Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Discovery 2x02: „New Eden“ – dojmy, postřehy a spekulace

po 28. ledna 2019      autor: Eodeon      přečteno: 2532x      komentáře: 5
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - po 28. ledna 2019 - 15:18

Pani, ty ses do toho tedy opřel. Velice rozsáhlá a detailní rozborka na jednu epizodu. Čiší z toho potřeba se o své dojmy podělit a nabídnout svůj i obecný pohled na děj. Musím říci, že mě rozborky a pitvy začínají bavit.

Musim rici, ze me zaujala myšlenka toho, ze sama posádka DSC se ocitá presne v situaci toho zminovaneho magie/pokročilá technologie kvazistavu. Sama jejich technologie působí na obyvatele planety jako magie a zaroven oni sami nevi, co je pred nimi v podobě červené záhady... zda to byl opravdu záměr autorů této epizody, tak klobouk dolů. Jinak dobra náhoda, ale o té pochybuji. Věřím, ze autoři maji hlavy mozku plné.

Aktivně se o hloubku Star Treku zajímám znovu az nyní, samozrejme po tom, co fenomen znovu oživá. Pro me vzdycky byly na prvním miste lodě a jejich třídy, které jsou proste designových skvostem napříč všemi sci-fi. Proto mám také doma několik sestavených modelů. Kelivin timeline tento design narušila nekontinuitou v měřítku, ale o tom diskutovat nechci v této rovině. USS Discovery vcelku designem pokračuje v původním duchu. Ale k tomu, co jsem chtel sdělit, ci pritakat. Nyní kromě lodí potřebuji take kvalitní a nejlépe mysteriozni zápletku, která vytvoří koukatelnou atmosferu a to i kdyz si to budete pouštět po několikáté, po letech a po letech po nekolikate :).

Zda to bude v takovémto duchu, opravdu se tesim na dalsi dily a i na dobu budoucí, kdy si tyto dily rad znovu připomenu...to je Star Trek.

Jsem i velkým fašounkem (ehm -fanouškem) Star Wars a Star Gate, a nedávnou jsem na rychlo odkoukal 8.,9.,10. serii SG-1. Je to krásne, je to kouzelné, ale už takové děťátkovské, nenabízí to velká témata. V tom měl Star Trek vždy navrch a doufám že i bude nadále...

sorráč za diáč, píšu to z tel.

kapitán Bedraz
Bedraz - po 28. ledna 2019 - 20:44

Paráda, že mě tady někdo tak báječně předběhl s recenzí na New Eden! Také bych ho doporučila jako zatím nejlepší Discovery díl, včetně super uvedení třetího Clarkova zákona. Má u mě 9 bodů z 10 - jeden musím ubírat za tu pseudovědu, co tam pořád ukazují. (Má-li Discovery dost energie na vytváření gravitačního protipole okolo asteroidu v hangáru, tak by asi měla dost energie i na nějaké jiné řešení než "donut" manévr. :) Ale pořád se na něj koukalo mnohem lépe, než na ta šílená CGI z úvodní epizody.) A napadlo také někoho, že ten ofačovaný Pike na závěr byl takový malý odkaz na do křesla zašněrovaného Pikea ze Zvěřince v TOS? :-D

Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
podporučík David
David - út 29. ledna 2019 - 22:48

Eh... nějak teď nemůžu najít, kde se diskutuvalo o první epizodě druhé série Discovery. Zkouknul jsem první třetinu. A přiznávám, že kdybych neviděl JJ Treky a první polovinu první série Discovery, asi bych to vyhodnotil tak nějak neutrálně.

Jen mi vrtá hlavou, proč představili Spocka jako nějakého autistu. ?

admirál flotily omi
omi - st 30. ledna 2019 - 08:38

David: Nemám pocit, že by bylo úplně nenormální, aby si mladší jedináček, zvlášť jestli ho ostatní děli neberou mezi sebe a mohl by být teoreticky lehce asociální, držel odstup od adoptovaného staršího nevlastního sourozence úplně jiného druhu, kterého navíc vidí úplně poprvé.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 30. ledna 2019 - 10:12

David: Viděl bych to podobně, ne-li stejně tak jako omi. I v prvním JJ Treku bylo vidět, že Spock byl takový "vyvrhel" a min. někteří z jeho vrstevníků ho nebrali mezi sebe, což vzhledem k jeho původu dává smysl a on si proto sám od všech držel tak nějak odstup...

Jinak jako vždycky báječné shrnutí druhé epizody, která se mi líbila zatím snad asi nejvíce a jsem opravdu moc zvědavý, jak se to bude dál vyvíjet a zda bude pomyslná laťka kvality stále pozvolna stoupat, jako tomu doposud je.. ? A pokud ano, pak se opravdu máme nadále na co těšit! ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG