už extrém. A začalo to už v tom prvním Star Treku (2009) tím, když Spock pozoroval jinou planetu pouhým okem z povrchu. Ale jak říkám, je to praxe běžnější, než si většinou uvědomujeme.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
praporčík Filip Blaschke
Filip Blaschke - so 21. května 2016 - 12:13

Eodeon: Uplne souhlasim. Je to "problem" odjakziva, ale me udivuje ze se s rozmachem pocitacove technologie jen prohloubil. V podstate mi prijde, ze se na nejakou realisticnost vesmes vsichni od 2001: Vesmirna odysea (ci prehlizeny 2010) vykaslali (az na par vzacnych vyjimek). Co se tyka kosmickych lodi ve starsich filmech, kde to byly skutecne makety, tak to lze pochopit. Ale dneska jsou ty zabery jen na pocitaci, takze mi vrta hlavou proc neukazou skutecnou velikost vesmiru. Napriklad Interstelar to udelal dobre a tech par zaberu Saturnu ci Gargantuy jsou epicke. Jinymi slovy, kdyz se to udela poctive, tak je vysledek mnohem pusobivejsi. Takze proc se omezovat?

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - so 21. května 2016 - 13:07

nedavno sem videl film (nevim uz název), na jehoz konci byl priblizne tento citát: "pravda je krásná jako poezie a vetsina lidi na poezii se*e" ... realisticnost (tj. pravda) je totéž

viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 21. května 2016 - 19:20

Průlet pěkný, sympatická hudba. Vzbudilo to zvědavost, ale jelikož tam nic konkrétního nebylo, nemám názor, prostě čekám.

Jak tu byla řeč o Ent., ta se mi předtím, než jsem viděla první díl, jevila jako něco, co mě zklame. Je fajn být pak příjemně překvapená. Nelíbily se mi uniformy, snímky posádky mi přišly takové nic neříkající, dokonce jsem ani nebyla připravena na to, co všechno se mohlo stát před Kirkovou dobou. Říkala jsem si, že to bude asi dost nuda, ale ty první objevy přeci bývají nejzajímavější.

O realistických velikostech a vzdálenostech ve sci-fi jsem popravdě nikdy moc nehloubala. Jako já to beru tak, že měřítkem člověčího vnímání se vesmír moc posuzovat nedá. Tomu napomůže i teď většinou až nějaká technologie. Třeba hledáním exoplanet prostým okem se lidé neobtěžují, ale jak šikovní jsou, když jim k tomu napomůže technika. Vzdálenost dvou lodí v kilometrech nám filmaři přiblížili, protože jinak by motitor počítače musel mít rozměry stěny v místnosti (tedy ne, že by se mi to nelíbilo) :).

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 22. května 2016 - 06:13

s.s.enterprise: Dobře řečeno, navíc od kdy se v zábavním TV a filmovém průmyslu (teď opravdu nemyslím dokumentární či jakákoli jiná díla, kde se naopak spíše hledí na co nejvíce realistické ztvárnění a pojetí) hledí na realističnost a co největší korektnost s realitou?

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG