Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Tarantino chce natočit Star Trek film

út 5. prosince 2017      autor: little borg      přečteno: 2569x      komentáře: 40

Vložit nový komentář

admirál flotily Slávek
Slávek - út 5. prosince 2017 - 09:48

Vzhledem k tomu, že Tarantino chce údajně natočit jen deset filmů a už teď chystá devátý snímek, jenž se má točit okolo Charlese Mansona, tak mít za poslední film Star Trek… Zajímavé, trekkies by byli nadšeni :-D

Proti hlouposti ani sami bohové nic nezmohou.
admirál pcermis
pcermis - út 5. prosince 2017 - 10:09
Takovy Pulp Fiction ve vesmíru. Hmm :-) pokud si pamatuji tak už v Kill Billovi byly narážky na Star Trek. :-)
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
poručík jamesjapp
jamesjapp - út 5. prosince 2017 - 11:57

Ne to ne ...vzdyt umi ho*no

admirál flotily Slávek
Slávek - út 5. prosince 2017 - 12:09

A je to tady, první hejt :)

jamesjapp: Lidem se to i tak líbí… Těžko říct proč ;)
IMDB: Osm hrozných – 7,8/10; Nespoutaný Django – 8,4/10; Hanebný pancharti – 8,3/10; …

Proti hlouposti ani sami bohové nic nezmohou.
poručík jamesjapp
jamesjapp - út 5. prosince 2017 - 12:20
Tento komentář byl skryt z důvodu porušení publikačních pravidel.
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - út 5. prosince 2017 - 12:56

Slávku, ty jsi prostě agentem jásotu :) Ne každý, komu se něco nelíbí, je automaticky hejtr ;)

podporučík Soong
Soong - út 5. prosince 2017 - 12:56
Konecne by klingonsky boj s battlechy dostal poradny rozmer :-)
admirál flotily Slávek
Slávek - út 5. prosince 2017 - 13:12

Telemachu, já přeci svůj osobní postoj k Tarantinovi jako případném režiséru nového ST nenapsal. Jen jsem sem hodil pár podložených čísel jako kontrast k první značně negativní reakci. A vzhledem k tomu, že jsem se tu nikdy nevyjádřil ani třeba k Discovery, trochu nechápu, kde toho „prostě agenta jásotu“ bereš. Šetři si to pro ty, kteří mají jasně opačný názor než ty sám.

Proti hlouposti ani sami bohové nic nezmohou.
kapitán Commander Togo
Commander Togo - út 5. prosince 2017 - 14:44

A prečo nie? Možno by to bol konečne po dlhej dobe zaujímavý Star Trek :) Navyše sa mu páči epizóda "Enterprise včerejška" čo znamená, že má celkom dobrý vkus.

kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - út 5. prosince 2017 - 15:24

Páni, ani jsem netušila, že je fandou. Tarantino má svůj osobitý styl, který samozřejmě ne každému sedne, já osobně mám ale jeho tvorbu ráda. Takže pokud by to klaplo, jsem nadšená.

She's our friend and she's crazy!
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - út 5. prosince 2017 - 16:22

ST od něj by byl dobrý :). Mohlo by se to jmenovat "Odkud se dosud nikdo nevrátil."

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál Fanda
Fanda - út 5. prosince 2017 - 16:24

Já bych se vůbec nebál.:-) Třeba má vizi, že by nový ST film mohl být třeba z jiné doby, třeba i z primární linie... proč by ne?

Třeba nepřesvědčivý výkon filmu Warcraft (mně osobně se docela líbil, ale žádná pecka to není, nic si nenalhávejme) přiměl majitele licence, aby s tím skončil ještě dřív, než budou další díly a co jsem četl, tak nový Warcraft úplně "zapomene" na první film a zkusí to prostě jinak. Proč by ne? Třeba si řeknou v Paramountu, že tři stačí a další filmy budou s jinou posádkou.

Vztah Tarantina k ST mě potěšil, ale nepřekvapil. Už jenom jeho úvodní citát z Kill Billa, který zmiňuje klingonské přísloví mluví za vše.:-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál pcermis
pcermis - út 5. prosince 2017 - 18:26

Chápu že ne každému může Tarantino vonět přece jeho filmy nejsou pro každého. Ale Jeho filmy patří k top. Jeho filmy jsou prostě boží a jsou doprovázeny skvělou muziku. A hlavně není zastáncem popcornovek. Takže Star Trek bych od něj fakt chtěl vidět.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 5. prosince 2017 - 18:41

Za mě rozhodně ANO! Tarantino je u mě pan režisér a od jeho Treku bych nečekal ani tak hektoliktry krve a násilí, jako spíše vypiplané a chytlavé dialogy, které utáhnou klidně celý film více, než právě nějaká zběsilá akce, kterou bych ovšem v jeho podání taky nepohrdnul ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
praporčík Polux
Polux - út 5. prosince 2017 - 21:18

Tarantina jako vysoce autorského režiséra by bylo na ST škoda, neb jeho tradiční trademarky (sprostá mluva, dlouhé dialogy plné popkulturních odkazů, krvavé násilí, použití nepůvodní hudby, filmy pro fanoušky filmu a filmové historie) jsou v rozporu s tradičními trademarky ST, resp. představou studia, jakými family friendly prvky by měla být tato IP reprezentována (bez sexu, drog, násilí, politicky nekorektního humoru, rating PG-13, tradiční OST, film pro všechny). Tarantino u aktuálně připravovaného filmu prý požadoval právo na konečný střih a v podstatě absolutní tvůrčí svobodu, což si nedokážu představit, že by u IP jako ST bylo ochotno studio dovolit. Naopak, pokud by Tarantino slevil ze své tvůrčí vize a podvolil se diktátu studia, pravděpodobně už by výsledný film nebyl tak úplně pravý tarantinovský. Když už nějakou slavnou IP pro Tarantina, mnohem více bych ocenil např. bondovku, to je IP tématicky mnohem blíže jeho stylu.

Star Trek - The future already today©
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 5. prosince 2017 - 22:30

Že má Tarantino rád Star Trek a že projevoval zájem si film ze série natočit, už se proslýchá pár let. Ale nikdy jsem to nebral moc vážně. Nyní to tedy vypadá, že šance na realizaci takového projektu je nejblíže uskutečnění, co kdy byla. Pořád moc nevěřím tomu, že by to mohlo klapnout, mimo jiné z důvodu, který tu zmínil Polux, a sice že Tarantino coby autorský tvůrce považuje plnou kontrolu nad výsledkem za samozřejmost, kterou mu ale studio prostě neumožní a kompromis neexistuje. Ale bylo by to krásné. Filmům podle Star Treku často chybí osobitost, výlučnost, vlastní styl. Chtělo by to také jednou film s výraznou tvůrčí osobností v pozici režiséra. Posledním takovým byl snad Robert Wise a to už je dávno...

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 6. prosince 2017 - 07:22

Jak zde už padlo - bylo by to dobré právě proto, že by to byl další z mnohých pohledů na Trek a dost dobře by to mohlo oslovit i takové, kteří doposud o Trek zájem nejevily. Ano, že by to nebyl "klasický" Trek je nám tu asi dost dobře jasné, ale vždyť i těch 13 filmů co máme je více méně každý tak nějak svůj a nemyslím si, že by šlo ty filmy nějak výrazněji kategorizovat, jako že tohle je Trek a tamto už není, aby nemohl i takovej Tarantino přispět svojí troškou do mlýna. Já bych mu to přál, ale taky si myslím, že to spíše nedopadne.. ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet Libor
Libor - pá 8. prosince 2017 - 13:40

Tak nevím jestli to není vtip:

[link]

admirál flotily omi
omi - pá 8. prosince 2017 - 14:06

TrekCore má podobnou informaci [link] Ale zatím bych to bral na stejnou váhu jako zaručené informace o Chrisu Hemsworthovi v dalším Treku. Dokud studio neschválí nástřel scénáře, neuvolní rozpočet a nezveřejní obsazení, je všechno ve hvězdách.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - pá 8. prosince 2017 - 17:40

​Zatím se nezdá, že by to byla divoká kachna, ovšem jelikož se Tarantinův poslední projekt s Charlesem Mansonem ještě nezačal natáčet (a zdá se, že Trek půjde na řadě až po něm), rozhodně si pár let počkáme, pokud tedy vůbec je na co čekat.

She's our friend and she's crazy!
admirál pcermis
pcermis - pá 8. prosince 2017 - 19:17

Na IMDB má před Charlesem Mansonsonem ještě Kill Bill 3 tak uvidíme jak to nakonec dopadne. Každopádně Trek v jeho podání bych fakt rád viděl. Zkrátka by se Star Trek vydal kam se ještě žádný Star Trek nevydal. :-) A ve studu si myslím, že si je moc dobře uvědomují že Tarantino umí na sebe vztáhnout hodně pozornosti a vzbudil by hrozně velkou zvědavost jak takový Star Trek pod jeho taktovkou vypadá že by slevily z nějakých svých požadavků a ještě rádi. :-)

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
admirál pcermis
pcermis - pá 8. prosince 2017 - 20:00

Tak tohle nemá chybu. :-D [link]

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
praporčík Polux
Polux - pá 8. prosince 2017 - 20:51

Upřímně ty "zákulisní" informace o tom, že studio údajně kývlo na Tarantinův požadavek eRkového ratingu mě hodně zaskočila. Poslední díl v kinech víceméně zklamal a z celkového pohledu na všechny filmy z kelvinovy časové osy bohužel u ST nejde z hlediska tržeb o žádnou sázku na jistotu (na rozdíl od jiných etablovaných značek typu SW, Marvel, JB atd.). V takové pozici, kdy potřebuji dostat do kinosálů doslova každého, a u takové značky, jejíž cílové publikum se skládá mimo jiné z velice početné základny dětí a mladistvých, přičemž značka samotná se historicky etabluje jako family friendly, se dobrovolně vzdát tak důležité skupiny potencionálních diváků, mi připadá jako dobrovolné spuštění autodestrukce. Fanoušci sice po studiích již léta žádají Rkové filmy a v posledních letech takové filmy zažívají úspěch i v pokladnách kin (Deadpool, Logan, Mad Max), jde však o filmy, u kterých má vyšší přístupnost smysl (at už z důvodu své předlohy, nebo tématu o kterém vypráví/světě ve kterém se odehrává). Star Trek o ničem takovém nikdy nebyl a at už bude pro Rkový rating jakýkoliv důvod (sex, násilí, drogy, sprostá mluva), myslím, že nic takového ani nepotřebuje. P.S. Nepotřebuje ve smyslu kvůli pár krvavým scénám, sprostým vtipům nebo odhaleným tělům přijít o spousty fanoušků, kteří film nebudou moci zhlédnout a tím pádem pro studio o nezanedbatelné tržby navíc, což bude mít opět dopad na následné rozhodnutí, za jak (velice) dlouho se fanoušci dočkají dalšího dílu.

Star Trek - The future already today©
praporčík Polux
Polux - pá 8. prosince 2017 - 21:07

Rovněž informace, že na základě Tarantinových nápadů a námětu byli vybrání 3 scénáristé, kteří přišli s vlastní vizí, jak by měl finální scénář vypadat a na základě této "soutěže" byl vybrán jeden z nich, který se napsání scénáře skutečně ujme, mi připadá velice zajímavá. Tarantino je autorský režisér celou svou uměleckou kariéru a ke všem filmům, které natočil si napsal scénář sám nebo se na něm podílel (přičemž těch vysloveně autorských je drtivá většina). Představa, že se ujme režie u filmu, ke kterému napsal scénář někdo jiný (byt na základě jeho námětu), je pro mně značně překvapivá. Spíše bych očekával, že najatý scénárista napíše "kostru" děje (co, kdo, kde, o čem), ale samotné scény a především dialogy si napíše Tarantino sám. No nechme se překvapit, jak se celá situace dál vyvine.

Star Trek - The future already today©
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 9. prosince 2017 - 00:30

Patric Stewart by se pod taktovkou Tarantina klidně navrátil jako Jean-Luc Picard :O ;)

[link]

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál pcermis
pcermis - so 9. prosince 2017 - 08:51

Tarantino si Rkový film může dovolit protože poutá pozornost u studii, herců i diváků. Divák na to buď půjde prootže je to ST, nebo že je to Tarantino nebo kvůli herci který ve filmu je protože je to Tarantino a nebo proto že chce vidět jak to všechno zapadlo do sebe. A toho si je vědomo i studio a také si myslím že popkornové pojetí Kelvin universa nebylo tak úspěšné jak si představovaly tak by to rádi zkusily jinak. Jak by řekl Spock bylo to logické. :-)

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
praporčík Polux
Polux - so 9. prosince 2017 - 12:32

pcermis: Tarantion ano, ST moc ne. Rkový rating u Star Treku nehledě na to, jestli nový film natočí Tarantino nebo kdokoliv jiný, je zbytečný risk, který se z největší pravděpodobností negativně podepíše na výsledných tržbách a to v situaci, kdy ST potřebuje každý vydělaný dolar. Navíc dělat z etablované značky pro všechny věkové kategorie najednou film pouze pro dospělé publikum nevyhnutelně zklame zástupy fanoušků z řad dětí a mladistvých, kteří se do kin nedostanou. Výsledná přidaná hodnota Rkového ratingu ve ST je, na rozdíl od jiných značek, které ji potřebují pro věrné ztvárnění předlohy nebo realistické vykreslení světa, ve kterém se odehrávají, podle mě diskutabilní. Ano, bylo by naprosto skvělé vidět v kinech ponurý, syrový a realistický Rkový ST např. o střetu s borgy, romulanské válce nebo xindech, ale kolik diváků takový film zaujme, když už nyní má ST problém zaujmout masy a to je přístupný pro všechny jak věkem, tak tématem/pojetím?

Star Trek - The future already today©
podporučík Ampik
Ampik - so 9. prosince 2017 - 15:17

Tarantino a R-kový rating mi dává logiku jen mimo primární i alternativní realitu, v nichž se odehrávají současné i minulé startrek filmy. Je tu ale jedna realita, ke které by mi to sedělo. Co kdyby zabrousil za zrcadlo? Temný krvák z reality zrcadlového vesmíru - to by mohl být pořádný nářez :)

admirál pcermis
pcermis - so 9. prosince 2017 - 20:40

Pokud se tomu někdo bude chtít dostat kdo nesplňuje Rkovou hranici tak se k tomu dostane. A opět říkám spousta lidí na to půjde jen kvůli tomu že je to Rko, že je to Tarantino kteří by na to jinak nešly takže si myslím že nula k nule pojde. Sázka na popkornový blockbuster pro každého také úplně neusplěla takže to tentokrát zřejmě chtějí zkusit jinak.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
podporučík David
David - so 9. prosince 2017 - 22:33

No tak tedy.... ne že bych nějak nesnášel "Killy Billy". A docela jsem si užil i "4 pokoje". Ale v případě Star Treku můžu bez ostychu prohlásit, už po zásahu Abramse, natož pod hrozbou vstřícné spolupráce prvně zmíněného s Tarantinem, se Svět v zádel obrací.

So, ... I don't hate Kill Bills. And I even enjoy "4 rooms". But at case of Star Trek, I can boldly say ... after Abram's direct hit to Star Trek, if there are threat of cooperation between Abrams and Tarrantino, I can say... "World is going to hell"

komandér Naitomea
Naitomea - ne 10. prosince 2017 - 10:24

Tarantino ano, ale JJ ne, děkuji.

Posvátný kalich z Rixxu je starý hliněný hrnec, ve kterém roste plíseň
admirál pcermis
pcermis - ne 10. prosince 2017 - 13:43
JJ jako producent toho moc nezmůže zvláštně když bude na režisérske židli Tarantino ale jinak souhlas.
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 10. prosince 2017 - 18:59

Říkala jsem si, že si moc nedovedu představit sex, drogy, násilí a sprosťárny ve ST. Na druhou stranu násilí je tam dost, na drogách ujíždí celá jedna rasa, sex - já prostě nečekám nějaké detailní muchlování, ale sem tam romantika by se šikla. Takhle si děti budou myslet, že se miminka vytahují z replikátorů :). No a sprosťárny můžou být doménou někoho konkrétního a nemusí to působit ani vulgárně. Takže... jsem vlastně spíš furt jenom zvědavá.

Bála bych se plánu natočit seriál - třeba z prostředí Titanu. A první díl by se jmenoval "Kill Will." Pojednával by o vzpouře proti kapitánovi Rikerovi :). Bojte se.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kadet captain
captain - ne 10. prosince 2017 - 19:21

Pokud opustí nesmyslný Abrams Kelvin Space, tak klidně, proč ne... Ale jinak nevím nevím, čím by mohl Tarantino do Treku přispět... Zas kombinace černého humoru násilí a sexu se pro ST přece jen moc nehodí. Ale nechme se překvapit.

komandér Naitomea
Naitomea - ne 10. prosince 2017 - 19:29

Jana Dvořáčková třeba v Imzadi je spousta sexu a nahoty :Dto by stálo za filmové zpracování...

Posvátný kalich z Rixxu je starý hliněný hrnec, ve kterém roste plíseň
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 12. prosince 2017 - 00:21

Podle mě by Tarantino naopak mohl v mnohém Treku přispět, a to právě v tom, co je pro Tarantina takový řekněme trademark. Ano, a přesně to je to, co v Treku dodnes nebylo a mnozí to tam mít nemusí či to tam z jakéhokoli důvodu nechtějí, ale upřímně... Snad si nikdo z nás tady či jinde nemyslí, že ačkoli to nebylo v Treku vidět, tak to automaticky neznamená, že to tam není. Nebo si to snad někdo myslí? Je přeci, nebál bych se říci, hloupost si myslet že sex, násilí a další faktory známé z Tarantinových filmů ve světě Star Treku neexistují. Opak je pravdou a zcela logicky tam musí být. A nechtít to vidět, či to ignorovat a odsuzovat jako ne-trekovské mi přijde stejně tak alibistické, jako všechny ty prvky ignorovat i v našem světě. Tanrantino by teoreticky mohl zpracovat zcela unikátní pohled na Trek, který by rozhodně nebyl jako ostatní Treky, ale byl by to stále Star Trek. Jen zabraný z jiného, dosud neviděného a neprobádaného pohledu. Za mě je to jenom dobře a přínos by to mohl být opravdu velký, min. už jen z pohledu tvůrčí rozmanitosti. Aspoň tedy podle mě...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 12. prosince 2017 - 16:27

Jakkob: Já myslím, že otázku, jestli by Tarantino mohl něčím přispět, je vlastně úplně zbytečné si klást. Tak výrazný a nadaný filmař nikdy dřív zájem o Star Trek neprojevil. I kdyby Star Trek v jeho pojetí vyhodil Roddenberryho pravidla úplně oknem namísto opatrného nabourávání v předchozích seriálech, a i kdyby se úplně vykašlal i na kontinuitu, byla by to stále ta největší věc, která se ve Star Treku přihodila za posledních x let... možná vůbec. O tomhle by se mi obyčejně ani nesnilo. Že má Tarantino Trek rád jsem věděl, ale myslel jsem, že čistě divácky, vážný zájem o vlastní film bych do něj nikdy neřekl. Je to dost vzrušující představa.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 12. prosince 2017 - 23:59

Eodeon: Pro mě je i velké plus to, že sám Patrick Stewart se nechal slyšet, že by do ST projektu s Tarantinem šel a zrovna on není myslím že ten, který by bral každý nabízený projekt. Je to rozhodně "velké" a jak říkáš vzrušující, ale to vyjádření Stewarta mě dost možná potěšilo nejvíce.

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál pcermis
pcermis - st 13. prosince 2017 - 09:45

To je to co jsem psal výše. Tarantino umí prostě vzbudit zájem na všech frontách včetně herců. :) A Stewarda bych ještě v nějakém treku rád viděl.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kadet mirRa
mirRa - čt 14. prosince 2017 - 10:10

Tak Stewart se toho nebojí. Jeho postava v Blunt Talk je něco oproti Star Treku nebo třeba i X-Manu hodně syrová :D

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG