Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Romány podle klasického Star Treku XII: Zlé skutky vyjdou najevo

út 8. srpna 2017      autor: Eodeon      přečteno: 1705x      komentáře: 6

Vložit nový komentář

viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - út 8. srpna 2017 - 16:20

Haha, z takových úvah aby jednomu hráblo. Beru to tak, že: správná linie je ta, z níž máme seriály. JJ treky patří do úplně jiné, přičemž změny tam Relativity neprovedla, protože v té linii žádná Relativity neexistovala. A nevím to jistě, ale sebenaplňující proroctví se snad v Prvním kontaktu zmiňovalo právě jako vysvětlení událostí před tím letem.

Navíc ve Voyageru je těch divných linií celkem dost. Názvy dílů si běžně nepamatuji, ale další časová linie vznikla hned po opuštění kapitána a prvního důstojníka, když onemocněli a museli být zanecháni na planetě v delta kvadrantu. Další šílená vize budoucnosti - Voyager se rozfláká na ledové planetě před alfa kvadrantem, přežije jen Tom a Chakotay :). Hmm, a co kdyby vůbec nepotkali Kes? Měli by to o deset let delší? Nebo by cestou našli kratší a bezpečnější cestu? Úplně krutopřístá byla "stříbrná krev." a její osud. A co "Rok pekla :)?" Co kdyby Káťa Ochráncovu stanici nezničila a prostě letěli domů? Další - Borgové před Sedmou (vis. Ent.) asimilovali pozemšťany mnohem dříve než ji. Co kdyby královna jako prostředníka vybrala některého z nich? A co víc? V jednom dílu Ent. se přeci mluví o vyslání signálu do Delta kvadrantu - signálu zachyceného Borgy. Jen si dvě století počkat - asimilace Země by na sebe nenechala dlouho čekat. A máme na scéně Q a jeho úmysly :). Nebo se to všechno stalo jako důsledek úplně jiných událostí? Jo, bolesti hlavy způsobené tímhle jsou docela prima.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 11. srpna 2017 - 14:48

Jana: Vidíš, ono se to vlastně začalo větvit už v epizodě VOY: "Timeless" a v původní/primární/správné realitě by měl být Voyager zakopaný někde pod letem na planetě na hranicích kvadrantů alfa a delta. To jsem si při psaní nevybavil a býval bych to tam také uvedl vedle "Dohry". To je dobrý příklad. Díky za doplnění.

Tu epizodu ENT, tuším "Regeneration", už si do detailu nevybavuji, ale tuším, že tu poznámku T'Pol o vyslání signálu, jsem pochopil tak, že signál byl opravdu vyslán a do dvou set let by se měl dostat na zamýšlené souřadnice v kvadrantu delta. A protože to se zhruba časově shoduje s dobou, kdy se odehrává "Q Who?", pak právě tento signál by měl být důvodem, proč krychle, se kterou se v téhle epizodě Picardova Enterprise setkává, má náhodou namířeno do kvadrantu alfa. Tím se vlastně kruh uzavřel. Tu krychli na sebe přivolali lidé sami o 200 let dříve. Všechno by se stalo i bez zásahu Q. Ten akorát udělal to, že Picardovi představil Borgy ještě předtím, než se stačili dostat do prostoru Federace, a dal mu tím nějaký čas se na střet připravit.

Co se Relativity týče, to jsem chápal zase tak, že loď samotná je nepostižitelná změnami v čase. Že má třeba něco na způsob časových štítů, které Sedmá vytvořila pro Voyager v "Roce pekla". Relativity je prostě povznesená nad všechny takové změny a pouze díky tomu se může vracet v čase a napravovat je, nebo skákat napříč různými alternativními realitami. Totéž loď Aeon z "The Future's End". Takže podle téhle logiky by Relativity měla být schopná zabránit vzniku kelvinovy časové linie, i změnám v epizodách "Dohra" a "Timeless". Ale možná mají tihle časoví inspektoři nějakou zásadu, že určité změny jsou ku prospěchu a tak jsou ponechány :)

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 13. srpna 2017 - 08:31

Eodeon: "Timeless" z Voy. byl pro mě tak obrovský WTF moment, že jsem si to tehdy musela pustit ještě jednou :).

Hmm, třeba kelvinovu linii vytvořili kvůli experimentu :), když už přijmu, že Relativity šmejdí všude :). Borgský díl z Ent. si jdu zrovna dát k snídani :).

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 13. srpna 2017 - 10:44

Tak s těmi Borgy je to mnohem jednodušší. Ti zmrzlí šmudlové z dílu "Regenerace" - Ent. pocházejí vlastně z doby Prvního kontaktu. Patří do 24. století. Hezky se to tím pádem uzavřelo. Též jsem se spletla v tvrzení, že si královna mohla vybrat jiného pozemšťana místo Sedmé. Nemohla, protože loď s pozemšťany z Ent. - Regenerace byla zničena. Takže na pozemšťany Společenstvo narazí až později. Hmm, ale stejně na Zemi zbytky borgksé koule zůstaly - nějaké trosky... bojim, bojim.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 13. srpna 2017 - 18:57

Jana: Nespletla ses. Z lidí asimilovaných v epizodě ENT: "Regeneration" se sice do kvadrantu delta žádný nedostal, ale i tak tam bylo dost bytostí z kvadrantu alfa. Například v epizodách VOY: "Unity" (3x17) a "Survival Instinct" (6x02), se objevovali bývalí důstojníci Flotily asimilovaní Borgy a přenesení do kvadrantu delta. V druhém případě prý dokonce u Wolfu 359, což se mi vždycky zdálo zvláštní, protože představa, že ta krychle po bitvě odeslala dodávku s čerstvě asimilovanými lidmi zase celou tu dlouhou cestu nazpátek do kvadrantu delta v nějakém menším transportéru se mi prostě nejeví ani trochu věrohodná.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - po 14. srpna 2017 - 17:16

Eodeon: Možná u Wolf 359 sebrali pár vzorků a poslali je jednoduše na analýzu, jako se to dělá se vzorky krve, které ti někde odeberou :). Výsledky dostalo Společenstvo. Ale pravda, ten postup, protože se o něm nikde nemluví, je zvláštní. Na druhou stranu není nemožný. Lidé z té bitvy - Voyagerem nalezení - sloužili na různých místech. Museli se tedy dostat na palubu krychle a následně pryč z ní. Možná takhle vylepšená skupinka bývalých pozemšťanů k přepravě využila nějakou upravenou loď z té bitvy. I když to už je moc přitažené za vlasy :). Koule bude logičtější.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG