Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kobayashi Maru – rekapitulace [VIDEO]

po 20. července 2020      autor: omi      přečteno: 1237x      komentáře: 24

Vložit nový komentář

viceadmirál Samuel_Thorn
Samuel_Thorn - po 20. července 2020 - 15:47

Pěkné shrnutí a tedy smekám před Iconerem. Tomu říkám kreativní řešení.

I cesta může být cíl…
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - po 20. července 2020 - 16:29

Teď, jak to procházím, zdá se mi, jako bych šla mockrát kolem posledního, předposledního kroku. Jen si nejsem jista, jestli to bylo v době před objevem zadních vrátek, nebo po něm. Ze začátku jsem si také kreslila mapku, nebo psala pořadí kroků :). Říkala jsem si, že vnímat to jako logický sled událostí bude asi nejlepší, že se tím pádem musím "někam" dostat. No, nepovedlo se :). Skvělá rekapitulace. Hlavně už mě to nemusí strašit. Gratuluji všem.

Ovšem přes 12 tisíc pokusů... to je mazec :). Odhodlání minimálně zdesetinásobit :).

Fandovo hrubé porušení kázně žádostí přes formulář -:))). Tohle jsem věděla a doufala, že lest jako řešení bude uznána.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál pcermis
pcermis - po 20. července 2020 - 16:30
Další z řady krásných shrnutí. O to víc mě těší, že jsem test zvládl a o to víc, že se mi podařilo najít zadní vrátka jako nikomu. A byla to vlastně totální náhoda. Myslím, že se někde řešil problém, že se špatně zobrazuje Iconerovi hodnost tak jsem ani nevím proč klik na jeho avatara a bylo to. A dost si rvu vlasy, že jsem nepřišel na toho zlatého Kirka kterého jsem získal jako jeden z prvních. Každopádně super test a doufám, že se dočká dalšího rozšíření. :-)
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
viceadmirál BlueR
BlueR - po 20. července 2020 - 18:04

Já Kobayashi Maru získal díky odznáčku Chakotay – roztříštěný v čase. Dlouho mi chyběl poslední obvod a ze zoufalství jsem zkoušel kde co. A pak jsem si vzpomněl, že při vajíčkové štvanici bylo jedno vajíčko ukryté někde v profilu a já ho nenašel. Prošel jsem si tedy jednotlivé položky a objevil položku Simulátor. Klikl jsem na aktivovat, a už to jelo. Mimochodem, na všechny měsíce ve výročí jsem taky klikl a zkusil i několik profilů, bohužel Rachel mezi nimi nebyla.

"Nech si ty startrekový pindy, takhle brzo po ránu!" - Dave Lister
admirál flotily Iconer
Iconer - po 20. července 2020 - 19:04

Samueli, gratuluju k prvenství! Díky za uznání. :-)

Holoromán byl skvělý a dlouho jsem ho měl plnou hlavu. Jak vidím, opět tam byla skrytá věc - ta vrátka s herečkou, která se nabízela, a nikdo je neobjevil, fascinující. Já ji na portále i hledal, ale jen v článcích a to nestačilo.

Po těch všech pokusech, skriptech a fintách mě moc potěšilo, když se mi nakonec podařilo černý odznáček získat.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál flotily omi
omi - po 20. července 2020 - 19:42

Už by měly být všechny cesty k úspěšnému dokončení testu dostupné pro všechny. To znamená, že si teď všichni hráči mohou aktivovat všechna zadní vrátka a vyzkoušet si je. Po přechodu na novou verzi portálu bude aktivace zadních vrátek přesunuta jinam.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - po 20. července 2020 - 20:24

Jo? A kam -:)))?

Jinak, zkusila jsem. A i bez zadních vrátek, jen cestou přes samotný odznáček, když jsem cestu znala, jsem ke konci dolezla. Takže cesta přes vrátka k získání odznáčku nebyla potřeba? Nebo to platí až teď?

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál flotily omi
omi - po 20. července 2020 - 20:46

Jana: Ale ty jsi šla přes vrátka, která už jsi měla aktivovaná, ne? To pořád platí. Jakmile je máš jednou aktivovaná, jsou teď už pořád otevřená.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - po 20. července 2020 - 22:28

Omi: A já žila v domnění, že musím vždy začínat jenom přes okno s onou hláškou o objevu vrátek, jinak že to neplatí. To víš, na mě doma čato řvali, že nezavírám vrátka :), tak to mám nějaké zažité :).

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál Fanda
Fanda - po 20. července 2020 - 23:32

Hustý statistiky.:-) Pořád mám v živé paměti tu živočišnou radost, když jsem zadní vrátka do programu našel.:-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál bilavrana
bilavrana - po 20. července 2020 - 23:38

Jé, netušila jsem, že jsem v Kobayashi až tak dostála svému jménu. :) To mě nenapadlo, že přes Kirka nikdo jiný nešel. Přitom ten obrázek s tím jablkem se přímo nabízel, když byl z té scény. Ostatně proto jsem na něj taky klikla, i když jsem popravdě od toho nic neočekávala. ;) Původně jsem to chtěla po pár pokusech jediné smysluplnější cesty odpískat, proto jsem měla i tak málo pokusů. Ostatně jsem i napsala maila, že děkuji za vyzkoušení, ale stačilo mi to. A pak to náhodou vyšlo. Netušila jsem, že každá vrátka mají jiné řešení. Hezké a mazané.

Iconer ho zdolal hned po mě, protože jsem mu nedovoleně práskla, že jsem ho překonala. Samozřejmě jsem mu neřekla jak, jen že to jde. Chtěla jsem ho tím povzbudit, aby to nevzdával, když mu to tolikrát nevyšlo a zjevně to zafungovalo. Zabralo mu to možná většinu noci, ale ráno mi hlásil, že mě sice proklíná za nevyspání, ale že to dokázal. :)

kapitán flotily Tai
Tai - út 21. července 2020 - 02:18

Inu, bilavrana je holt bílá vrána, co dodat? :-)

Samueli, tvoje latiniová verze odznáčku je prostě k nakousnutí!

A Iconerovo provedení mě dostalo – jak to video, tak těch 12 361 pokusů. Jsou dny, kdy lituju, že nejsem ajťák a na tyhle vychytávky nemám to správné know-how. :-P

Ovšem tedy, zveřejněná řešení mě přivádějí k šílenství! Možná jsem se je raději ani neměla dozvědět. Když pominu, že jsem ta zadní vrátka ve svém profilu objevila předevčírem (čili v době, kdy už za nimi čekalo pouze neproniknutelné silové pole simulátoru), tak ještě v době, kdy se odznáček získat dal, jsem až na tu herečku z AbramsTreku 2 v průběhu nesčetného umírání v Kobayashi Maru zvažovala a procházela právě i všechno, co nějak odkazovalo na řešení ve filmech. A určitě aspoň tisíckrát jsem si prohlížela zlaté odznáčky, klikala na ně a zamilovaně na ně hleděla. Že jsem při tom zrovinka na toho Kirka očividně ani jednou neklikla, to je tak neskutečně ironické!

kapitán flotily Tai
Tai - út 21. července 2020 - 02:18

Ovšem rozum mi zůstává stát nad tou Iconerovskou variantou. Jak mě jen mohla minout?! Zcela určitě jsem několikrát klikala na Iconerova avatara/profil (to jsem byla já, pcermisi, co (tě) v diskuzi upozornila na to špatné zobrazování jeho hodnosti, tady [link]). Ale jak koukám v mé velmi obsáhlé excelové tabulce, kam jsem si zanášela všechny možné cesty a cestičky, tak ta obrazovka, která vedla k úspěšnému Iconerovskému řešení, mně ukázala jen obligátní možnosti 1) Odejdu ze simulátoru, 2) Spustím holoromán od začátku. S testem jsem se mořila průběžně od 22. 6., a když si vezmu, že s Iconerovým profilem jsem čachrovala až 28. 6., neumím si vysvětlit, že mě to klikání na jeho profilovou fotku nehodilo do zadněvrátkového módu. Že bych byla opravdu tak neuvěřitelně konsekventní smolař, že jsem tou dobou ještě neměla za sebou patřičný počet neúspěchů? (U téhle varianty jich bylo kolik?) :-/ Přísahala bych, že jsem si prvních 10 neúspěchů odbyla hned první den…

Tak. A je to. Teď z toho nebudu týden moct usnout a pořád si budu marně snažit vybavit, co jsem na portále dělala posledních 13 dní před koncem hry, minutu po minutě. To zas bude. A to už jsem začínala konečně mít trochu klidnější spaní. :-D

admirál pcermis
pcermis - út 21. července 2020 - 08:56
Tai: tak že, ti děkuji. Ani nevím proč mě to napadlo na toho avatara kliknout. Ale ono i po tom to byla pěkná sadarna nato přijít aktivoval jsem sice zadní vrátka ale pořád ty nejsložitější. Na herečku bych asi jako všichni nepřišel ale ten zlatý Kirk mě teda napadnout mohl. :-)
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
admirál Hypospray
Hypospray - út 21. července 2020 - 10:53

Krásné shrnující video :-* Děkuji za něj.

kontraadmirál meela
meela - út 21. července 2020 - 11:29

Teď je mi skoro líto, že jsem měl tak málo pokusů, když vidím ty stovky u ostatních :-) Já zadní vrátka našel úplnou náhodou po tom, co jsem to už vzdal... Koukám tak náhodou do profilu, chci něco změnit a hele, je tam zvláštní tlačítko... práce šla stranou a musel jsem to dodělat :-) Až jsem z toho měl černé svědomí a požádal o odznáček degradace.

viceadmirál Samuel_Thorn
Samuel_Thorn - út 21. července 2020 - 12:37

Iconer, Tai: Děkuju. Když jsem našel svůj "zelený" konec, tak jsem tomu vůbec nechtěl uvěřit a když jsem zjistil, že jsem první, tak už vůbec ne. Ale mám z toho černozlatého odznáčku velikou radost.

I cesta může být cíl…
admirál flotily omi
omi - út 21. července 2020 - 13:14

Nu dobrá, tak myslím, že je na čase ukončit „disciplinární řízení“ a nechat Kobayashi Maru zobrazovat v profilech, včetně zobrazení detailu odznáčku, stejně jako ostatní odznáčky. Ještě jednou gratulace všem podvodníkům, kterým se podařilo nepřekonatelný test přelstít. Tvůrce testů Spock by z nás určitě neměl radost. Tedy samozřejmě pokud by něčeho takového jako „nemít radost“ byl schopen. ;)

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál flotily Iconer
Iconer - út 21. července 2020 - 15:31

A já už se těšil, že mě za to porušení kázně flotila pošle do nápravného zařízení, kde si mě všimne kapitán Janeway a vezme mě na výlet na Voyager :-)

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál bilavrana
bilavrana - út 21. července 2020 - 21:03

Když jsem tak koukala na ty ostatní cesty, kde byla odbočka od vrátek k vítězství, tak ta moje byla asi nejlehčí. To se divím, že omi, který si mohl vybrat, kterou chce, tak zvolil tu nejtradičnější.

admirál flotily omi
omi - út 21. července 2020 - 22:23

Tak mě nemá cenu počítat. Bylo mi beztak celou dobu blbý odznáčky sbírat, když jsem znal řešení. Na jednu stranu to stálo víc času i energie vše připravit, na stranu druhou to nebylo úplně fér plnit. Ještě, že už je to za námi. :)

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál bilavrana
bilavrana - út 21. července 2020 - 22:31

Řešení jsi sice u spousty znal, ale pak tu byly stále skupiny, které jsi musel plnit jako ostatní - modré, fialové, khaki, kolekce, speciální přiležitosti - u kterých ti sice v některých případech mohly odpovědi přinést snazší získání, ale u spousty z nich jsi musel zapojit i svůj tvůrčí um a odšlapat potřebné kilometry jako kterýkoliv jiný. :) A ono když má člověk práci s tvorbou odznáčku, tak je taky rád, když si ho může splnit i sám.

kapitán flotily Tai
Tai - st 22. července 2020 - 01:04

pcermis, nemáš zač… teda vlastně máš, já ti tak upřímně závidím! :-D Co jsem to zjistila, snažím se tím utěšit, že aspoň tobě jsem tím k odznáčku napomohla, ale je to těžký, když já ho nemám! :-E Přes tohle se přenést mi ještě chvilku potrvá. Dlouhou chvilku.(Koho mohlo napadnout klikat na ikonku, která se po nájezdu myší tvářila jako neklikací?! Grrr! Teda Omi, taková záludnost!) :-D

admirál flotily omi
omi - st 22. července 2020 - 10:27

bilavrana: Byla naštěstí většina odznáčků, kterou jsem musel plnit úplně stejně jako ostatní. U těch holorománů to bylo horší a třeba u Kash-Wanu nebo Klenotu Bajoru jsem s plněním pár let čekal, abych aspoň trochu zapomněl. To u KM holt nešlo. :D A tedy k té tvé otázce: vybral jsem si cestu většiny, abych se sám sobě co nejmíň pletl do přehledu otevřených zadních vrátek.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG