Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Problémy Michael Burnhamové

pá 8. března 2019      autor: Bedraz      přečteno: 2073x      komentáře: 32

Vložit nový komentář

praporčík ada1987
ada1987 - pá 8. března 2019 - 10:19

nahodou ja som rada, ked sa o Spockovej rodine dozviem, co najviac, takze mi to nevadi.

bez hodnosti vavrooo
vavrooo - pá 8. března 2019 - 13:22

Spock sa nikdy nezmienil o Michael Burnham pretože tá mohla byť skoro celý jeho život mŕtva. Michael ako malá utiekla do vulcan forge a tam by aj zomrela keby sa malému spockovi nezjavil Red Angel a nepovedal by mu kde Michael je a následne ju zachránili. Je možné, že Red Angel manipuluje históriou a v star treku ktorý celý život sledujeme ľudia zomreli na planéte Terrylisium v diely New Eden, Kelpienci sa nevyvynuli, Jet Reno nikto nezachránil na asteroide a Michael je mŕtva od detstva a preto ju nikdy nespomínal.

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 8. března 2019 - 14:02

Nevidím důvod myslet si, že by slavné příbuzenstvo bylo nutně něčím, co oslabuje novou postavu bojující o přízeň diváků, a stejně jako ada o dva komentáře výš vítám odkrývání nových vrstev Spockovy rodiny. Toho bylo zatím v kanonických zdrojích málo, což je samo o sobě dobré opodstatnění. A tato péče významnému, ale zatím málo probádanému prvku světa Star Treku, je zase opodstatněním pro situování seriálu do "minulosti". Vždyť jaký by to mělo jiný smysl, než dodat novou perspektivu na něco, co jsme již považovali za dané, hotové a zakonzervované v dějinách fikčního světa?

A na rozdíl od mnohých ani nevidím důvod se nad zahrnutím Michael do Spockovy rodiny pozastavovat. Proč tolik diváků šokuje, že se Spock o sestře nikdy nezmínil? Jestli si Spocka pamatují jako hovorného a společenského tvora, jež nevynechá příležitost, aby klevetil o své rodině, viděl jsem asi jiný seriál. Co vím, Spock si jistou nepřístupnost a rezervovanost udržoval i před nejlepšími přáteli a vždy dělal vše, co bylo v jeho silách, aby si uchoval soukromí a právě rodina pro něj vždy byla jedním z jeho největších tabu. Otce a matku zapíral i v okamžiku, kdy oba stáli přímo před ním. Až když byl s tou skutečností přímo konfrontován, přiznal barvu. Nevlastního bratra přiznal také až tehdy, když to bylo nevyhnutelné. V tom případě se mu ani nedivím. Kdo by se nestyděl za takového bratka. A to je podle mě také důvod, proč postava nebyla dobře přijata a už se na ní nijak nenavazovalo. Nejde o to, že by fanoušci byli rozhořčení nad nějakou reinvencí Spockovy rodiny. Spíš prostě jen neměli rádi postavu, která byla špatná a povrchně charakterizovaná.

A bohužel, příliš do hloubky jsme se vlastně nikdy nedostali ani v případě Sareka a Amandy. To až teď v DSC. Už v Abramsově Treku v těch pár scénách toho bylo o postavách Spockových rodičů pomalu víc řečeno, než v TOS a klasických filmech. A v Discovery ještě víc. To je dobře. A nemám pocit, že by se přitom tvůrci dopouštěli nějakých přešlapů. Mimo charakter nejsou. Sarek byl vždy špatným otcem. Jako ostatně každý despota. A dost možná i stejně špatný manžel. Ale žádné manželství není dokonalé. Byl by špatný příklad ukázat divákům, že toto je. A tak jsem rád, že se tak nestalo. Myslím,

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 8. března 2019 - 14:03

Myslím, že tam toho napětí ve Spockově famílii uvidíme ještě o dost víc. A jsem za to rád. Ještě je hodně věcí, které nebyly řečeny.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 8. března 2019 - 19:12

Souhlasím s adou1987 i Eodeonem - rozhodně si nemyslím, že by příbuzenská (byť nepřímá) spojitost se Spockem Michael nějakým způsobem škodila a naopak v tom vidím velký potenciál se dovědět o Spockovi i celé jeho rodině mnohem více, než jsme věděli doposud. Proč by to mělo být špatné.. ? A že si to protiřečí s tím, co doposud bylo ve filmech a seriálech? Rozhodně ne :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
podporučík Lostie13
Lostie13 - pá 8. března 2019 - 20:33

Problém bude spíš s výběrem herečky. Sonequa prostě neumí hrát, předvedla to už v The Walking Dead. Po zklamání, jaké mi přinesl sedmý díl druhé série pro mě Discovery nadobro končí, už nebudu nadále zasypávat hodnocení epizod svým nízkým počtem hvězdiček. Disco mi značně znechutilo celou možnou budoucí vizi Kirkmana a na další projekty do startrekového univerza už nemám sílu. U Michael je prostě všechno špatně, postavy jsou děsivě ploché, naprosto nezáživné. Nicméně autorce děkuji za zajímavý náhled na Michael, ale preferuji Vaše články o The Orville. :) Pěkný den všem!

I accept there are things in the universe that can't be scanned with a tricorder.
nadporučík Captain_P
Captain_P - so 9. března 2019 - 09:59

Já s rodinou Michael Burnhamové taky nemám problém - naopak toto téma vítám. A jak tady psal kolega nade mnou, já to mám přesně naopak. Přestal jsem po sedmé epizodě sledovat Orville. To není space opera, to je telenovela odehrávající se v papundeklových kulisách vesmírné lodi. :-)

The sky calls to us. If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars. C.E.Sagan
kadet captain
captain - so 9. března 2019 - 21:35

Díky moc za logické a výstižné shrnutí. Nejen Michael ale celá DSC je značně nevyvážená, nedomyšlená, je tam spousta narážek na kanón Prime line Treku, ale na první pohled je jasné, že to ve skutečnosti Trek zas až tak moc není. Naopak Orville milé překvapil a překvapuje dál, a i když nemá Trek v názvu, je jím dost možná víc, než celá Disco Trisco.

viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 9. března 2019 - 22:06

Já prostě nechápu, proč jí dali mužské jméno. Už to je zkrátka divné. Asi je to nějaká moje averze vůči ponižování dětí podobným způsobem. Jako když se děti jmenují podle měst, či států. U nás se údajně narodila nějaká, které její švihlá matka dala jméno "Půlnoční bouře." Ale neobstálo to...

Jako co tím sledovali? Herečku ne, že bych nějak neměla ráda, spíš mě vůbec nezaujala. Ale přežiju to, na seriál se koukat nepřestanu, vyvýjí se zajímavě. Detaily o Spockově rodině náhodou vítám, jen doufám, že z nich nakonec nevyleze seznam nalezenců internovaných v Amandině soukromé mateřince -:))).

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 9. března 2019 - 22:45

Jana: No, Michael na mě ze seriálu zatím nepůsobí dojmem, že by měla díky svému jménu nějaká traumata či cokoli s tou problematikou spojené. Mě to třeba ve finále nepřijde zase tak moc divné, jako že zprvu jsem se nad tím trošku pozastavil, ale teď to beru jako něco naprosto normálního a vůbec mi to divné nepřijde :) Možná je to i to, co nám tím chtěli autoři říci, kdo ví.. ? ;)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Prometeus
Prometeus - so 9. března 2019 - 22:45

Captain_P: Tak teraz si to všetkým fanúšikom Orville "nandal", máš môj obdiv a súhlasím s tebou. Nevidel som síce ani jednu časť, ale nechápem ako to vôbec niekto môže porovnávať zo Star Trekom a pri tom je to ako som videl z ukážok obyčajná napodobenina a zmeska rôznych populárnych sci-fi seriálov. Discovery je dejovo a vizuálne pre mňa jednoducho skvostné, samozrejme že určite má svoje muchy, ale každá séria mala svoje chyby. Je to dôstojné pokračovanie. A komu sa to nepáči tak nech to prestane sledovať a môže si pozerať ten odpad čo tak vyzdvihuje že "je to viac Star Trek ako celá Discovery". Snívajte s nami. Niektorým ľuďom sa človek nezavďačí.

viceadmirál Sokar
Sokar - ne 10. března 2019 - 01:07

Zavděčit se všem nikdy nejde. Ale nazývat něco odpadem bez shlédnutí jediného dílu, to trochu o něčem svědčí. Každý ten seriál je jiný. Orville je víc o lidech, vztazích, humoru, zkrátka o obsahu, proto ho mám osobně raději, trefil se mi do vkusu. Ale sleduji rád i Discovery, která je naopak více o formě, vizuálu, efektech a moderním pojetí. Každému to jeho, jak se říká.

Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 10. března 2019 - 05:13

Prometeus: I já využiji příležitosti, že se to téma otevřelo a přidám k tomu své. Orville nesleduji, tudíž nemohu soudit jeho kvality. Ale nepopiratelným faktem, který přesto obrovské množství diváků stále popírá, je, že to není lepší Star Trek než Disco. Nemůže to být "lepší Star Trek než...", když to není Star Trek. Možná je mu to velmi příbuzné duchem, ale fakticky to Star Trekem není. A fakta jsou v posledku jediné, na čem sejde. A to je přesně také důvod, proč nemám žádnou potřebu seriál sledovat. Snad kromě drobné zvědavosti vyvolané tím, že část fandomu seriál chválí. Ale to je tuze malá motivace. Jednou z největších kvalit Star Treku a hlavním důvodem, co k němu některé fanoušky přitahuje, je obrovský rozměr toho fikčního světa a tím pádem i jeho složitost a propracovanost. Svým způsobem je větší zábava sledovat seriál, který na tomto základě staví a tím už tak ohromný fikční svět rozšiřuje, než sledovat seriál, který je sice taktéž jeho derivátem, ale nesdílí fikční svět se svým vzorem a tím pádem nijak nerozšiřuje jeho kontinuitu. Pravda, nemůže jí tím pádem ani porušovat, ale především nemůže ani ničím přispět. Čili i kdyby měli pravdu ti, kdo tvrdí, že Orville je lepší než Discovery, Star Trek to z něj nedělá. A já budu raději sledovat horší Star Trek než lepší cosi jiného.

Jakkob: Vystihl jsi to přesně. Pokud divák opravdu není silně předsudečně založený člověk, bude ho jméno hlavní hrdinky stejně jako tebe zarážet zarážet jen z kraje. A kdybych měl soudit podle sebe, pak si na to zvykne někdy cca kolem třetí epizody seriálu a od té chvíle už ho ani nenapadne se nad tím pozastavit, a kdyby ho to třeba napadlo, bude to pro něj zdrojem poučení o tom, jak umělé a zbytečné jsou vlastně některé společenské konvence, a třeba se dozví něco málo i sám o sobě a začne o různých jiných konvencích kolem sebe pochybovat a osvobozovat své uvažování z jejich svazujících vlivů. Vůbec nepochybuji, že právě to je pointa. Ta drobná provokace je přeci až příliš zřejmá, aby byla výsledkem nepromyšlené náhody. Někoho vyprovokuje se vztekat, jiného vyprovokuje k zamyšlení. Tak či tak tím seriál o svých divácích něco říká. A takové obsahové kvality jsou nejhodnotnější.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
nadporučík Captain_P
Captain_P - ne 10. března 2019 - 09:52

Prometeus: mě hlavně fascinuje to občasné srovnávání Orvillu s TNG. Podle mě je to úplně mimo mísu a asi jsem před lety viděl jiný seriál... Podle mě vždycky Star Trek byl o "poznávání tajemných nových světů a objevování nových civilizací", a tenhle sci-fi aspekt mi v Orvillu chybí. Tam se tak maximálně po tom, co se celý díl řeší vztahy, proletí jen tak kolem hvězdy (aniž by se to jakkoliv vztahovalo k ději epizody) a něco se prozkoumá, aby se neřeklo. Takhle to v TNG rozhodně nebylo, vztahy byly jen vedlejším, nikoliv hlavním motorem seriálu. Epizody byly různé: filosofické, akční, hororové... byl tam kladen důraz na vědeckou fikci. Orville, a hlavně druhá sezóna, je bohužel na jedno brdo - vztahy, vztahy a vztahy. Ale jak píšeš, i Disco má své chyby a není dokonalá - podle mě občas moc tlačí na pilu, hraje si na hlubokou, ale nešťastným způsobem: například díky rádoby filosofickým a hlubokým promluvám Michael, které však ve většině případů nedávají smysl. Ale to je jen drobná výtka. :-)

The sky calls to us. If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars. C.E.Sagan
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 10. března 2019 - 12:10

Eodeon: Ty jsi zase myslím vystihl přesně ten "vztah" mezi Discovery a Orville, respektive jsi přesně vystihl důvod, proč také Orville nezatracuji, ale zároveň nemám žádnou potřebu ho sledovat. Už o tom beztak padlo tady i jinde mnohé, ale pouhá "podobnost" se světem Treku, která je u Orville navíc, zdá se, subjektivní (někdo v tom vidí spojitost a odkazy na TNG, někdo ne) mě osobně nestačí k tomu, abych se na seriál začal dívat, bez ohledu na to, jak je jinak trekkies i jinými vychvalovaný. Discovery pro mě bude mít stále přednost a to pro to co jsi napsal - rozšiřuje a obohacuje právě ten svět, který mám rád, zatímco Orville nikoli...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 10. března 2019 - 17:04

Jakkob: Spíš mají traumata tvůrci té postavy. Nebo se chtějí zavděčit transgender menšině, protože je to ve společnosti hojně probírané téma... Ta můra je prostě děsně nevýrazná a touhle kompenzací to nedožene.

Eodeon: Důležité je být tolerantní. Zastánci Orville určitě netvrdí, že ten seriál patří do ST kontinua, jen se na něj prostě rádi dívají. Kvůli tomu to ještě nebudou mrzáci, jimiž je třeba pohrdat.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 10. března 2019 - 17:27

Jana: Do které věty se mi vloudil byť jen sebemenší náznak nějaké netolerance, neřkuli pohrdání? Ta porucha univerzálního tlumočníka nám tu pořád zlobí :)

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 10. března 2019 - 18:22

Jana: I kdyby snad bylo, já to tam nijak rušivě nevnímám a stejně tak nemohu vůbec souhlasit s popisem Michael. Pro mě osobně je to dobře zvládnutá postava, a tím myslím že mi přijde dobře napsaná i dobře zahraná a tu nevoli vůči ní, ať už ve věci jména, vypoulených očí a nevím čeho všeho ještě, opravdu, ale opravdu nechápu...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 10. března 2019 - 22:10

Eodeon: V poslední době se spíš ptám, "do které věty se to jmenované nevloudilo." Mívám z těch komentářů rozporuplné pocity. Jako by ses za každou cenu snažil lidem vysvětlit, jaký je ten "správný názor." A nedej bože, aby měli jiný.

Koukám, je další díl - obou seriálů, takže jdu na ně a dohady o sympatické/nesympatické Míše prostě opouštím. Stejně tak můžeme řešit, komu k snídani chutná ovesná kaše. Bude to mít podobný efekt.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 10. března 2019 - 23:40

Jana: Každý si myslíme, že naše názory jsou správné. Kdybychom si nemysleli, že jsou, tak je jednoduše změníme a přijmeme takové, které za správné považovat budeme, a budeme zase tam, kde jsme byli na začátku :) Názorově nejistí jedinci mohou cítit hrozbu už jen z toho, že někdo jiný vyjádří ten svůj postoj sebevědomě. To se může stávat a je to pochopitelné, i když ne optimální. Každopádně je to jen další doklad, že je třeba diskuzí, protože právě v nich si lidé své názory vzájemně upevňují a na jejich konci dospívají k daleko hlubšímu porozumění, než kterého by byli schopní čistě vlastními silami. Proto mě mrzí, že v českém fandomu se takřka nediskutuje. Své názory předkládám v naději, že v nich někdo jiný třeba najde poučení. Ne nutně tím, že je ostatní přijme za své, jak domýšlíš. To je jen jedna varianta. Druhá a vlastně ještě lepší varianta, je poučit se z názoru tím, že ho konfrontuješ. Ať už reálně na diskuzi, nebo formou vnitřního dialogu, ve kterém podrobíš argumentaci vlastnímu kritickému přezkoumání. Takže vzdor tvému očekávání, za mě platí že nesouhlas je více než vítaný. Největší moudrost vzniká z názorové konfrontace.
Nu a sama názorová pevnost... je tím pádem buďto ctnost, mám-li názor pádně podložený, nebo neřest, pakliže dobře podložený není. To už ale ať si rozhodne každý čtenář sám a případ od případu. A mezi námi dvěma mi musíš věřit, že šťourat se mezi řádky a hledat tam nějaké implicitní nepřátelství je zbytečná ztráta energie, protože tam já nemám ve zvyku takové věci zbaběle schovávat. Já razím "co na srdci, to na jazyku" a mít někdo názor, který považuji za jednoduše stupidní, napíšu mu to zcela bez obalu přesně těmi slovy a nebudu si brát servítky. Není to sice příkladný způsob, jak vést dialog, ale já raději obětuji způsoby, než smysl sdělení. O to víc mě mrzí, když přese všechnu snahu vyjadřovat se nanejvýš precizně a konkrétně dojde k podobnému nedorozumění. Ale lidé jsou asi až takové individuality, že je to do jisté míry nevyhnutelné. Díváme se každý na totéž a stejně vidíme něco úplně jiného :)

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - út 12. března 2019 - 06:19
Eodeon a spol: Osobně Orville za ST nepovažuji a první ukázky i vizuály mě nenadchly, ten seriál je ale prostě dobrý. Nicméně se chci zeptat, první řady seriálu Enterprise taky nepovažuješ za ST, když nemá ST v názvu? A taky si na ně tedy z tohoto důvodu nekoukal? Pokud koukal, tak argument o absenci ST v názvu nyní neobstojí, a navíc je tu jeden zajímavý paradox, protoze sama DSC nám vlastně mužským jménem pro ženu říká, že samotný název/jméno ještě o podstatě osoby/díla nic nevypovídá a pouze z tohoto důvodu tedy taktéž nemůže být Orville ignorován něco považován za dílo, které nebo Star Trekem, kdy čisté podle děje tam kde právě o hvězdné cestování byť v alternativní realitě výrazněji odlišné od těch ztvárněných v oficiálních Trecích...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 12. března 2019 - 07:20

S.E.E.: Já přeci nemluvím o názvu. Ani nikdo jiný tady. To tu nikde nepadlo. Já mluvím o příslušnosti k fikčnímu světu. O sdílené kontinuitě. A o té není v případě ENT žádných pochyb. A to i přes nejhorší případ pohrdání kontinuitou v dějinách Star Treku, za které první dvě sezóny ENT považuji a dodnes si myslím, že nic, co napáchala DSC tomu nesahá ani po kotníky. Jenže ENT se vykoupila čtvrtou sezónou, kde napravila většinu svých dávných hříchů pomocí retconů, to je jedna věc. Druhá a ještě zásadnější věc je ta, že první tři sezóny ENT jsou součástí časové studené války. Což je sice dost nepopulární dějový motiv, ale nesmírně užitečný, když dojde na otázku kontinuity, protože z něj vyplývá, že vše, co se v tomto období odehrává, je ovlivněno snahou přepisovat historii a tudíž to tak docela nepatří do primární časové linie. Nic, co jsme viděli v "Broken Bow", například, by se bez zásahů z budoucnosti neodehrálo. Tudíž se to v primární linii neodehrálo. Totéž Stavitelé sfér a celá třetí sezóna. A vše ostatní více či méně navazuje, čili dle libovůle to můžeme i nemusíme chápat jako historickou danost, podle toho, jak se nám to zrovna hodí, což je vlastně naprosto ideální stav. Je to dokonce ještě daleko elegantnější řešení, než Abramsovo prosté oddělení dvou alternativních verzí. Tvůrci DSC by udělali nejlépe, kdyby aplikovali podobné řešení jako tvůrci ENT a z poslední epizody a všech nově odhalených skutečností ohledně celé té "andělské" zápletky mám pocit, že se to snad tímto směrem skutečně i ubírá. Tak či tak tvůrci projevili ve druhé sezóně už přinejmenším ve čtyřech případech intence zalátat kontinuitu pomocí retconů (holografická komunikace, vzhled Klingonů, turbovýtahy, uniformy) a já doufám, že ten trend bude pokračovat, protože tyhle drobky jsou sice fajn, ale nestačí. Co se Orville týče, to je samostatný fikční svět a nemá žádný průnik s tím startrekovým. Přijde mi to stejné jako tvrdit, že Stargate SG-1 je vlastně taky Star Trek. No není prostě. To takhle leda, že by se tvůrci obou seriálů dohodli na nějakém crossoveru a nějaká trhlina mezi dvěma paralelními vesmíry svedla dohromady USS Orville a USS Discovery, aby společnými silami řešili nějakou krizi. To už by mou

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 12. března 2019 - 07:21

...mou pozornost vzbudilo :)

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 12. března 2019 - 08:56

s.s.enterprise: O kvalitě Orvillu tu myslím já ani nikdo jiný moc nepochybujeme, nebo aspoň mi to tak nepřišlo. Je to skutečně jenom o tom, co už výše rozepsal Eodeon - Orville není ST, a tak na něj nekoukáme :) Může se mu sice více či méně podobat, ale není stále to není a nebude ST. O nějakých názvech a jménech to vůbec není. I první dvě sezóny zmiňované ENT jsou Trek, protože je to prostě bez pochyb seriál odehrávající se v prostředí Star Treku a sdílí s ním faktické prvky příslušné pouze a jen pro ST. To samé DIS a právě tyhle věci naopak Orville neměl a nemá. Přesto je to nejspíše dobrý seriál, byť z té jedné epizody co jsem viděl bych tak úplně neřekl, ale nemám důvod zcela zatracovat ty hromadné ovace širokého publika, nicméně pro mě je rozhodující, že to není Trek a proto na to nekoukám a koukat nebudu...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - út 12. března 2019 - 11:27

Jakkob: Takže jen pro to, že to není ST na to nekoukáš? To je dost omezující výběr pak ve sci-fi tvorbě :) Nebos to myslel jinak? Já se považuju za trekkie, asi jako všichni co jsme na tom vyrostli v 90/00, ale přesto koukám např. na Expanzi (sice mě k tomu dovelda Expanze z ENT :D), která je velmi zajímavým sci-fi počinem. A samotřejmě koukám na ORV a taky srovnávám z DSC, ale to už jsme si tu myslím popisovali...

Všem: Přispěju do diskuze též. Za dob DSC S01, jsem věhlasně na všechny strany hlásál a ztotožňoval se s tím, že ORV je víc ST, než jím je ST DSC. V S02 jsou už opravdu pěkné epizody a fakt mě zajímají a "žeru" je jak za mlada. Problém nás všech je spíš v tom, že jako děcka jsme to vníímali bek toliko kritiky jako dnes, kdy už se cítíme býti dospělými :). Prostě věkem více soudíme a chceme dokonalost nebo už prostě jsme jen více nároční. TNG/VOY/DS9 měly tu výhodu, že se nám dostali (jako propaganda) do srdcí v útlém věku a proto je teď používáme jak referenční. Jen matně už si vzpomínám, že u ENT byla podobná nevole. Pár příkladů, reed alert, vzhled klingotů xindi, apod... a je fakt, že z prvních 2 sezon se mi líbí hodně málo epizod. Stejně jako v DSC S01. Ale i tu ENT máme ještě v srdci, kdy jsme byli v pubertě +- pár let (dle konkrétního humanoida). No a pak jsme několik let nic neviděli a mezitím dospěli. Teď se nám vrací nový ST před naše srdce s referenčím ST a tady nastávájí ty problémy a peprné diskuze. Za sebe musím, uznat, že po pár diskuzích zde i mimo zde, mám mysl otevřenější (ne otevřenou :)) a prostě ten dnešní ST sleduji a čekám co se vyvyne z něj a kam nás zavede ORV. U ORV jsem zvláště zvědavý, jestli bude sám růst a zda se v případě zrušení/skončení DCS udrží jako samostatný počin a ne jen jakási TV konkurence či stínohra... Já už se vlastně nehci hádat zda je ORV/DSC lepší.. už si prostě užívám oba seriály a na každém jsem si našel své.

Počkejte co za vlnu se vznese na Picarda, tam budeme ještě přísnější, když se to nepovede (nebo nám se bude zdát, že se to nepovedlo). To budou diskuze a vraždy... :)

praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - út 12. března 2019 - 11:30

soráč za hrubky, to je ta toulavá mysl a nečtení po sobě a ještě tunel přes dva teamviewery :D

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 12. března 2019 - 12:32

rampa: Picardův seriál je nejhorší zločin proti Star Treku v dějinách. Záměrně nepíšu "bude", protože ještě nemusí být ani natočen, aby už bylo v alejích nablito.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Johanson
Johanson - út 12. března 2019 - 17:48

Byl bych zase označen za Hejtra, takže k celé diskusi jen jednu věc: :-D :-D :-D A schválně kdo se chytne za nos, když si po sobě přečte svoje komenty a kolik z nich opravdu pozná, jak mění plášť podle větru ostatních, jen aby si zachoval tvář :-D

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 12. března 2019 - 18:33

rampa.mekkvak: Více méně to tak je, jak říkáš. Ale není to proto, že bych ostatní sci-fi tvorbou opovrhoval a měl ji snad za méněcennou, nýbrž proto, že nemám zkrátka a dobře čas sledovat více než jen jeden, max. dva seriály. Musím si hodně těžce vybírat, čemu budu pravidelně a opakovaně věnovat svůj volný čas a s takovou se pak samozřejmě a logicky přikloním k tomu, co mi je nejmilejší a nejbližší a tím je zkrátka ST :) Rozhodně ale ostatní sci-fi a jiné seriály nezatracuji, jen na ně zkrátka nemám čas...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - út 12. března 2019 - 20:28

jakkob: Joo, tak to je jasný, mám to podobně a proto sleduju jen tuty dva. Takže ani vlastně nevím, co mi např. uniká z dnešní sci-fi tvorby (seriálové). Viděl jsem tu Expanzi, Kousek Altered Carbon, remake lost in space (což je bída), ale myslím, že ted není venku nic, co by mělo vyloženě vesmírné dobrodružství, které by stálo za čumendo, takže rozumím ti.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 13. března 2019 - 04:20

rampa.mekkvak: Nehrát STO, tak mám o dost více času než mám teď, ale STOčko pro mě má halt spolu s DIS tu nejvyšší prioritu, takže vše ostatní musí halt počkat do doby, až ten čas bude.. :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
bez hodnosti radoradovan
radoradovan - pá 22. března 2019 - 16:05

podla mna je cely DSC divny nudny a prilis zamerany na efekt. hlavna hrdinka mi je osobne nesympaticka od prveho dielu a v podstate cely serial sledujem iba kvoli znacke star trek. ze by ma dako excelentne bavil to nie. ako uz napisalo dost ludi predo mnou radsej sa budem pozerat na the orville je zabavnejsi a viac startrekovy ako samotny DSC. a to muzske meno pre zensku postavu - vysvetlili autori niekde preco to tak je? ci len dalsia multikulty gender agitka.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG