Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Osobní deník – Seriál Picard - dojmy

ne 5. dubna 2020      autor: David      přečteno: 1150x      komentáře: 12

Vložit nový komentář

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 5. dubna 2020 - 17:26

Pěkné a stručné, ale proč by ne? Každopádně možná by si se sám velice divil, kolik trekkies (a nemyslím teď trekkies tady odtud) vnímá Picarda stejně, nebo ještě hůře, než-li třeba takovou Discovery...

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
podporučík David
David - ne 5. dubna 2020 - 20:47

Ano. Asi by to bylo mimo mé chápání.

Právě jsem dokoukal 10-tý díl. A upřímně... Neexistuje ve Star Treku nic, co by se mě emocionálně dotklo podobně jako tento díl.

kadet captain
captain - ne 5. dubna 2020 - 21:10

Chápu všechny ty neutrální a negativní hodnocení, především od mladší generace, kterým nevadí nebo se dokonce líbí Abrams Kelvin line a Disco Trisco. Co se mě týče, jak řekl kapitán Riker ve finále série, snad jste si, JL, nemyslel, že budu dál zahradničit a pizzařit, když vy tu máte takovou zábavu! To shrnuje vše...

podporučík Pressman
Pressman - ne 5. dubna 2020 - 22:07

Ukrutná sra*ka.

Od lidí, co neviděli Star Trek, pro diváky, co nemají rádi Star Trek.

Absolutní zneuctění legendy.

Nechápu, proč do něčeho takového Stewart šel. Buď mu úplně došly prachy, nebo už na dveře klepe stařecká demence.

kapitán flotily Prometeus
Prometeus - ne 5. dubna 2020 - 22:51

captain: nechápem čo máš stále proti filmom Kelvin Timeline a Discovery. Na čo to vôbec sleduješ keď to potom vždy kritizuješ, prestaň sa na to jednoducho pozerať a svoje komentáre si nechaj pre seba.

Pressman: skôr absolútne znovuzrodenie legendy.

To ste celý vy, keď sa začne experimentovať čo teda nie je na škodu a sám som zástanca experimentovania tak už je to pre vás sračka a chujovina s prepáčením. Mali by ste byť radi že sa Star Trek vrátil na televízne obrazovky a jednoducho si ho užívať, radovať sa a vyzdvihovať ho do nebies.

podporučík David
David - ne 5. dubna 2020 - 23:31
Prometheus:Asi to nebylo úplně na mě..., ale důvody proč jsem třeba já vůbec kdy viděl něco z Abrams Treku nebo Diska, jsou TOS, TNG, DS9, VOY a ENT. A hromada knih. Takže jako sorry, že si vůbec dovolujeme proti Abramsovi a spol. protestovat.
kapitán flotily Prometeus
Prometeus - po 6. dubna 2020 - 00:05

David: ja osobne si nedovolím kritizovať ani jeden seriál alebo film zo sveta Star Treku. Každý je pre mňa svojím spôsobom originálny a jedinečný, a to že v akej dobe sa daná séria odohráva tiež neriešim, aj to že je to alternatíva realita ako Kelvin Timeline mi nevadí. Definovať pojem Star Trek sa podľa mňa nedá. Nový seriál nemusí byť stále o hviezdnej lodi a posádke dôstojníkov Hviezdnej flotily. Prvá séria Picarda to jednoznačne potvrdila.

kadet jirka64
jirka64 - po 6. dubna 2020 - 06:47

ST Picard je z těch nových Star treků(po Voyageru a snad i po Enterprise) - seriálů i filmů - nejblíže Star treku. Ovšem přiznejme si to, pravý Star Trek to prostě není. Ale nevadí dobré to je.

Z klonů ST můžu vše, třeba i Discovery, lepší je pro mě něco z vesmíru než nic - prostě beru vše. Už jsem se smířil s tím, že Voyager nikdo nepřekoná.

Pro mě překvapivě nejblíže ke ST má dobrý Orville, což je smutné.

admirál flotily omi
omi - po 6. dubna 2020 - 09:44

Tedy nevím, jestli bych příběh označil za hutný a nadupaný, spíš akce za každou cenu i když Picard už je schopen se tak akorát schovat za stůl, vyvolávající spoustu otázek a neodpovídající na ně, plus se snažící překvapovat, protože je to v kurzu. Neříkám, že to je špatně, a možná už jsem konzerva, ale vyrostl jsem na trochu jiném Star Treku a i když se na Picarda budu dál dívat, za nejlepší ST bych ho rozhodně neoznačil. Osobně mi nejvíc vadí zhroucení ideálů a toho pozitivního světa, nicméně i Roddenberry o něčem takovém uvažoval a vznikla z toho nakonec Andromeda. I tak mi tenhle směr zániku Federace, který bude zřejmě dotažen ve 3. sezóně Discovery, prostě nesedí.

Každému se líbí něco jiného, bylo to tak s každým Trekem a bude to tak dál.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
podporučík David
David - po 6. dubna 2020 - 16:05

omi: Jistě, taky jsem vyrostl na úplně jiném Star Treku. A nejsem si vědom že bych Picarda označil za nejlepší seriál. Ale rozhodně ho označím za nejlepší z "nových".

Osobně nemám pocit, že by se vytratili ty ideály, kvůli kterým jsem i já tak zapáleně původní Star Trek sledoval. Můj dojem z těch prvních 10-ti epizod je takový, že zdaleka nejpřirozeněji navazují tam, kde pro mě Star Trek skončil.

I když absolutně nesnáším nový model vstupů a výstupů lodí z warpu. Jako že se ozve dramatické trrrrrrrrrrr, a jedna flotila stojí proti druhé, To není nic pro mě. Chybí mi to rozvážné manévrování lodí.

admirál flotily omi
omi - út 7. dubna 2020 - 09:24

David: Za nové pravděpodobně označuješ Discovery a Picarda? No tak vzhledem k tomu, že Discovery staví v podstatě jen na jménech (postav a druhů) a všechno ostatní překopala, zatímco Picard používá alespoň postavy z předchozí inkarnace, tak jo, v tomhle směru s tebou souhlasím.

Tak záleží, co pro tebe jsou ty ideály. Mě překvapilo, že děj je postaven na epizodě Lidský rozměr, ale vše, před čím Picard díky Guinan varoval nakonec realizovali. Jistě, Picard sice ohrozí spoustu dalších životů, aby se pokusil zachránit alespoň jeden syntetický, ale to mi jako ideál taky úplně nerezonuje.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál flotily omi
omi - út 7. dubna 2020 - 13:54

Jinak doporučuju tohle video, tak nějak s ním souzním. Jen, kdyby autor dokola něměl sám potřebu kázat a opakovat se, bylo by to asi perfektní vyjádření věcí, co mi na Picardovi neseděly. [link]

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG