Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Honba za nekonečným nebem

po 1. srpna 2016      autor: Eodeon      přečteno: 3146x      komentáře: 10

Vložit nový komentář

podporučík Soong
Soong - po 1. srpna 2016 - 10:01

Kdyz CBS a Paramount zverejnili regule pro FanFilmy, tak jsem byl, slusne receno, konsternovan.

Otazka ale je, jak se proti tomu branit? Nechodit do kina? No jelikoz ST fanousci nejsou hlavnim zdrojem prijmu ze vstupneho, tak to asi nepomuze.

Sepisovat petice? To asi nema sanci na uspech, kdyz se jedna o soukrome spolecnosti.

Co tedy proti tomu delat???

admirál flotily omi
omi - po 1. srpna 2016 - 12:22

Ano Paramount se snaží přebít oznámení pravidel pro tvorbu fanoušků informacemi o nových Star Trecích, ale nevypadá to, že by jim to zrovna moc pomáhalo. V komunikaci s fanoušky/diváky jim to prostě moc nejde. Viz první teaser na Beyond, který nebyl moc pozitvině přijat. Nepoučili se a teď rychle spíchli na seriál něco vykradeného a prý vůbec ne finálního. My trekkies jsme obecně banda nevděčná, a o to víc by si měli dávat pozor. No každopádně se zatím ta oslava půl století majitelům práv podle mě úplně nedaří.

Ke klipu "Chasing the infinite sky" - což o to, lodě mají vytvořené moc hezky, ale rozmazané a roztřesené záběry plné lensflare mě prostě neoslovují. Jako originální pokus vecpat se do omezení pro fanoušky to beru, ale výsledek je očekávaný - nic to neříká, čekal bych pokračování.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - po 1. srpna 2016 - 13:58

omi: Netvrdím, že je to nějaké veledílo, a krátkých fan filmů, které pravidla splňují, by se našlo více. Mně ale přišlo vhodné zvolit jako ukázku přetrvávající činorodosti fanoušků právě tento film s ohledem na to, že fandom aktuálně intenzívně probírá teaser/sneak peak na Star Trek: Discovery, což je vlastně také video znázorňující start jedné lodi z doku. A kdybych si měl vybrat, Chasing the infinite sky se mi líbilo mnohem více. Jak říkáš ty, lodě mají krásné, i celkově triková úroveň obecně mi přijde lepší, namísto jedné citace 2001: Space odyssey nabídli řadu překrásných záběrů kosmu a hlavně nezapomněli na to, že každá sekvence startu ze suchého doku má být zakončena působivých přechodem na nadsvětelnou rychlost. A to mají v Chasing vyřešené moc krásně. Kvůli tomu jim odpustím i ty lens flares :)

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - po 1. srpna 2016 - 15:06

Přiznám se, že ty nová pravidla pro natáčení fanouškovských Treků jsem jen tak rychle přeletěl a nechtělo se mi je číst. Nedávno sem narazil na toto video [link] s rozezleným fanouškem, který mi je přečetl a okomentoval a musím uznat, že ty pravidla sou fakt výsměch, ignorace a kudla do zad všem, kdo mají ST rádi... Když tam pak zmiňuje, že těch 20minut Prelude to Axanar je lepších než všechny 3 posledni filmy, má naprostou pravdu... Axanar má feeling TOS filmů ala ST6 a na to proste Abramsuv popocorn nemá a nikdy mít nebude.

Možná v těch pravidlech pro fan produkci je i povinnost používat lensflares? :D

A ano, to 5 minutové video umístěné ve článku je zase lepší než ta první ukázka z nového seriálu, což je taky smutné.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 1. srpna 2016 - 17:56

Jako fanoušek JJ Treku, resp. Kelvin Univerza, taková videa vítám s otevřenou náručí a tady u toho mohu jen těžko něco vytknout. Z mého pohledu je vše naprosto super a ani se mi nechce věřit, že se něco takového snaží dodržovat ta nesmyslná doporučení, které vydal Paramount a CBS. Designy jsou přenádherné, celková kvalita animace je myslím na hodně dobré, pro mě snad i velmi dobré úrovni, a báječně ladící hudba je už jenom třešničkou na již tak povedeném dortu :)

Btw, jdu si to pustit ještě jednou, abych tam objevil ty lensflare efekty, o kterých tu každý píše a jen já si ničeho takového ještě nevšiml.. XD

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - po 1. srpna 2016 - 18:50

No, pokud se už Par. a CBS rozhodli soudit s Axanarem, asi si jejich právníci uvědomili, že musí být stanovená nějaká pravidla. U méně kvalitní fanouškovské produkce, nebo produkce která nebude mít celosvětový zásah si myslím, že stejně žaloba ze strany Par. nebo CBS nehrozí...

admirál flotily omi
omi - út 2. srpna 2016 - 12:48

Eodeon: Souhlasím, že v porovnání s teaserem na ST: Discovery je Chasing the Infinite Sky vizuálně daleko hezčí na pohled.

Jinak jsem narazil na tohle nedávné video od tvůrců Axanaru vyjadřující se k soudu s CBS/Paramountem - [link]

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
podporučík David
David - ne 7. srpna 2016 - 17:27

Jakkob Killer : Nejen že tam je hromada lensflare, ale k závěru to vypadá jako by to bylo točené přes orosený půllitr. A fiktivního kameramana, který pořizoval záběry Marsu nejspíš vystrčili z lodi v děravým skafandru, když se mu tak klepaly ruce. Podobně, pilot prolétající lodi byl nejspíš ožralej, když s lodí neustále dělal výkruty.

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 9. srpna 2016 - 21:12

S.S.E: Já si především myslím, že ta pravidla mají hlavně za účel fanfilmaře zastrašit. Nejprve udělali z Axanaru exemplární případ a tím ostatní produkce výrazně zastrašili a nyní pomocí pravidel pro fanfilmy chtějí odradit i co nejvíce těch zbývajících. Určitě nebudou striktně vymáhat dodržování každého z těch pravidel. Myslím, že většina fan produkcí může zůstat klidná. Ale to se lehko řekne. Nicméně, vzhledem k tomu, jak proti sobě majitelé licence kvůli žalobě Axanaru poštvali značnou část fandomu, nebudou riskovat dráždit fanoušky dále bez hodně dobrého důvodu. Další žaloby by se měl obávat leda další podobný exces jako je Axanar. To, co příliš nevyniká, budou ignorovat. Jako když borgští vojáci ignorují kolem sebe vše, co nepovažují bez bezprostřední ohrožení :)

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 20. září 2016 - 14:20

Našel jsem hodně poučný článek jedné advokátní firmy, který v chronologickém pořadí shrnuje padesát nejzajímavějších soudních sporů týkajících se nějakým způsobem Star Treku, jeden za každý rok padesátileté historie fenoménu. Některé jsou docela kuriózní. Na můj vkus článek příliš počítá s obeznámeností čtenářů s různými právnickými pojmy, ale i tak se tomu dá i nehledě na odborný žargon docela dobře rozumět. Sdílím: [link]

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG