Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Všechno nejlepší k 15. výročí portálu [VIDEO]

ne 5. července 2020      autor: omi      přečteno: 1144x      komentáře: 38

Vložit nový komentář

viceadmirál Samuel_Thorn
Samuel_Thorn - ne 5. července 2020 - 20:15

Krásné narozeniny portálu. :)

Nový portál vypadá zajímavě, jsem zvědavý, až to bude venku, jak to bude fungovat v praxi. Držím palce do dalších let.

I cesta může být cíl…
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 5. července 2020 - 20:27

Všechno nejlepší ještě jednou i zde :)
I mě se tedy nový design portálu líbí a moc se těším na to, až se to celé rozběhne na plný warp :))

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
komandér Eva Dat
Eva Dat - ne 5. července 2020 - 22:30

Tmavý mód! Hurá! :) Samozřejmě také přeji všechno nejlepší k narozeninám, a už se moc těším na novou verzi. :)

admirál Hypospray
Hypospray - ne 5. července 2020 - 23:03

Všechno nejlepší k narozkám a samo sebou se těším na nový portál :)

admirál flotily axiom
axiom - ne 5. července 2020 - 23:37

Přeji portálu vše dobré k jubileu a do budoucna stejně dobré, ne-li ještě lepší nápady. :-)

Jsem člověk a žiji mezi lidmi
admirál pcermis
pcermis - po 6. července 2020 - 00:27
Ještě jednou vše nejlepší. Nová verze zní velmi zajímavě a pokud to bude fungovat na bázi FCB tak by to zde mohlo i docela žít. Co mě ale nejvíce potěšilo že budou nové holoromany a testy což je taková náplast za odznáčky. Testy mě stejně bavily že všeho nejvíce. Jen mě zajímá zda na novém portálu bude u každého i dosažená hodnost kterou získal v odznáčkové hře byla by škoda o to co člověk usiloval 10let přijít. :-)
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
admirál flotily Iconer
Iconer - po 6. července 2020 - 01:23

Nová verze vypadá opravdu zajímavě, jsem na ni moc zvědavý :-)

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál flotily omi
omi - po 6. července 2020 - 06:28

pcermis: Ano, hodnosti zůstanou a zůstane i možnost hodnostního postupu, jen ne skrz odznáčky, ale pomocí bodů, které jsou zatím plánovany za testy a holoromány. Nebráním se do budoucna dalším hrám, ale pouze s automatickým hodnocením, jako byl třeba Chakotay. Už žádné manuální hodnocení a schvalování.

Jako na FB budou fungovat pouze ony náhledy odkazů a lajky. Žádné sledování nebo přidávání přátel, na jejichž principu sociální sítě fungují, v plánu není. Na to je naše česká startreková komunita dost malá. Takže opravdu spíše jako diskuze s komentáři.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál pcermis
pcermis - po 6. července 2020 - 09:35
Tak to je super to mám hned lepší den že odznáčková hra až tak úplně nezaknikne ses prostě nejlepší už ti to Omi někdo řekl? :-)A ano stim FCB jsem to myslel tak jak si psal přidávání lakování ale bez sledování. Už se těšim. Nějaké předběžné realase date? :-)
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
praporčík Polux
Polux - po 6. července 2020 - 13:32

Vzhledem k dlouhodobé nízké aktivitě čtenářů asi rozumná volba převést do nové verze jen hlavní pilíře portálu, tj. články a diskuze. Pokud jsem to pochopil správně (vše pohromadě v jednom feedu) - budou k dispozici nějaké filtry čistě pro články a diskuzi (kategorie, tagy atd.), aby bylo možné se rychle dostat k typu obsahu, který mně zajímá, aniž bych musel scrolllovat tuny "balastu", nebo načítat další stránky? Nebo alespoň vyhledávání, které krom fulltextu, bude podporovat i klíčová slova a dokážu přes něj vyhledat např. pouze články? Díky za info.

Star Trek - The future already today©
admirál flotily omi
omi - po 6. července 2020 - 14:41
Hledání a výpis pouze článků ano, i když ne hned v první verzi. Kategorie se upřímně moc neosvědčily, ani články ani obrázky na stávající verzi moc neodpovídaly. Hashtagy se bohužel lidi nenaučili používat. Každopádně uvidíme, jak s novou verzí budou uživatelé pracovat a pokusíme se přizpůsobit funkčnosti, aby se s ní pracovalo co nejlépe.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál flotily Iconer
Iconer - po 6. července 2020 - 19:52

Na facebooku mi chybí vyhledávání na timeline a taky rychlý skok na určité datum. Tam vždycky skroluju kilometr, když se snažím něco najít, u čeho si třeba pamatuju jen text nšbo datum. To by se hodilo udělat líp. :-)

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál flotily omi
omi - po 6. července 2020 - 20:18
Jo FB měl kdysi takové hezké procházení po rocích na vlastní zdi, to se mi líbilo a asi by to nemělo být těžké udělat podrobněji. Dobrý nápad, dík. :)
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál pcermis
pcermis - po 6. července 2020 - 21:09
Jojo procházení podle datum by bylo super. :-)
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
poručík jamesjapp
jamesjapp - po 6. července 2020 - 22:03

Vsechno nejlepsi k 15tym narozeninam . Obdivuji vydrz a odhodlani s jakym vedete tento server .

Zaroven mi to pripomnelo jak rychle starneme .

kapitán Andypos
Andypos - út 7. července 2020 - 02:08

Taky přeji vše nejlepší k 15.narozeninám. Jsem moc rád, že se zachová hodnostní postup, díky čemuž mě ukončení odznáčkové hry už tolik nemrzí. A za tmavý režim taky moc děkuji, to nemá ani zmiňovaný FB. Díky tomuhle portálu se ze mě stal částečný Trekkie. I když jak naznačuje moje profilovka, jsem spíš Gater. Ještě jednou děkuji za tenhle vydařený portál, ale je čas jít dál.

„...jádro sci-fi jeho podstata se nám jednou stane spásou, pokud budeme spaseni.“ - Isaac Asimov
admirál Fanda
Fanda - út 7. července 2020 - 11:01

Omlouvám se za pozdní gratulaci, ale lepší pozdě než vůbec.:-) Bohužel jsem měl strašně moc nabitý program v závěru odznáčkové hry, taky jsem ani nemohl zkusit ještě něco dohnat, ale nakonec to dopadlo všechno dobře.:-)

Rád bych tedy touto cestou ještě jednou poděkoval všem za odznáčkovou hru. Také bych rád pogratuloval ke krásným patnáctým narozeninám portálu a popřál hodně sil a energie do dalších let.:-)

Z přiloženého videa mám radost a na novou verzi se těším.:-) Věřím, že je to krok správným směrem a portál bude i nadále důležitým spojovacím uzlem všech domácích trekkies, tak jak tomu bylo doposud.:-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - út 7. července 2020 - 17:12

Na nový portál jsem zvědavý a přeju mu, ať to na něm žije a budu se snažit něčím přispívat :-)

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - út 7. července 2020 - 22:18

Nový vzhled portálu: "Při Grabtharovu kladivu, to jsem teda zvědavá -:)))."

Narozky dodatečně: Nemůžu najít tu Neelixovu hlášku, tedy pozdrav z epizody "Makrokosmos." Vzpomínám akorát, že tam zaznělo něco jako "... jasnou mysl,..." ale řekla bych, že to jako mikro přání v makro kosmu může stačit. Protože o mysl se je třeba nejvíc bát.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
viceadmirál Shane
Shane - st 8. července 2020 - 20:18

Opožděně přeji všechno nejlepší k narozeninám a už se těším na nový web. Tmavá varianta bude super :).
A přesunutí utopené diskuze na hlavní feed je též dobrý nápad.

For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
kapitán flotily Tai
Tai - čt 9. července 2020 - 01:58

I já přeji portálu vše nej a hlavně dlouhý produktivní život – pro většinu zdejších čtenářů zvyklých žít na sociálních sítích bude nová verze určitě atraktivnější a je jasné, že k oživení je potřeba podniknout nějaký zásadní krok tímto směrem. Poslední dobou už portál asi opravdu držely pohromadě primárně jen ty odznáčky a byla by škoda ho nechat odumřít.

Všechny reakce jsou tu veskrze pozitivní, risknu to a nabídnu i můj pohled na věc, doufám, že poslouží jen jako další z řady názorů a neudělá ze mě exemplárního zpátečníka nebo demotivátora! Portál zaujímá v mém životě hodně důležitého místa a záleží mi na tom, aby měl důvod v něm zůstávat i nadále.

Já jsem tu asi jediná známá firma, kterou změny obecně děsí, a protože např. na FB už nechodím ani ne tak proto, že je na mou povahu příliš sdílný, ale poslední dobou hlavně proto, že už v něm skrz všechny ty interaktivní a přelévající se a prolinkované prvky pomalu nenajdu ani svůj vlastní profil, přiznávám, že mě chystaný přerod portálu zprvu trochu vylekal. Líbil se mi tu právě ten polopatistický design, jasně ohraničené kolonky, klasické stabilní a stále dostupné LCARSové (ale oproti jiným podobným webům přehledné!) menu, možnost vyhledávání, dělení do sekcí, to, že se mi při seskrolování stránky nepodčítají videa, že nemusím pro informaci hodiny skrolovat až k protinožcům, a to, že se nemusím bát kliknout na nějakou ikonku s tím, že někde nezvratně olajkuju nebo nasdílím něco, co jsem nechtěla (což je důvod, proč už přestávám chodit i na Twitter). Jsem zkrátka analogová a pro pohyb v bujícím a košatícím, každým pixelem na něco reagujícím a stále sebeuvědomělejším virtuálním prostoru mi chybí nějaký zásadní orgán, který by uměl všechny ty vjemy správně vyhodnocovat, trávit a působit jako mé virtuální střední ucho.

Takže co tím chci říct: jak jsem si prohlížela nový design portálu v tom narozeninovém videu, má bojácná dušička se trochu uklidnila – mému konzervativnímu oku se nový vzhled jevil pochopitelně a přívětivě, a za mé sobecké já doufám, že jak se bude postupně a přirozeně vyvíjet dál, nepůjde ve stopách právě těch facebookových nekonečných zdí a twitterových změtí zacyklených postů, a

kapitán flotily Tai
Tai - čt 9. července 2020 - 01:59

… a že si v něm i takové individuum jako já bude s to najít „to svoje“… „to ‚poklidné‘ svoje“.

Nechci tímto komentem rozpoutávat nějaké plamenné debaty na téma evoluce vs. konzervatizmus, jen říkám, jak to vnitřně vnímám já, neb se taky považuju za součást portálu a při jeho přerodu jen sedět a pak nadávat na tmu, raději se vyjádřím teď, ať je můj názor při „profilování čtenářsko-diskutujícího vzorku“ k dispozici. ;-) Co se nevyvíjí, zanikne, změna potřeba je, takže držím palce, jsem zvědavá, jak se ti Omi povede a doufám, že s ní budeme všichni, ty i my, spokojeni!

Poslední věc… vstup do diskuzí (když teď budou smeltěny s články) a cizích profilů zůstane podmíněn registrací, že ano? :-)

admirál flotily omi
omi - čt 9. července 2020 - 08:28

Tai: Věřím, že se v nové verzi snadno zorientuješ. Sám si myslím, že v jednoduchosti je krása. (Přestože dosažení jednoduchosti bývá občas složité.) Tak snad se ji povede docílit. :)

Hlavní stránka bude veřejná. Pravděpodobně půjde při psaní příspěvku nastavit, zda bude veřejný nebo jen pro registrované. Co se týče komentářů k příspěvkům, tam ještě není rozhodnuto. Ty by asi mohly být pouze pro registrované všechny.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
praporčík Polux
Polux - čt 9. července 2020 - 13:29

Když tedy bude v rámci jednoho feedu v nové verzi všechno dostupné "na první dobrou", bude k dispozici spoilertag nebo jiné řešení, jak skrýt některé údaje v rámci komentářů, nebo alespoň bude nějak možné rozlišit, ve kterém komentáři je nějaký spoiler na úrovni titulku (pokud tedy budou mít komentáře vlastní titulek)? Koukám na nové série/seriály se zpožděním a nerad bych se na hlavní stránce omylem dozvěděl něco, čeho pak budu litovat:-)

Star Trek - The future already today©
admirál pcermis
pcermis - čt 9. července 2020 - 14:40
Určitě bych to nechal jak to je. Takže číst může každý komentovat a vkládat pouze registrovaný. Tenhle systém fungoval vždy a všude. Umožnit neregistrovaný vkládat a přispívat je cesta do pekla.
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Tai
Tai - so 11. července 2020 - 20:11

A jak to bude s příspěvky/články, které budou publikované do doby před přerodem? Ty budou v archivu dostupné jen po registraci? Mám rozepsáno mé soukromé ohlédnutí za odznáčkovou dekádou, takže tam bude pár „spoilerů“, co jsou míněny pro „místní“ a nikoli pro „kdekoho“, a tak přemýšlím, jestli to po dopsání postnout jako klasický článek, anebo, jakožto můj první post, do sekce soukromých deníků. Ty, předpokládám (pokud vůbec zůstanou zachovány) budou asi pod heslem vždycky, že jo? :-)

admirál flotily omi
omi - so 11. července 2020 - 22:24

Stávající články i osobní deníky jsou většinou veřejné. Tj. číst si je může kdokoliv, komentovat mohou pouze přihlášení. Nastavit samozřejmě lze různou přístupnost článků, ale dlouho se to nedělalo.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Tai
Tai - so 11. července 2020 - 23:42

OKi, tak já si asi počkám až na ten update, ať vím přesně, na čem jsem. Jinak, taky bych se přimlouvala za to, co napsal výše pcermis.

admirál flotily omi
omi - ne 12. července 2020 - 00:06

To je samozřejmé. Nikdy nebylo v plánu nechat přispívat anonymy. ;)

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál pcermis
pcermis - ne 12. července 2020 - 12:14
Tai: s tím bych si hlavu nelámal zda je to určené spíše pro nás. Pokud si to někdo přečte a nepochopí jeho smůla. :-)
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Tai
Tai - ne 12. července 2020 - 23:28

pcermis: Já tím "míněním pro místní" myslela spíš to, že netoužím, aby si to četl celý svět, neb tomu se až tak úplně svěřovat nehodlám – k tomu právě slouží obličejové knihy a podobné upovídané platformy. ;-) Tak já už tedy pomalu vyhlížím nový portál…

praporčík Polux
Polux - po 13. července 2020 - 13:25

Co s těmi spoilery v komentářích? Bude/nebude ošetřeno?

Star Trek - The future already today©
admirál flotily omi
omi - po 13. července 2020 - 15:04

Polux: Omlouvám se, chtěl jsem si to nejdřív rozležet v hlavě. Bude potřeba to řešit a mám už nějakou představu jak to udělat. Pokud máš zájem, napiš mi, jak by sis to představoval, případně info o tom, co ty sám považuješ za spoiler. Většinou se to řeší od epizody k epizodě, což je týden, ale pokud třeba čekáš na celou sezónu, tak by ti tohle řešení asi nestačilo. Můžeš sem nebo klidně na můj e-mail.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
praporčík Polux
Polux - po 13. července 2020 - 18:38

omi: Díky za reakci. Bude lépe to řešit tady v komentářích, ať se k tomu případně mohou vyjádřit i další uživatelé i pak v návaznosti třeba na Tebou navrhovaná řešení.

Osobně velice často (téměř výhradně) preferuji binge watching, nejčastěji asi proto, že si mohu danou službu na které se daný obsah nabízí předplatit třeba jen na měsíc (protože mně jinak služba nezajímá) a nikoliv na čtvrt roku, během kterého se celá série s týdenními rozestupy odstreamuje.

Spoilery myslím ty klasické příběhové zvraty, "šokující" odhalení, překvapení tvůrců pro diváka atd. (kterých třeba první série DIS byla plná nebo třeba Khan v STID). Ve staré verzi portálu to bylo jednoduché - prostě neotevřu článek, který má v titulku upozornění na spoiler a nepůjdu do sekce diskuze, určené pro spoiler talk nejnovější série/epizody. V nové verzi, kde bude jednolitý feed článků a komentářů - bez ošetření spoilerů - by bylo vyhnutí se nechtěnému obsahu mnohem složitější. Což mne přivádí k oněm navrhovaným řešením.

Star Trek - The future already today©
praporčík Polux
Polux - po 13. července 2020 - 18:38

Otázkou samozřejmě je, na čem bude nová verze postavena a co je a co není tím pádem realizovatelné. Ideální forma by asi byla mít možnost v rámci editoru komentářů označit část textu a následně jej skrýt (tak jako např. na moviezone.cz nebo games.cz). Druhá, méně ideální forma, protože by se aplikovala na komentář jako celek by bylo nějaké upozornění, že komentář obsahuje spoilery - pokud bude komentář obsahovat jak hlavičku (titulek), tak tělo (takto to mají třeba na zmíněném moviezone.cz). Třetí varianta je vyčlenit z hlavního feedu vlastní kategorii pro spoiler talky (po vzoru současné diskuze v této verzi portálu, kde se toto provedlo právě z důvodu "plevelení" hlavního vlákna spoilery z DIS). No a poslední varianta už záleží čistě na uživatelích, což (jak všichni víme) je nejméně spolehlivé řešení - napsat na začátek komentáře upozornění nebo odentrovat začátek komentáře tak, aby se na front page zobrazilo prázdné místo a samotný text až po otevření samotného komentáře (takto se to obyčejně řeší na webech, kde není podpora pro označování spoilerů ze strany redakčního systému a komentáře jsou vidět na front page).

Star Trek - The future already today©
admirál flotily omi
omi - po 13. července 2020 - 19:43

Skrývat část textu by asi bylo ideální, ale s realizací je nejvíce problémů a obávám se, že ve výsledku nemusí vypadat ani fungovat nejlíp.

Zakrýt/rozostřit celý příspěvek či komentář se mi jeví jako vhodnější řešení. Po kliknutí by se příspěvek odkryl. Tahle varianta mi přijde v použitelnosti na stejno se současným oddělením do vlastní kategorie spoilerů. Prostě neuvidíš to, na co se dívat nechceš. Rozdělování do různých kategorií, jak jsem psal dříve, zatím v plánu není.

Odentrování příspěvků je neskutečně krátkozraké a zastaralé řešení, které nefunguje responzivně a rozbíjí další funkčnosti a vzhled celého webu.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
praporčík Polux
Polux - út 14. července 2020 - 10:41

No mně je v podstatě úplně jedno, jaké řešení vybereš, vystačím si s čímkoliv. Já budu především rád, pokud to na nové verzi portálu bude vůbec nějak ošetřeno:-)

Star Trek - The future already today©
kadet dadis
dadis - ne 19. července 2020 - 15:40

Děkuji za snahu portál vyvíjet ačkoliv je to časově náročné a asi to nikdo vlastně nezaplatí.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG