Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Romány podle Nové generace II: Diplomatická nepravděpodobnost

ne 26. března 2017      autor: Eodeon      přečteno: 1859x      komentáře: 2
admirál flotily omi
omi - po 27. března 2017 - 09:53

Na obálku téhle knihy jsem už mockrát narazil, ale právě kvůli DeCandidovi mě vůbec neláká. Netušil jsem ale, že je to počátek série IKS Gorkon. Na DeCandidovi mě nejvíc vadí, a uvědomil jsem si to vlastně až v závěru tvého článku, že velmi detailně rozpitvává postavy a události, které mě osobně moc nezajímají a naopak jednoduše se vyrovnává s otázkami, jejichž řešení by mě zajímalo víc.

Zajímalo by mě ale jak moc se tahle kniha překrývá s duologií Left Hand of Destiny, která je situovaná do stejného období - přesně po poslední epizodě DS9. Podle Memory Beta se v knihách Klingon Emprie jsou následky z Left Hand of Destiny dokonce zmiňovány.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - po 27. března 2017 - 20:14

Také jsem nevěděl o přímé souvislosti se sérií IKS Gorkon, dokud jsem knihu nezačal číst. Osobně si myslím, že to DeCandido použil jako takový "proof of concept", na základě kterého sérii později prosadil. A co se jeho týče, jak už padlo v článku, sám s ním mnoho čtenářských zkušeností nemám a nejspíš proto nad ním zatím hůl nelámu, kor když se Star Treku věnuje tolik jednoznačně horších autorů. Ale co se postav týče - asi záleží případ od případu na tom, jak moc jsou zajímavé, a když jsou, román s tím třeba i vystačí. Tahle kniha je příkladem.

Co se Left Hand of Destiny týče, nemám představu o souvislostech, protože jsem tu duologii a ostatně ani zbytek DS9 relaunch nečetl. Pomalu se snažím si to zkompletovat, ale jde to skutečně velmi pomalu. Zatím mám jen šest nebo sedm románů z této řady a žádný čas se jim věnovat, protože jsem právě pohroužen do četby související s jiným fandomem. I tento článek jsem ostatně vzal z šuplíku, kde dva roky ležel. Snad se k tomu jednou dostanu. Slyšel jsem na Left Hand of Destiny hodně chvály.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG