Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Discovery v komentářích: S01E05 „Zvol si svá muka“ (spoilery!)

ne 22. října 2017      autor: Eodeon      přečteno: 2567x      komentáře: 5
poručík Veczi
Veczi - po 23. října 2017 - 20:59

vse co se tyce mirror universe nesnasim...doufam, ze to nebude ono.. kde uz nemuzou nacpou alternativni vesmir plny hrdlorezu..

kapitán Bedraz
Bedraz - po 23. října 2017 - 22:53
Skvělý komentář k epizodě - pro mě osobně po dvoudílném pilotu návrat k super Star Treku.
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kadet jirka64
jirka64 - út 24. října 2017 - 00:30
Ano pátý díl je už zase skoro klasický dobrý Star Trek s mnohem lepšími efekty.Na epizodě se mi nelíbí:- Usmrtit inteligentního tvora posádkou lodi, kvůli svému prospěchu, proti jeho vůli? - to se snad ještě ve Star Treku nestalo. Divné.Jen si pamatuji díl ze Star Trek: Nová generace, jak vrtali na nějaké planetě a byli tam inteligentní "světlušky". V tom díle je vědci z federace zabíjeli, ale ne nikdo z posádky lodi.Odbočka - podobný čin udělal SG-1 - O'Neill. Slíbil, že se vrátí pro toho lidského replikanta a nevrátil se. Bylo mi z toho dílu divně. Prostě to do těchto seriálů nepatří.- gay mi jako tak nevadí, ale ve Star Treku jako hlavní hrdinové? Opakuji gayové mi nevadí, ať jsou, jen mám špatný pocit, když vidím jak se dva chlapi dotýkají. Ale na druhou stranu to je to hlavní poslání Star Treku - rozšířit lidem obzory a být tolerantnější ke všem rasám, vyznáním atd. Tak se budu snažit přizpůsobit.Celkově:Po dobrých dílech 1-4 mám pocit telenovely, pětka to zatím spravila. Nemám rád seriály, kde jednotlivé epizody na sebe navazují a skoro nic se neděje(kromě ST dvojdílů, ty jsou vždy nejlepší).Jinak zatím celkově je to bomba Star Trek, trošku jinak pojatý, ale dobrý. Můj nejlepší ST Voyager nebo Star Trek: Nová generace to už nikdy nebude(mládí). To ale nevadí, hlavně, že je zase seriál z vesmíru, u kterého se musí přemýšlet.
kadet captain
captain - út 24. října 2017 - 10:35

Dalo mi to hodně námahy, ale konečně přispěji i zde. Všechny mé velmi stručné, naprosto logické, výtky i hodnocení, jsou na "edně". A teď. - Pozor spoiler = Už k novému dílu. - Paráda. Konečně dobrý díl. Přesto, že všechny mé logické výtky trvají!!! Tentokrát se to prostě povedlo! Sarek go! Vč. Pana kapitána, který si dal admirála k večeři a co zbylo i k snídani. (Podobnost se současností čistě náhodná.)! Ps. Co kdysi řekla cpt. v roli amd. Janeway, "Pokud máte rádi sebe, loď i posádku, pak máte rádi i misi, nenechte si to nikdy vzít, i kdyby vám nabízeli admirálské křeslo." = Pozor spoiler

podporučík David
David - čt 26. října 2017 - 22:42

Můj dojem z tohoto dílu je následovný:

- pěkný příběh, baví, udrží pozornost, je to prima sci-fi

- stále nemám pocit, že se dívám na Star Trek

- vztah doktora s šéfinženýrem... proč mám pocit, že i v (kolikátém?) 23.století se 4% skrývají? Asi to ani za 200 let nebude úplně "normální"...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG