Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Recenze finální epizody seriálu Star Trek Continues (spoilery)

pá 2. února 2018      autor: sarao      přečteno: 2707x      komentáře: 2
praporčík Korax
Korax - po 5. února 2018 - 10:20

Moc pěkně napsané. Dvojepizoda to byla skvělá, zvláště se mi líbily tyhle věci

- podobnost romulanské komandérky - když jsme se na to doma dívali poprvé, nevěděli jsme, že tam ta postava bude a že jí bude hrát tuším dcera původní herečky, takže první scéna s ní byl opravdu šok ve stylu "jak je tohle možné?"

- jak stojí v recenzi, herci dozráli jako víno, scénáře taky

​- scéna na konci, kdy Kirk příjde na můstek a je úplné ticho. Takovou husí kůži už jsem dlouho neměl a myslím, že obecně konec toho dílu je tak dobrým seriálovým koncem, jaký si TOS zasloužila. Neměnil bych vůbec nic.

Obecně vzato se na fanouškovské seriály s pár výjimkami typu Diplomacy moc nedívám - z mého pohledu mají vždy nějaké významné mínus, které mi nedá zapomenout na to, že tohle je jenom taková hra - špatný scénář, uniformy, "přehulené" efekty, neprofesionální herci a podobně. V případě Continues se ale nic takového nekoná a celý seriál je po všech stránkách tak skvěle dotažený do konce, že ho mám sám pro sebe zařazený jako plnotučnou čtvrtou sezónu TOS. Jsem opravdu rád, že žijeme v době, kdy je možné, aby fanoušci s (relativně) omezeným rozpočtem natočili něco takového, na co když se dívám, tak mě to celého vtáhne tak mám pocit, že je mi zase dvanáct a koukám se poprvé na klasickou sérii. V tomhle případě opravdu netřeba šetřit chválou.

admirál pcermis
pcermis - ne 4. března 2018 - 11:47

Seriál mám v plánu shlédnout ale zatím stále čekám na titulky které jsou podle webu v plánu tak se snad brzo dočkáme. :-)

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG