Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Chuť Apokalypsy je online

st 25. prosince 2019      autor: Sokar      přečteno: 1223x      komentáře: 3
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 25. prosince 2019 - 22:02

Tak dokoukáno, bohužel jsem se k videím díky vánočnímu shonu dostal až teď, ale tím spíše jsem si je mohl v klidu na plno užít.

Pravdou ale je, že druhé video, tedy epizodu "Nevhodné chování" ze série "Jistě, kapitáne!", jsem si užil mnohem více, než-li "Chuť apokalypsy", na kterou jsem se dokonce těšil o moc více, neb navazovala na jednu z mých nejoblíbenějších epizod z TOSky. Za vinu to dávám asi především tomu, že původní epizoda z TOSky končí více méně happy endem, kdy nic nenasvědčuje tomu, že by měl konflikt mezi oběma světy pokračovat a i když zde Kirk Primární směrnici porušil, tak to ve finále epizody dávalo smysl. Ale budiž, pokud bych přijal, že se události v soustavě vyvinuly tak, jak je řečené v našem fan filmovém sequelu, tak nemám s tím jak se to vyvinulo a řešilo žádný problém. Malý neduh bych pak ještě přičetl k takovému z mého pohledu mdlému chování posádky (výrazy, reakce,..), ale jinak to bylo fajn, další báječný Trek do sbírky našich ST fanfilmů :)
Epizoda "Nevhodné chování" se mi oproti předchozí, dříve jmenované líbí asi bez výhrad, a zejména bych ocenil zvolenou tématiku, které se epizoda jako taková věnuje a jak jednoduše byla epizodní zápletka vyřešena. Motivy postav byly jasné a celkově to všechno klapalo, jak mělo, takže z mého pohledu to v dnešním epizodním duelu vyhrála epizoda ze série "Jistě, kapitáne!" :)
Jinak bez ohledu na to, co si o obou epizodách myslím, chci za obě dvě stejně moc tvůrcům poděkovat, neb práce, kterou ve svém volném čase odvádějí je zkrátka ohromující a zaslouží si jistě pozornost, obdiv a dík :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 27. prosince 2019 - 18:46

Jakkob: Fanfilm jsem neviděl, ale co se samotné epizody TOSky týče, rozhodně si nemyslím, že by došlo k porušení Základní směrnice. Ta zakazuje vměšování do vnitřních záležitostí cizích kultur. Od momentu, kdy obyvatelé Eminiaru zavlekli do jejich kofliktu Enterprise a pokusili se jí dokonce zničit, se to už nedá kvalifikovat jako interní záležitost. Skoro bych se nebál říct, že nevyprovokované napadení hvězdné lodi Federace může být posouzeno až jako válečný čin, což by Kirkův zásah plně ospravedlnilo jako obranné opatření včetně možných trvalých následků na obě kultury.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 3. ledna 2020 - 23:32

Koukám až teď a oboje líbilo :).

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG