Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Seriál The Orville odstartoval svou druhou sezónu

čt 10. ledna 2019      autor: Bedraz      přečteno: 1569x      komentáře: 5
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - čt 10. ledna 2019 - 20:40

Souhlasím, že pořadí epizod je poněkud nešťastné - zvláště, když v Ja'loja se představily nové postavy, které pak v dalším díle najednou chybí. A ještě se to dvakrát točí kolem Bortuse. Lépe by to dopadlo, kdyby se Primal Urges odvysílalo ještě během první série. Jinak u Ja'loja mi vadilo, že se až moc řešili vztahy - přece jen člověk očekává i nějakou tu sci-fi zápletku a jako start série to bylo trochu slabší. Naopak z Primal Urges se nakonec vyklubal povedený díl. Jsem rád, že navázali na díl About a Girl a ukázali, jaký to mělo dopad.

Celkově jsem rád, že Orville dostal druhou sérii a těším se na nové díly :-)

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
kapitán flotily Johanson
Johanson - so 12. ledna 2019 - 20:39

Ono zrovna tohle načasování dvou epizod točících se primárně kolem Bortuse není zrovna nic neobvyklého. Když se člověk správně zamyslí nad mnoha díly TNG, zjistí, že i tam se mnohokrát opakuje stejný scénář, kdy ústřední postavou vedlejší, či hlavní dějové linky je stejné postava, jako v té předchozí ať už to byla Crusherová, Troi, nebo Data. A nemálo i těch ostatních. Mě potěšily celkem obě ty epizody, které svou formu opět odrážely problémy dneška. Zatímco druhé byla víc komediální, tak ta první naopak měla jasný nádech DS9, a vůbec by nebylo překvapivé, kdybychom naprosto stejný scénář napasovali do třetí řady DS9.. Jen by ten problém s měchýřem řešil například Quark...

kadet captain
captain - so 12. ledna 2019 - 21:36

Na druhou sérii jsem se těšil. Daleko víc, než např. na Discovery... Zatím spokojenost. I když možná, jak bylo zmíněno, jiné pořadí dílů by seriál ještě zlepšilo... Orville je takové příjemné zjevení, něco mezi TNG, Andromedou a Červeným trpaslíkem.

praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - po 14. ledna 2019 - 18:23

no, mě to porno téma nepřišlo zrovna jako dobrej díl, ale to bud easi tím, že jsem čekal spíše nějaké techničtější epizody, nebo nějaké topové repliky epizod z ST. ale čeká nás ještě 11 epizod, takže si určitě každý najde.. a je fakt jak píše johanosn, že tng taky ukazovala neduhy tehdejší doby, ostatně jako každý správný ST. No, uvidíme. Epizoda HOME už byla lepší a hodně překvapivá...

bez hodnosti radoradovan
radoradovan - po 4. března 2019 - 14:04

tento serial ma neskutocne bavi. bez urazky sa mi zda byt viac "star trek" ako discovery.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG