Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Retro: Vyslanec (Emissary)

čt 4. ledna 2018      autor: sarao      přečteno: 1781x      komentáře: 19

Vložit nový komentář

admirál flotily Iconer
Iconer - čt 4. ledna 2018 - 10:39

pěkné načasování :)

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - čt 4. ledna 2018 - 11:02

Moje první přičichnutí k seriálovému Star Treku :-) Rozhodně nejlepší ST pilot. Tehdy mi to na Nově vytřelo zrak a co víc... Čím dále seriál pokročil, tak byl ještě lepší. Milá vzpomínka a skvělé načasování. Jdu si pustit soundtrack :-)

podporučík jirka
jirka - čt 4. ledna 2018 - 18:15

Pěkné retro :) Musím říct, že DS9 je pro mě zdaleka nejlepší ST seriál a je úžasné vidět, že i po 25 letech působí stále aktuálně. :)

kadet jirka64
jirka64 - pá 5. ledna 2018 - 00:00

DS9 - to je jediný Star Trek, který jsem neviděl do konce. Opravdu je tak dobrý? Kdysi(15-20let) jsem sice viděl hodně dílů, ale nikdy mě tento seriál k srdci nepřirostl.

Před měsícem jsem začal tuto mou ostudu napravovat, ale jaksi se do toho pořád nemůžu dostat. Mám dokoukanou první serii a pořád nic moc. Je to moc často pouze na stanici, žádný rozlehlý vesmír, minimum bádání, vesmírných bojů, objevování, není tam Kirk, Picard, Kathryn Janeway, 7z9, pořádný doktor a hlavně nějaké originální vznešené myšlenky, které jsou hlavně v TNG.

Podle mě se DS9 ani zdaleka nepřibližuje TNG a hlavně Voyageru, ale dokoukám celý a uvidím. Třeba názor změním, ale pochybuji.

kadet jirka64
jirka64 - pá 5. ledna 2018 - 00:24

Prosím, nevíte někdo nějakou českou přehlednou stánku se všemi fan filmy startreku?

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - pá 5. ledna 2018 - 10:31

jirka64: Leda takto: [link]

admirál flotily Iconer
Iconer - pá 5. ledna 2018 - 13:46

jirka64: zkus to dokoukat až do čtvrté série. tam se dějová linka víc rozjede, díly začnou navazovat, třeba tě to začne bavit

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kadet tomix
tomix - pá 5. ledna 2018 - 14:10

Nie je to zle, ale pre mna urcite najslabsi zo vsetkych ST pilotov. Rovnako aj zaverecny dvojdiel DS9 je najslabsi zo vsetkych ST serialov. Ale ze uplna slabota.

kadet tomix
tomix - pá 5. ledna 2018 - 14:12

Inac ale ako celok je DS9 vyborny serial, hlavne od tej tretej stvrtej sezony, ale aj predtym sa najde vela dobrych dielov.

viceadmirál Sokar
Sokar - pá 5. ledna 2018 - 15:19

Díky za pěkné retro. DS9 je skvělý seriál, rozhodně díky návaznosti má hodně propracované i vedlejší postavy, které jsou parádní. Je pravda, že pilot je třeba brát s rezervou, jako každý pilot který teprv rozestavuje šachovnici (což se v DS9 děje prvních pár sezón, ale o to lepší pak je).

A nutno uznat, že i finále seriálu je, zejména ve srovnání s našlapaností dílů posledních sezón, takové trochu ve stylu "když je všechno hotovo, poslední zhasne". Ale o to je dojemnější, prostě klidné rozloučení.

Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
kapitán flotily Alice Lal Zikešová
Alice Lal Zikešová - pá 5. ledna 2018 - 17:53

Musím přiznat, že ani mě DS9 příliš neoslovil, v počátcích jsem se doslova přemlouvala vydržet až do doby, kdy přijde Worf (v domnění, že se úroveň s příchodem oblíbené postavy zlepší). Pokrok to sice nebyl nikterak veliký, ale trochu to seriál (i mě jako diváka) nakoplo.​

​Jinak díky za retro, připomíná mi, že i já bych měla s tím svým pohnout...

She's our friend and she's crazy!
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - pá 5. ledna 2018 - 18:44

Pro mě vydařený pilot k vydařenému seriálu. Přes víkend se snad dostanu k tomu abych si jej znovu pustil a oslavil těch 25 let :-)

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
praporčík ada1987
ada1987 - so 6. ledna 2018 - 11:25

DS9 ma vôbec neoslovil. Az od 3.serie to bolo o čosi lepsie. A mnohí moji znami maju rovnaky nazor. Mozno, keby sa vojna s Dominionom zacala skôr, dalo by sa to pozerat.

Mimochodom, nepoznate nejake stranky so star trek fanfiction? vsetky, ktore som nasla, boli aktualizovane uz pred rokmi.

kadet captain
captain - so 6. ledna 2018 - 18:47

DS9 je jeden z nej Treku vůbec. Přestože bývá nedoceněný protože je nepochopený. Je tam hned několik revolučních myšlenek. Stanice místo hvězdné lodě, posádka napůl z Flotily napůl s Bajoranu. Příměs každodenní rutiny a vesmírného dobrodružství. Samozřejmě také věda vs. náboženství a samozřejmě hlavně válka s Dominionem. Na DS9 také začíná první cesta Voyageru. Sečteno podtrženo, rukopis Ronalda D. Moora je znát!

kapitán Commander Togo
Commander Togo - so 6. ledna 2018 - 19:35

DS9 nie je môj favorit, ale musím povedať, že toto je najlepší ST pilot ! Škoda, že toto má na DVD fakt dosť zlý obraz. Tomuto by veľmi prospelo remaster vydanie na Blu-ray. Škoda, že nevydajú aspoň pár najlepších epizód DS9 na Blu-ray.

kadet Giskard
Giskard - so 6. ledna 2018 - 21:39

Menší OT:

Nepatří to sice k DS9 ale k TNG - na Nový rok zemřel herec Jon Paul Steuert, který ztvárnil Worfova syna Alexandra Rozhenka. Bylo mu pouhých 33 let.

komodor Leiah
Leiah - ne 7. ledna 2018 - 19:43

Pro mě jednoznačně nejpovedenější ST seriál! Není to taková ta přemoudřelá pohádka, kdy všechno dobře dopadne a navrch se přidá trocha toho moudra. DS9 je mnohem více realistický. Alespoň pro mě.

Některé věci na světě fungují jen proto, že mají svá tajemství.
kadet mirRa
mirRa - po 8. ledna 2018 - 08:04

Pro mě nejlepší ST. Včera jsem si dal 1x01,02. A vypadá to, že to asi otočím celé.

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - po 8. ledna 2018 - 22:07

Ono to jednou v HD, nebo pak rovnou možná v 4K vyjde a pak to bude klenot Star Treku... Ano, první sezóna je převážně otřesná, druhá podprůměrná, třetí průměrná, čtvrtá lehce nadprůměrná, pátá až sedmá je ale dokonalá. Pilot je z dnešního pohledu průměr, ale tehdy to byl skvost z hlediska dějového, efektů i ST jako celku. Závěr DS9 je celých 9 až 10 epizod na konci, takže poslední dvě epizody jsou opravdu jen takový dovětek.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG