Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Osobní deník – Star Trek je naděje

út 4. prosince 2018      autor: Lostie13      přečteno: 1799x      komentáře: 3
poručík Kasandra
Kasandra - po 10. prosince 2018 - 18:12

krásne napisané :) ja som seriálmi postupovala podobne ako ty, no ST sa mi dostal pod kožu už veľmi dávno, začalo to TNG :D jediné, čo som zatial nevidela je TOS, okrem filmov, tie som videla všetky

podporučík Lostie13
Lostie13 - út 11. prosince 2018 - 12:25

Kasandra: Mockrát děkuji. Já jsem nedávno procházel odznáčky a zjistil jsem, že u odznáčku Zrození trekkieho jsem uváděl jako první viděný seriál Voyager, pamatuji si totiž asi nejvíce kapitánku Janewayovou, ale vzpomínám si také, že jsem na obrazovce vídal Quarka a Geordiho, nicméně je to hodně let zpátky, proto je to už dnes hodně těžké určit. Ale kapitánka byla na obrazovce nejvíce, ovšem z té doby si nepamatuji vůbec žádný děj žádné epizody, s "maratónem" jsem začal před dvěma lety a sleduji dodnes, už mám za sebou kompletně všechny seriály a filmy mimo Voyager, kde se blížím k páté sérii. Co se týče TOSky, byl to pro mě asi nejsložitější seriál ze světa Treku co se týče udržení pozornosti. Přeci jen už poměrně zastaral svým zpracováním a spousta dílů dle mého opakovala námět, nehledě na poměrně dlouhou stopáž jednotlivých epizod. Nicméně postavy McCoye a Spocka jsou pro mě aktuální stále. Některé díly TOSky byly až komicky zábavné, některé nudily člověka k smrti, ale ve výsledku se stejně jednalo a stále jedná o poměrně solidní sci-fi seriál na dobu svého vzniku. Každý seriál má něco do sebe, v každém jsem našel postavy, které jsem si ihned zamiloval, ale také postavy, které jsem nenáviděl. A potom jsou v nich postavy, ke kterým jsem si nacházel cestu postupně. Za mě je zatím vrcholem TNG a hned v závěsu potom DS9, zejména poslední série. Z filmů potom The Voyage Home a First Contact.

I accept there are things in the universe that can't be scanned with a tricorder.
poručík Kasandra
Kasandra - út 11. prosince 2018 - 17:09

Lostie13: Ja som začala TNG, pred pár rokmi som si uvedomila, že som to vlastne nikdy nevidela úplne celé tak som sa do toho pustila, potom Enterprise, ktoré sa mi tiez velmi pacilo, škoda že to malo len 4 serie, potom Voyager, a napokon DS9 som videla ako posledné, TOS si nepozrem zrejme nikdy, ale postavy samozrejme poznam velmi dobre. Videla som aj Discovery, ale to mi ako ST moc nepripada, tie short treky som este nevidela...som zvedavá na serial, s Picardom, ktorý plánujú natočiť, ale mám z toho zmiešan pocity, keďže je to môj obľúbený kapitán z obľúbenej posádky, mám obavy že to pokazia...ale každopádne sa nato teším.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG