Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Model Enterprise ze seriálu Discovery

čt 19. července 2018      autor: omi      přečteno: 2070x      komentáře: 16

Vložit nový komentář

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - čt 19. července 2018 - 19:08

Něco je na ní prostě špatně. Poměry asi. Takový pejsek a kočička z TOS a NX verzí :-/

podporučík David
David - čt 19. července 2018 - 19:48

Hmm. Zdá se, že tvůrci začali trpět jakousi představou, že čím větší warpové gondoly Enterprise má, tím víc je Enterprise.

...

Nicméně si myslím, že zde tvůrci přece jen přistupovali k práci s úctou k originálu, narozdíl od filmové neoEnterprise.

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - čt 19. července 2018 - 20:40

David: Appleprise mi přišla alespoň zajímavá, byť teda jsem si ji pořádně prohlédl až ve Video Game. Tohle je... podivné. Asi pro to nenajdu lepší výraz.

praporčík lamicz
lamicz - čt 19. července 2018 - 21:30

IMHO tou cenou se Anovos fakt překonal. Jako rozumím, že je to velmi detailní, velký a nasvětlený model, ale 200k je prostě úplně mimo...

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 19. července 2018 - 21:47

Za mě povedený design, ve kterém se snoubí stará dobrá TOSková Connie se špetkou (a možná několika špetkami) moderna. Na klasiku to nemá, ta je imho nepřekonatelná, ale i tak se mi Discovery pojetí líbí, proč by ne.. ? ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál flotily Iconer
Iconer - pá 20. července 2018 - 10:58

Teď když jsou vidět ty detaily, tak se mi zdá, že se liší od staré TOSkové. Hezká je, ale když už patří do prime univerza, měli by zachovat co nejvíc detailů. Tak snad alespoň vevnitř bude připomínat tu klasickou... doufám.
Jinak cena je příliš vysoká, to si tedy nekoupím.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál pcermis
pcermis - pá 20. července 2018 - 11:38

Ten předposlední obrázek ve mne evokuje Jčkovou Enterprise z ENT ale jinak si myslím, že to není špatné a prakticky za hubičku. :-D

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 20. července 2018 - 19:33

Iconer: Jj, je trošku jiná, ale to jsem třeba viděl už v seriálu, kde to už šlo podle tvaru těch gondol poznat. A dlouho se i diskutovalo nad tím, zda je ta změna způsobena tím, že na to tvůrci nemají práva, a nebo zda je to tak jen proto, aby to vypadalo moderněji... Nakonec se ukázalo, resp. se tvůrci nechali slyšet, že práva na původní Enterprise mají, ale ty změny udělaly záměrně, aby to vypadalo moderněji.

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 20. července 2018 - 19:35

lamicz: Jako že jo, ale třeba ty modely Discovery a Shenzhou se taky už mám dojem předobjednávají v několikeré vlně, takže o to zájem nejspíše je, i za ty neskutečné peníze. A třeba QMX dělají taky velké a nasvětlené modely, např. Vengeance z Into Darkness, za ještě neskutečnějších 10 000 $ XD

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
podporučík David
David - so 21. července 2018 - 00:12

Telemachus Rhade: Tou Appleprise myslíš Abramsprise? :-)

Víš, pokud bych měl zachovat StarTrekovské dekorum, musel bych asi říct: "Fascinující!" a zvednout jedno obočí.

Protože opravdu nevím, čím by mě měla zaujmout loď, postavená z HEA nebo HEB profilů (viz Do Temnoty), kde komunikační důstojníci mají pracoviště pod řadou monstrózních nádrží na "cosi", pomalovaných jakýmisi mystickými spirálami. A to je jen taková lehká, jemná narážka. Protože si to opravdu nechci pouštět znovu.

admirál pcermis
pcermis - ne 22. července 2018 - 12:14

Jo ty modely Discovery a Shenzhou jsem viděl v Německu na DSTG a neměli chybu ale za ty prachy. :-) Ale Jakkob tys jistě už rozbil prasátko a objednáváš? :-)

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 22. července 2018 - 15:07

pcermis: Kdybych nešetřil na x a y dalších, jiných věcí, tak bych o tom možná i přemýšlel, ale takhle se budu muset spokojit s modely od Eaglemossu, které jsou sice malé, ale cenově dostupnější a jsou taky hezké ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 22. července 2018 - 15:18

Mám z toho stále stejné dojmy jako z prvních záběrů na loď v seriálu. Na jednu stranu jsem rád, že je to relativně věrné originálu (tedy přinejmenším s kelvin filmy i se zbytkem lodních designů v Discovery), na druhou stranu mi většina úprav (nechci říkat vylepšení) připadá úplně zbytečná, ne-li kontraproduktivní. Nebo ještě jinak - jako kdyby tvůrci inovovali na nepravých místech. Jeffriesův původní návrh je perfektní, co se týče poměrů jednotlivých částí. To je zkrátka zlatý řez ve všech směrech. Na tom bych tedy nic neměnil a vystačil si jen s inovacemi povrchových detailů. Ale tak, jak jsem napsal zkraje, hlavní je, že tvůrci byli originálu daleko věrnější, než bychom mohli po všech těch rebootech a restartech doufat.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
praporčík Polux
Polux - ne 22. července 2018 - 17:15

Na to, že jde o splácaninu designových prvků původní verze z TOS a refitu z TMP vypadá překvapivě dobře. Na papíře to mohlo vypadat jednoduše, ale v realitě bylo x způsobů, jak tento záměr a finální podobu "pokazit", což se v tomto případě dle mého nestalo. Myslím, že ta úcta tvůrců k originálu a respekt vůči vývoji ikonického designu v dalších iteracích, tam je poznat (ať už jde skutečně o tvůrčí záměr nebo ne). Kdyby takto vypadala Big E tehdy v abramsových filmech, vůbec bych se nezlobil. Model jako takový je také pěkný, škoda že je dle ceny určen výhradně die hard ST sběratelům, nikoliv běžným fanouškům. Něco takového v totožné kvalitě v cenové relaci pod 1000 USD (ideálně okolo 500 USD) by udělalo radost spoustě trekkies (včetně mně:-) P.S. Pěkné srovnání proporcí provedli chlapci z trekyards [link]

Star Trek - The future already today©
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 22. července 2018 - 18:42

Polux: To srovnávací video super, díky za post ;) A souhlasím že ta úcta k originálu již dříve zmiňovaná tam je poznat a je, ať už jak říkáš to byl či nebyl tvůrčí záměr. I tak za to palec nahoru.

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - po 23. července 2018 - 23:12

David: Přirozeně jsem myslel exteriér, když se o interiéru STD ENT zatím nemůžeme bavit.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG