Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Picard má oficiální název a vysílací platformu

čt 16. května 2019      autor: omi      přečteno: 2031x      komentáře: 21

Vložit nový komentář

kadet Garak
Garak - čt 16. května 2019 - 10:15

Tak nějak tuším, že mě čeká další zklamání, které bude zejména fanoušky milující ST devadesátky hodně bolet. Zkouším se přestat těšit, ale bohužel - nejde to. :-)

kadet captain
captain - so 18. května 2019 - 22:00

Těšení je jedna věc. Realita pak bude věc další. Já zas chci věřit, že neudělají tytéž chyby jako u Disca. Do prosince je ještě moře času... Až bude plnohodnotný oficiální trailer, budeme chytřejší!

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 19. května 2019 - 00:06

Každý další filmový či ser. Star Trek bude super a na Picarda, i když nejsem velký fan TNG, se těším taky dost. Discovery se mi moc líbí, ale doufám že Picard bude jiný a svůj, jako že tajně si přeji, ať se co nejméně napodobuje TNG a je to prostě jiné a nové, stejně jako byla Discovery...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 19. května 2019 - 19:28

Já jsem starej skeptik, rejpal a otrava, ale Picard byl super svého času. Co si budeme nalhávat, herec je těžce důchodového věku a na stará kolena se může stát cokoli. Jednou jsem tu psala, že ho nechci potkat coby kapitána v jeho současném věku, protože prostě vzpomínky mám jiné a takové se mi líbí. Tenhle seriál bude jako návštěva starožitnictví - lidi tam rádi chodí, rádi se kochají kvalitou a pamětí, vzpomínají na minulosti a spoustu si toho odnesou, ale všecko má patinu a svou vůni. A jako takové je to vždycky návštěva poněkud smutná, protože vám to připomene, co jste ztratili. Jenom se nedočkat toho, že by herec během natáčení zemřel... A neříkejte, že vás to nenapadlo.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 19. května 2019 - 19:39

To je zase takové to zažité uvažování, že kvalita člověka s přibývajícím věkem klesá. Nesmysl naprostý. Každý má ten svůj "prime" jindy a zrovna v případě Patricka Stewarta je z jeho filmové kariéry zřejmé, že pro něj je to právě nyní, nehledě na věk. Nebo třeba i právě díky němu. Nikdy nezářil tolik jako dnes. O ostatních z posádky TNG se to říct nedá, a proto jsem osobně rád, že se nepůjde cestou nějakého "reunionu" staré posádky, ale půjde jen o Picarda. Stewart na to má. O něm pochybnosti nemám.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet Garak
Garak - po 20. května 2019 - 10:14

Mě naopak mrzí, že se zatím údajně neplánuje účast nikoho dalšího z posádky TNG. Ani ne tak jako stálé obsazení, ale nějaké to hostování v jedné epizodě by se přímo nabízelo a potěšilo by hodně lidí. Třeba se přece jen dočkáme.

admirál flotily omi
omi - po 20. května 2019 - 13:28

Hostování v rámci epizod se myslím dočkáme. Jednak se to vyloženě nabízí, fanoušky by to potěšilo a myslím, že ani původní herci by nebyli proti. V případě Star Treku to stejně stojí na tom, kolik by za taové hostování chtěli...

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - po 20. května 2019 - 22:24

Jediná hvězda je tam Stewart. Ostatní TNG herci imho nikdy nezazářili natolik, aby si mohli dovolit říct o neúměrný honorář. Zvlášť když by jen hostovali a jejich účast by tím pádem nebyla nutná, což jindy při jednání o honoráři dost pomáhá. Osobně bych s tím ale moc nepočítal. Hostování je snadné zařídit v epizodickém formátu, ale v úzce serializovaném by to bez pádné návaznosti na rámcové vyprávění mohlo působit násilně. Když už ale přeci, pak bych dal já osobně přednost cameu některého z hrdinů Voyageru nebo Deep Space 9 před Novou generací. Třeba Janewayové a Sedmé. Z Nové generace bych docela uvítal Guinan.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán flotily Prometeus
Prometeus - út 21. května 2019 - 10:10

Eodeon: Ako vravíš, Janewayová by nebola odveci. Vedel by som si ju predstaviť ako vrchnú veliteľku Hviezdnej flotily alebo niečo podobné vo Velení Hviezdnej flotily. Ale nebol by som proti ak by sa tam objavil Worf v modernej klingónskej podobe. Ale tým by pravdepodobne nasrali strašne veľa fanúšikov starších sérií :D Ale bolo by to fajn :-)

viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - út 21. května 2019 - 15:59

Eodeon: A ty už snad znáš scénáře, že se tu tasíš s teoriemi o tom, kdo by mohl, nemohl, nedej bože nesměl, protože do té doby odehrál prd, tak by si snad ani nezasloužil v seriálu účinkovat? Trochu to připomíná takové ty pouliční vizionáře konce světa s cedulí na krku a svědectvím o pravdě. Vždyť je to jedno, nějak to dopadne :).

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kadet RAM1024
RAM1024 - út 21. května 2019 - 20:03

Souhlas s Jana Dvořáčková. Éra Picarda v rámci seriálu skončila tak jak se to má správně ukončit - v nejlepším - epizoda Všechno dobré. Navrch přidala posádka TNG pár super filmů (ST VII+VIII), ale ve filmu Vzpoura už je vidět že má prostě nejlepší za sebou. Spíše bych preferoval novou posádku s tím že Picard se objeví jen v úvodní epizodě jako u DS9 aby bylo vidět napojení na ST universum. Ale aby seriál táhnul 78 letý herec...no nevím.

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 21. května 2019 - 23:40

Prometeus: Já se hlavně odrážel od toho malého camea admirála Janewayové v Nemesis, které se mi dost líbilo a rád bych viděl víc. Jednou už se v roli Picardovy přímé nadřízené objevila, proč na to tedy nenavázat a nepřipomenout si další oblíbenou postavu, když se to skrze tento precedent tak skvěle nabízí. Spolupráce Picarda se Sedmou zas byla prozkoumána v románech a komiksech a díky jejich společné historii s Borgy to má imho také velký potenciál. A o Guinan jsem se zmínil, protože má mít s Picardem velmi hluboké pouto, ale nikdy nebylo příliš prozkoumáno. Takže další potenciál k rozvoji, který Nová generace zanechala nevyužitý, ale tady by pro něj prostor byl. Navíc všechny ty herečky stále vypadají k světu. Tebou navrhovaného Worfa bych ale také bral. I když tedy ne s Disco maskou:)

Jana: Klid proboha. Ať už ti přes nos dneska přelétlo cokoliv, na mě si vztek vybíjet nemusíš jen proto, že mě baví si představovat, jak by budoucí seriál mohl nebo nemohl vypadat. Co vím, nic zločinného na tom není a úplně stejným spekulacím se fanoušci na tomhle webu oddávají snad u každého článku o chystaném projektu, takže WTF.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
praporčík dewilish
dewilish - st 22. května 2019 - 07:22

[link]

Jestli jsem to dobře pochopil, tak respektování událostí popsaných v knížkách by vylučovalo účast admirála Janewayové a ze Sedmé by byla jen Anika.

Jinak účastí "staré gardy" bych byl určitě nadšený, víceméně jakoukoliv známou tváří z ST universa. Top by byl samozřejmě Worf nebo Riker. Už jen ta paráda, když se v TBBT ukázali Wil Wheaton, Bred Spinner nebo LeVar Burton. Nebo v případě The Orville - nekamenujte mě - Tim Russ a Marina Sirtis.

Assimilate THIS!
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 22. května 2019 - 08:28

Jana: Taky si myslím, že je trošku unáhlené čeřit tu vody jen na základě Eodeonových teorií a spekulací, které tu má obecně každý a na kterých tu stojí a padá celá zdejší diskuze. Na mě tedy nějak dominantně či potíravě onen koment nepůsobil a ani nemohu dost dobře říci, že by na něm více či méně nebylo tak, jak i já smýšlím. Samozřejmě že to tak nemusí nakonec být, ale myslet si to můžeme, ne.. ? :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
podporučík David
David - st 22. května 2019 - 18:46

RAM1024

Hmm. Přemýšlím jestli jsem takový exot... nebo čím to sakra je.

Jak to, že za nejlepší film z řady TNG považuji Vzpouru a Generations, když tak zhusta slýchám názory typu "ve filmu Vzpoura už je vidět že má prostě (posádka TNG) nejlepší za sebou" ???

Řekněte mi že nejsem cvok! :-D

viceadmirál Sokar
Sokar - st 22. května 2019 - 21:13

Osobně taky patřím k "srdcařům TNG" a tak považuji All good things za ten nejlepší konec. Ačkoli i některé filmy se mi líbí, nejvíc First Contact a Insurrection (hle co člověk to názor). Z formátu seriálu, kde je příběh na pokračování jsem u Star Treku trochu rozopačitý. Nejvíc mu sluší epizodické vyznění, přiletíme, vyřešíme, zapomeneme (čest výjimkám, DS9 je skvělý). I v knihách to mám raději. Každopádně na seriál o Picardovi jsem zvědavý a nechávám mysl otevřenou. Dost by se mi líbilo i nějaké to žánrové překvapení - třeba to vůbec nedělat jako SF ve vesmíru a řešení "velkých" nedejbože temných problémů. Prostě Picard si užívá důchod na vinici, povídá si s přáteli, trocha humoru, trocha nostalgie, dobré víno, francouzské ženy.... a kdyby tam měl jako nějakého starého parťáka Iana McCallena, tak to by byla pecka - tihle dva když to rozjedou, je to herecký koncert, dalších postav netřeba, dvě postavy to krásně utáhnou :)

Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
admirál flotily omi
omi - čt 23. května 2019 - 08:29

To je nápad! Zase dát dohromady duo Stewart - McKellen. :D

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kadet Garak
Garak - čt 23. května 2019 - 10:17

Tak pohodičky na vinici se určitě nedočkáme, to chápeme asi všichni. A když, tak jedině proto, aby ji něco narušilo. Já jen doufám, že seriál bude pojat v souvislosti s věkem sira Patricka rozumně. Už ta jeho pubertální posedlost blázněním na tom vozítku v Nemesis byla za hranou. Obzvlášť vzhledem k jeho konzervativní povaze suchara, jak byl v seriálu nazván i prezentován. Ale jak už jsem psal, obavy z vyznění nového seriálu jsou obrovské.

kapitán Sural
Sural - čt 23. května 2019 - 22:59

Teaser zde: [link]

Nejšťastnější člověk je ten, který si dokáže užít každou chvíli v jakékoliv situaci.
kadet Giskard
Giskard - pá 24. května 2019 - 18:07

Co se týče věku, tak prostě všichni stárnou, ale herecké schopnosti setrvávají. Takový Clint Eastwood měl skvělé role i po sedmdesátce... Dalším skvělým nestárnoucím hercem je například Michael Caine. Jinak nedávno se na internetu objevila tato aktuální fotka Star Trekové partičky - ty krajní jistě poznáte, uprostřed jsou Rick Berman a René Auberjonois. [link]

kapitán flotily Asad
Asad - ne 26. května 2019 - 12:47

A zase to nemůže vysílat normální televize, která by to nadabovala... Ať jdou do háje.

Pro jednoho padouch, pro jiného hrdina

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG