Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Discovery v komentářích: S01E07 „Kouzlo pobláznit i nejpříčetnějšího“ (spoilery!)

pá 3. listopadu 2017      autor: Eodeon      přečteno: 2628x      komentáře: 13

Vložit nový komentář

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - pá 3. listopadu 2017 - 13:05

Nalíbí se mi ani Cause and Effect, ani tohle. Ovšem s tím rozdílem, že Cause and Effect mě aspoň neuráží. Jako by "High school senior year party" nebyla strašná sama o sobě, jsem nucen sledovat Mudda - maniakálního vraha - jak zabíjí posádku stále dokola a v případě kapitána se v tom i tvrdě vyžívá. Krom toho, že to tu postavu dehonestuje, tak opravdu nemůže přijít konec, kde Mudda skoro dobrácky pokárají - "no, byla zábava, ale už to nedělej." | Ublink.

admirál Fanda
Fanda - pá 3. listopadu 2017 - 13:21

Hrozně mě mrzí, že to bohužel vidím úplně stejně jako Telemachus. Teda, až na to, že Cause and Effect je naprosto super díl.:-)

"Diskotéka" či co to jako mělo být... Mudd jako sadistický masový vrah... a hlavně se nám to tam začíná zvrhávat v nějakou romantiku. Chvilkami nevím, jestli koukám na pořad pro náctileté puberťačky nebo na Star Trek.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
podporučík A´déla
A´déla - pá 3. listopadu 2017 - 14:20

V téhle epizodě mi ale naprosto šla proti srsti ta diskotéka. Z logického hlediska to byla blbost. Na té párty bylo odhadem kolem 50 lidí a sice nevím, jak velkou má Discovery posádku, ale jelikož stále hrozí permanentní nebezpečí od Klingonů, tak bych rozhodně nechtěla být v bitvě na lodi, kdy část posádky je v podnapilém stavu. Kdyby se pak Klingoni nalodili, kdo ví, jak by to dopadlo. Ač jsem otevřená všemožným tématům ve Star Treku, tak prostě ta diskotéka tam vážně nesedí a dělá z toho seriál jak pro dospívající. Navíc, jak už bylo zmíněno, to začíná vypadat jako telenovela, tak snad se toho nedočkáme.

Mudd je možná teď divně se chovající, ale do budoucna by se mohl změnit do podoby, kterou známe z TOS.

Jinak zápletka taková, jakou známe snad z každého sci-fi seriálu.

kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - pá 3. listopadu 2017 - 14:34

Myslím, že posádka by se měla bavit, ale řekla bych, že když už, tak třeba někde na stanici, kdy se loď opravuje, nebo když mají pár dnů volna. A rozhodně jsem si takovou zábavu nepředstavovala jako diskotéku v nějakém baru (co mě úplně dostalo - když Ash Tyler pronáší přípitek a zmiňuje všechny padlé ve válce s Klingony, při tom má kolem krku květinový věnec, lidé kolem něj se se zrudlými nosy přiblble usmívají a nadšeně pískají při každém jeho slově). Takhle si připomenutí padlých kolegů rozhodně nepředstavuji.

Zápletka je celkem častá, ale myslím, že by se dala zpracovat mnohem zajímavěji. Přesný charakter Harryho Mudda by měl být zachován, přeci jen seriál dodržuje časovou linii, a není to jen AU (alternate universe) jako třeba Star Trek 2009 nebo Into Darkness, kde se některé nepřesnosti tolerovat dají.

Myslím, že mezi Ashem a Michael nějaká chemie je, ale nějak mě neuchvátil způsob, jakým to zde bylo znázorněno. Zaprvé Ashe dost dobře neznáme a ani nevíme, jak se k Michael chová (z předchozího dílu víme, že si spolu podali dvakrát ruce, nic víc). Jestli Michael na začátku říká, že je pro ni Tyler zajímavý - proč ne? Ale jako divák nemohu posoudit, jak to přesně myslela, nebo jestli o něj opravdu má romantický zájem, či on o ni. Z událostí této epizody se zdá, že k sobě oba něco cítí. Rozhodně mi ale nepřijde moc romantické, že spolu tančí jen proto, aby ho Michael mohla přesvědčit, nebo že se políbí, protože "to vlastně ani nebude vadit".

She's our friend and she's crazy!
kapitán flotily Johanson
Johanson - pá 3. listopadu 2017 - 17:02

Cause and Effect je jeden z mých oblíbených dílů, Benjamine! A neurážej mi mou Sexy první důstojnici ;-)

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - pá 3. listopadu 2017 - 18:05

Jo no jo, to je vlastně ta epka s Fraiserem :-)

admirál pcermis
pcermis - pá 3. listopadu 2017 - 18:57

Obecně mám cesty čase rád, ale tohle se prostě nepovedlo. Buď zde bylo co tam být nemělo a nebo zde nebylo co tam být mělo nevím, ale prostě nebylo to ono. A diskotéka mi tam také moc neseděla. Pořád čekám nato jestli, se tam projeví nějaké prvky toho, aby bylo vidět, že je to opravdu prime universum a kdy se tam objeví ten prvek Star Treku který máme všichni tak rádi a rozděluje mezi tím zda je to Sci-fi nebo Star Trek a to pozitivní budoucnost a ne intrikářská a podlá banda.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kadet tomix
tomix - so 4. listopadu 2017 - 04:38

Skvely diel, zacinam byt fanusik.

kadet tomix
tomix - so 4. listopadu 2017 - 04:46

Harry Mudd skvele zahraty, dufam, ze sa este objavi. Celkovo vyborne zrezirovana epizoda, len tak dalej,

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 6. listopadu 2017 - 23:24

Za mě naprosto skvělá epizoda, kterou jsem si od začátku až do konce fakt užíval. Temnější atmosféra nám tu o poznání polevila a i když právě tu jinou, temnější atmosféru mám na celé Discovery rád, tak pro změnu mi jedna taková odlehčenější a úsměvnější epizoda nemůže ani v nejmenším vadit :) Má to celkem slušný spád, skvěle slizkého Mudda a i tématika lásky a budování vztahu mi rozhodně nebyla cizí. A co má většina zdejších trekkies proti diskotéce na lodi fakt nechápu? Asi taky neradi diskotéky.. XD

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet tomix
tomix - út 7. listopadu 2017 - 02:01

Jakkob Killer: Tiez som nepochopil, co maju proti tej diskoteke.

kadet captain
captain - so 11. listopadu 2017 - 19:30

Mě tedy epizoda ani nenadchla ani nezklamala. Na TNG Příčinu a následek nemá, a už vůbec ne na Časovou smyčku z SG-1. O'Neill hrající golf do Brány, to je nezapomenutelné a to s tím talířem v jídelně, prostě tento druh humoru jsme u R.D. Andersena milovali. Jinak, například hned třetí díl VOY Parallax má také něco do sebe a je rozhodně lepší než tohle. S tím Muddem to nakonec spíš přehnali...

podporučík David
David - po 13. listopadu 2017 - 23:39

Po mnohých přečtených vyjádřeních jsem si řekl, že se tedy na tento díl podívám. A po necelých 5-ti minutách musím zkonstatovat, že to co jsem viděl je prostě šokující!!!

V jedné epizodě TNG Dat vytahuje z historické databáze, že "telka" byl primitivní způsob zábavy ve 20.století. Z čehož plynulo, že ve století 24. se nad něco takového už lidé povznesli. A nemyslím si, že by se Trekkies té doby jen na základě shlédnutí té epizody "telky" nějak stranili.

Kdyby v této epizodě Discovery bylo třeba zmíněno, že se v minulosti lidé bavili hlučnými produkcemi čehosi, co se vzdáleně podobá hudbě, při kterých nezřídka docházelo ke sexuálnímu obtěžování, asi bych nic nenamítal.

Ale zde vidíme ten absolutní odklon od vize lepší budoucnosti, k "vlezdopredelismu" současné generaci "jánevímco"? mainstreamové generaci???

Vždycky jsem každému doporučoval, aby se na Star Trek podíval, protože má rozhodně co říct. V rámci "Neo Star Treku" už bych něco takového rozhodně neudělal.

A nepochybně k tomu přispívají i plastikové kelímky na pivo, které se nepochybně ve 22. či 23.století stále budou používat... A obzvláště na federálních lodích.

Podívám se ještě na zbytek, a když budu ještě někdy mít sílu, povím něco i k tomu.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG