Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

ComicCon odhalil trailer na 2. sezónu Star Trek: Discovery

so 21. července 2018      autor: little borg      přečteno: 2061x      komentáře: 23

Vložit nový komentář

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - so 21. července 2018 - 10:35

Action adventure in space. Sadly, nothing more.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 21. července 2018 - 11:06

Za mě pecka, opravdu ano! A ty TOS uniformy jsou fakt super, a kapitán Pike... Oh My :O <3 Těším se moc!

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
podporučík Lostie13
Lostie13 - so 21. července 2018 - 15:07

Za mě tedy bohužel zatím zklamání, z uniforem TOSky jsem rozčarován a ze samotného Pika také. A ještě víc z informace o tom, že se dočkáme Spocka. Závěrečná pasáž Trailer vypadá mimořádně akčně, podobné rozčarování jsem cítil i před první sérií z Klingonů, což se nakonec zlepšilo. Uvidíme, doufám, že opět budu nakonec mile překvapen výsledkem, trailery bývají často zavádějící.

I accept there are things in the universe that can't be scanned with a tricorder.
kapitán flotily Prometeus
Prometeus - so 21. července 2018 - 18:07

Tak tento trailer bola poriadna jazda. A všimli ste si že Pike má na sebe v jednom zábere nie svoju žltú uniformu, ale novú uniformu, teda uniformu z Discovery. Mám taký pocit že v druhej sérií prevezme dočasné velenie Discovery práve on!

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 21. července 2018 - 20:02

Prometheus: Pokud ano, tak by to bylo vážně super! :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
podporučík David
David - so 21. července 2018 - 20:13

Ne. Určitě nemám pocit, že bych se díval na Star Trek...

Trošičku to připomíná Hvězdné Války, zvláště tím závěrem nebo i těmi vesmírnými honičkami. A trochu Hvězdnou bránu Universe, tím FTL efektem.

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - so 21. července 2018 - 21:05

Hodnocení traileru: Kdybych neměl možnost srovnat a porovnávat s cánonem, a kdyby toto byla jediná verze ST pro dané časové období, tak bych řekl ano, je to super nádherné a vypadá to jako pravý ST (Discovery). Bohužel toto hodnocení není objektivní, kritika založená na srovnání s TOS nebo JJ filmy ale taky objektivní není.

Prometeus: Co se týče uniformy Pika, tak sem si všiml.

Co se týče Spocka, tak (SPOILER) z toho vyjádření nevyplývá, že by nám měli ukázat Spocka ve věky Spocka z TOS. Nicméně vzhledem k tomu, že v traileru ukázali jeho uniformu a vzhledem k průhledné "tajnosnubnosti" v průběhu S1 s "odhalením" Voqa a vzhledem k tomu, že Mr. Spock je "brand" a i vzhledem k odhalení samotné Enterprise (kterému jsem jsem do poslední chvíle nevěřil, že něco takového, jako je přímá konfrontace s vyzuálem nejzákladnější reálíe TOS, a to i za situace, kdy se ta informace objevila těsně před poslední epizodou na netu) předpokládám, že nám opravdu ukážou i Spocka v TOS věku.

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - so 21. července 2018 - 22:00

Prometheus, Jakkob Killer: Čas 0:35: „I'm here to take command of the Discovery under regulation 19, section C.“ Přeloženo: „Jsem tu, abych převzal velení Discovery podle nařízení 19, sekce C.“ Není se třeba stydět za neznalost angličtiny. Stačí se zeptat.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 21. července 2018 - 22:35

Telemachus: Já jsem tomu rozuměl dobře, reagoval jsem na předpoklad, že by Pike vydržel jako dočasný kapitán déle než jednu či dvě epizody, ale třeba po celou druhou sezónu. Z traileru nejde bohužel poznat, zda bude kapitánem jen tu jednu či dvě epizody, nebo po celou sezónu a nepamatuji si nějaké oficiální prohlášení o tom, v kolika epizodách se má Pike objevit, takže celkem logicky jsem v tomto ohledu napnutý...
Jo a mj bych byl rád, aby tam vydržel po celou tu druhou sezónu ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Prometeus
Prometeus - so 21. července 2018 - 23:10

Jakkob Killer: Ja mám pocit že vydrží celú sériu. Len som zvedavý že kto bude kapitánom v tretej sérií. V tomto seriáli sa budú veliaci dôstojníci Discovery striedať ako na výrobnej linke :D

kapitán Bedraz
Bedraz - ne 22. července 2018 - 20:16

Mne osobně se to líbí - včetně toho hraní na Hamleta bez Hamleta aka Spocka bez Spocka... Takové Pátrání po Spockovi v seriálové verzi. A úplně nejvíc by se mi líbilo, kdyby tohle padlo do období, kdy si Spock definitivně zvolí Flotilu místo vulkánské kariery, tj. na závěr druhé sezóny akceptuje místo pod Pikem na Enterprise...a ještě více se rozejde se Sarekem

Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
komodor Praotec trekkie
Praotec trekkie - po 23. července 2018 - 08:45

Zajímalo y mě, kdo bude zatím velet Enterprise (a na jak dlouho), o žádném dalším kapitánovi mezi Pikem a Kirkem jsme zatím neslyšeli - třeba to bude mít zatím na povel Number One.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 23. července 2018 - 10:20

Praotec: To se vyloženě nabízí a já bych to bral všema deseti - Mystique velí Enterprise, come on.. :-D

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
komodor Praotec trekkie
Praotec trekkie - po 23. července 2018 - 10:23

Svým způsobem by to byla jistá satisfakce, že ji nakonecv odstranili, když Gene musel volit mezi ní a Spockem. :P

admirál Fanda
Fanda - po 23. července 2018 - 15:56

Třeba bude Enterprise jen v opravně a Pike bude velet Discovery jen do doby, než se mu vrátí jeho mazlíček.:-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
podporučík jirka
jirka - po 23. července 2018 - 16:49

Trailer vypadá velice dobře, do ledna bude ještě dlouhé čekaní :)

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 23. července 2018 - 18:20

Praotec: Tj, a třeba jak se na Majel v tom pilotu obecně nadává, že prý hraje toporně atd., tak já tu její roli mám rád a i proto se na ni v druhé sezóně Discovery moc těším :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - po 23. července 2018 - 22:14

Jakkob Killer: Hmm, já mám rád např. Data, Picarda, Worfa, Siska, Janewayovou, Holodoktora, atd. atp. a moc naděenej bychnebyl, kdyby je měl hrát někdo jinej...

kadet Pozemstan
Pozemstan - po 23. července 2018 - 22:26

Jak jsem psal na StarNETu, zjevně se soudě podle Pikeovy uniformy snaží o alespoň částečnou kontinuitu s Klecí, i když je zvláštní, pokud má "pestrobarevné" uniformy jen Enterprise (jako vlajková loď je ale třeba testuje, než budou zavedeny všude)... Stejně jde ale o změnu designu i přesných odstínů oproti Kleci, i když je zase zachován jednotný střih v rámci DSC. Nejtrapnější je závěrečná scéna ve výtahu, která je zjevně "inspirována" Orville(!!!) Celkově z toho nemám nejhorší dojem (asi 3/5), ale doufám, že děj druhé řady přinese větší nápravu kontinuity s TOS a vůbec celým ST mimo DSC (vzhled uniforem ale považuji vzhledem k okolnostem za téměř nepodstatný detail)... První řada se mi nakonec docela líbila, v závěru vysvětlila a napravila některé "podivnosti", budící někdy rozčarování, byť jiné zůstaly. Doufám, že druhá řada na tento "startrekovský" trend naváže (trailer to z logiky věci prozradit nemůže).

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - po 23. července 2018 - 22:41

Podobnost s Klecí je nulová! Z období TOS je ale tato nová DSC/Ent uniforma IMHO nejhezčí, ale zachvili bude těch uniform na můj vkus až moc (v jednom casovem období tu máme už i JJ verze). Vtipné scény nejsou pro ST novinkou (krom ST4, ST7 známe dokonce i ty ve výtahu v ST9), trapně sem se u této nejnovější (narozdíl od Těch v traileru na Orville S1) necítil.

kadet Pozemstan
Pozemstan - po 23. července 2018 - 23:24

s.s.enterprise: Ano, humor Star Treku rozhodně není cizí a sám ho mám v ST rád. DSC jsem v první řadě právě vytýkal, že se bere příliš vážně, vtip až na pár výjimek téměř postrádá. Tady mi však ona scéna ve výtahu nepřipomíná Orville jen obecně svým stylem humoru. Jedná se o podobnost s konkrétní scénou rovněž ve výtahu, taktéž s příslušníkem "plazoidního"/"šedivcoidního" druhu (byť interakce hlavních hrdinů s ním byla trochu odlišná). Poněkud trapná mi přišla ta podobnost, přinejmenším zdání, že oficiální ST kopíruje vlastní parodii (kterou přitom někteří trekkies považují za lepší ST než DSC - můj postoj je spíše neutrální, mám rád oba seriály i díky jejich odlišnosti)...

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - po 23. července 2018 - 23:54

s.s.enterprise: Chápu, ale já osobně s přeobsazením rolí nemívám problém, i když záleží na okolnostech. Nicméně v tomto případě proti tomu nemohu nic namítat a je to vlastně stejné jako s Pikem, či herci z JJ Treků... Za mě palec nahoru.

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
admirál flotily Iconer
Iconer - st 25. července 2018 - 09:25

Pokud vám trailer v článku nejde přehrát: [link]

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG