Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Osobní deník – Najobľúbenejšia a nejmenej sympatická postava zo ST:Discovery?

so 1. června 2019      autor: ada1987      přečteno: 1626x      komentáře: 8

Vložit nový komentář

kadet captain
captain - ne 2. června 2019 - 20:46

Disco Trisco je zatím velmi rozporuplná, kvalita kolísavá a často sotva průměrná. Na první sérii byl samozřejmě nejlepší kapitán Gabe Lorca v podání Jasona Isaacse, a to jsme viděli jen jeho z zrcadlově temnou stranu. Naopak nejhorší rozhodně hlavní postava Michael. Co se druhé řady týče, tak je to úplně jasné, nejlepší byl kapitán Pike, jeho Enterprise i s posádkou. Kruté. Na něčem, co se jmenuje Discovery, je nejlepší Enterprise! Každopádně nejhorší bohužel opět Michael a také všechno, co se Oddílu 31. týče, včetně Philipy Gorgiou, vyjímaje poručíka Tylera, ten je naopak zajímavý.

admirál flotily Iconer
Iconer - po 3. června 2019 - 10:03

Mojí nejméně oblíbenou postavou z Discovery je Michael Burnham.
Je mi hodně nesympatická. Všechny situace komplikuje, cpe se do věcí, které by měla nechat zkušenějším. Sice byla vychována Vulkánci, ale chová se nelogicky. Otravují mě její dlouhé monology.

Nejradši mám postavu kapitána Christophera Pika. Myslím, že vybrali dobrého herce, kterému se povedlo moc pěkně ztvárnit už existující roli. V některých jeho gestech úplně vidím původního Pika. Líbí se mi jeho přístup k velení a přátelská atmosféra na můstku.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
podporučík David
David - po 3. června 2019 - 15:04

Jsem už známý tím, že Discovery moc nemusím, takže je docela potíž abych vybral nejméně sympatickou postavu. Ale musím se přiznat, že mi od začátku byl krajně nesympatický Paul Stamets. Možná se mi jen nelíbí takový typ obličeje... no, prostě mě ta postava vyloženě odpuzovala. A určitě to bylo ještě předtím než jsem se dozvěděl že je gay.

Mezi postavy sympatické bych zařadil kapitána Lorcu, který mi tak nějak připad že ví co dělá. A pak se mi docela líbil Saru. Asi proto, že je to nový mimozemšťan, a tak se nové, nezvyklé chování dá přijmout celkem bez námitek.

podporučík JamesFKirk
JamesFKirk - út 4. června 2019 - 14:27

Postava, která se mi nejvíce líbila v druhé sérii nejspíš bude kapitán Christopher Pike. Anson Mount se opravdu v roli předvedl. Jen škoda, že už ho nejspíše neuvidíme (pokud se nějakým zázrakem nepodaří prosadit seriál o Pikově Enterprise). To pravděpodobně bude platit i pro celý seriál. Z první série, pokud bych si měl vybrat, tak asi "nezrcadlovou" Georgiou; postava podle mě měla potenciál. Bohužel způsob, kterým byla "ukončena" mohl být vyřešen lépe.
Nejméně oblíbená... Těžko říct. V první sérii měli dost co napravovat, ale druhá série toho dost, alespoň co se mého názoru týče, "opravila". Z toho důvodu bych nejspíš do té kategoria zařadil prakticky všechny postavy, které nevynikly a z první série se nedostaly. Možná bych mohl zmínit Kola, byť bych neřekl, že byl nejhorší. Jako hlavní záporná postava první poloviny první série se ale moc nepředvedl.

Life is a comparative rarity.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - út 4. června 2019 - 17:22

Míša je odpad. Jakákoli jiná postava z DSC, včetně těch zlých, opravdu odporných a vrahounsky nesympatických, je pro mě vítaným osvěžením, závanem čerstvého vzduchu, tedy čerstvě zatuchlého, hnilobou páchnoucího. Přesto se nadechnu kdykoli smradu z kanálu obsahujícího ještě nenalezenou mrtvolu raději, než si zamilovat Míšu. Nevím, na čem tvůrci seriálu ujížděli, když dokázali zkombinovat postavu bez osobnosti a herečku bez výrazu. A to jsem ze začátku měla dojem, že mi nevadí, protože se to třeba zlepší. Blázínek jsem byla :)!

V první sérii vedl Lorca, protože dokázal udržet pozornost. Ve druhé Pike, Tilly a Saru. Všechny považuji za stopro kladné, sympatické a přátelské jedince :). Spock nebyl vůbec špatný. Císařovna byla zajímavá ze začátku, tedy v první řadě, pak už kopírovala jenom rádoby drsné komiksové rváče "stejně mám pravdu a všichni chcípnete, protože jsem fakt nejvostřejší hrdinka seriálu." Nežrala jsem jí to, i když má jistě plán a potenciál také. Tyler je takový neslaný, nemastný. Sekce nevadí, těším se na pokračování.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
viceadmirál Shane
Shane - st 5. června 2019 - 20:47

Rozdělím to na první a druhou sezónu.
1.sez - nejsympatičtější je mi Phillipa Georgiou a to jak prime, tak terran. Takového bych chtěla mít kapitána. potom je mi ještě hodně blízká postava Stamense a admirála Cornwell.

1.sez - na nervy mi lezla v první půlce Michael a potom více Tyler - ubrečený chudinka. Saru mě tedy také moc neoslovil. Hodně nerozhodný velící důstojník, což se ovšem ve 2. sezoně trochu vysvětlilo.

2.sez - nejsympatičtější opět Georgiou a Pike. Kapitán pod kterým by člověk chtěl sloužit a skvělý lídr Sekce. Opět též Cornwell, i když zde nemá moc prostoru. Také se mi líbily postavy Spocka a Amandy.

2.sez - opět mi na nervy leze Michael a musím říct, že více než v první sezóně. vše ví nejlíp a poučuje i kapitány a admirály. Proč ji tedy jako postavu rovnou neudělali kapitánem, nepůsobilo by to tak špatně. Navíc scény s ní jsou často emocionálním zvracením :(.

Celkově se mi Discovery líbí. První sezóna díky zrcadlovému vesmíru o trochu více, než druhá. V druhé se mi líbila linka se Spockem a jeho rodinou. A také větší zapojení Sekce 31. Na seriál o ní už se moc těším.

For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
komandér MDD
MDD - čt 6. června 2019 - 10:07

Nejlepsi postava: Christopher Pike
Nejhorsi postava: Michael Burnham

Na konci druhe serie jsem si uprimne pral, aby cele Discovery nechali v budoucnosti a zacali tocit o Enterprise (Pike, Spock, Number One). Presne jak rika captain, je to smutne, ze nejlepsi na Discovery je Enterprise.

Strach je mala smrt.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 7. června 2019 - 21:14

I když jen nerad škatulkuji a řadím do žebříčků, tak tady mám docela dobře jasno, aspoň co se týče nejoblíbenější postavy, kterou je u mě na celé čáře Sylvia Tilly. Už od prvního setkání jsem si ji zamiloval a na oblíbenosti u mě po celé dvě série neklesla. Milá, hodná, snaživá, ale nedokonalá, s mnoha neduhy a chybičkami, které z ní dělají postavu, se kterou může každý smrtelník ztotožnit. Ale mimo Tilly jsem si iblíbil i spoustu dalších postav, i vedlejších, jako byla Airiam, Philippa Georgiiou či Stamets, a i na poli klingonů jsem si nemohl neoblíbit budoucí kancléřku L'Rel, či fantického T'Kuvmu. Vzpomínám si i na ty sypmatickou inženýrku (nevzpomenu si teď na jméno), a nemohu samosebou nezmínit skvělého Pikea a jeho posádku v čele se Spockem (a jeho rodinou) a Number One :)
A postavu, která by mi neseděla? Na rozdíl od ostatních jistě nemohu jmenovat Michael, kterou jsem si sice vyloženě neoblíbil, ale ani nemohu říci, že by se mi protivila, nebo mě nějakým způsobem štvala. Když nad tím tak přemýšlím, tak bych nad neoblíbenou postavou musel fakt přemýšlet...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG