Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Rekapitulace odznáčků specializací [VIDEO]

pá 24. července 2020      autor: omi      přečteno: 944x      komentáře: 11

Vložit nový komentář

viceadmirál BlueR
BlueR - pá 24. července 2020 - 15:58

Plnění specializací mě bavilo ze všeho nejvíc a dokonce jsem splnil všech devět teoretických částí. Bohužel dvě praktické mi unikly: u inženýrství jsem se nechal zblbnout větou v zadání "je vaší silnou stránkou orientace v nejnovějších technologiích?". Čekal jsem, že k řešení bude potřeba přečíst čárový kód, což se mi logicky nemohlo podařit. Ale že jsou písmena v kroužcích psána silně a slabě, na to bych nepřišel nikdy.

Že je zdravotnictví chyták a správná odpověď NULA asi taky ne. I když, na jednu špatnou odpověď (z celkem devíti) mi omi odepsal, cituji "Uznávám, že počítání pravděpodobnosti je trochu vaření z vody, sám jsem ji spočítal správně až na potřetí." V tuhle chvíli bylo vymalováno, protože jsem byl přesvědčený, že správná se musí spočítat a nic jiného v tom nehledal.

"Nech si ty startrekový pindy, takhle brzo po ránu!" - Dave Lister
admirál flotily Iconer
Iconer - pá 24. července 2020 - 20:42

Pro mě nejtěžším úkolem ze splněných odznáčků byly testy u specializací druhé úrovně. Hlavně tedy chytáky a ne úplně jasné výběry z odpovědí. Ale o to jsem šťastnější za ty, které se mi podařily.
O fous jsem nezvládl inženýrství. Hodně dlouho jsem byl zaseknutý na testu. Měl jsem všechno skoro správně a pořád mi to test neuznávalo. Nejspíš nějaký chyták, později ještě vyzkoumám, v čem jsem měl chyby, musím porovnat správné výsledky se svými dávnými poznámkami. :-)
A z těch, které jsem splnil, byla určitě nejtěžší operativa. Heisenbergovy kompenzátory mi pořád nějak nesedí, skoro bych o správné odpovědi polemizoval, ale je pravda, že jejich přesná funkce je zahalena tajemstvím. V praktické části byla pak opravdu výživná šifra, na kterou jsem měl málo času a nikdy na ni nezapomenu, dokončoval jsem ji poslední den před ukončením. :-)

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kontraadmirál meela
meela - po 27. července 2020 - 07:37

Já takhle zpětně nechápu jak jsem na ty šifry přišel :-D Ale tenkrát mě články "Garakovy šifry" dost bavily, takže to bylo asi jednodušší :-) U inženýrství už jsem na šifry zapomněl a praktickou jsem nedal... no a naposledy jsem nezvládl test u zdravotnictví :-(

admirál flotily omi
omi - po 27. července 2020 - 13:23

BlueR: Aj, tak to mě mrzí, že jsem tě svedl při zamítnutí svedl ze správné cesty. A uznávám, že inženýrství bylo spíš o vizuálním hledání.

Iconer: Ano v testech specializací bylo hodně otázek, o kterých by se dalo polemizovat. Myslím, že Heisenbergovy kompenzátory jsou ale v pořádku. U výzkumu by to bylo přiznávám horší.

meela: Přiznám se, že při přípravě rekapitulace jsem si musel asi u poloviny úkolů dohledávat přesné řešení, nebylo to fakt lehký. Ale o to ve své době ve specializacích tak nějak šlo. Připravit co největší výzvu.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál Kyle
Kyle - út 28. července 2020 - 08:41

No já jsem shořel na testech. Prostě ne a ne. Byla mi tedy souzená jen modrá vědecká barva. A upřímně řečeno jsem si také rád zopakoval zadání praktických úkolů.

Jop ten chyták byl podlý, já vím. :-D

A na druhou stranu jsem se těšil na třetí úrovně a měl jsem už trochu předpřipravené poradenství a lékařství.

De profundis clamo ad te domine.
admirál flotily omi
omi - út 28. července 2020 - 09:54

Co se týče třetích úrovní, tak jsem při hledání podkladů na rekapitulaci našel návrh zadání na praktickou část Inženýrství od BlueRa, přijde mi škoda to nechat zapadnout, tak by mohl vyjít článek s těmihle zadáníma, třeba si to někdo vyzkouší.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
viceadmirál Samuel_Thorn
Samuel_Thorn - út 28. července 2020 - 11:34

Praktické úkoly specializací mě bavily. Testy bohužel výrazně méně. Zkrátka když jsem po dvacáté odeslal test a zase bylo "něco" špatně, bylo to frustrující, a tak jsem toho po čase nechal. Ale zpětně ničeho nelituju, dal jsem tomu maximum, co jsem danou chvíli uměl, a když to nešlo, tak jsem se posunul dál. :) Na možnost "rady od Boothbyho" jsem úspěšně zapomněl. :)

I cesta může být cíl…
admirál Fanda
Fanda - st 29. července 2020 - 12:25

Díky za zpracování. Ke shlédnutí videa jsem se dostal až nyní, abych na to měl klid. Mrzí mě ten výzkum, byl jsem opravdu blízko k získání.:-( No co se dá dělat, pozdě bycha honit.:-) Byly to ale jedovaté úkoly, jen co je pravda. O to větší radost člověk měl, když to rozluštil a získal.:-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kontraadmirál libor
libor - pá 31. července 2020 - 12:44

K praktické zkoušce ze zdravotnictví - kdo proboha vymyslel na chřipku antibiotika???? Možná antivirotika. Antibiotika až v případě bakteriálních komplikací. No, ale vzhledem, že jsem se k praktické zkoušce nedostal, tak ...vlastně jen tato drobná námitka:)

admirál flotily omi
omi - ne 2. srpna 2020 - 19:10

libor: Myslím, že uvedení antibiotik jako nejzazší možnost je, i vzhledem k tomu co píšeš, v pořádku. Nejsem lékař, takže i kdyby ne, myslím, že smysl úkolu byl trochu někde jinde. Nu škoda, že ses k připravení úkolů na specializace sám nepřihlásil.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál Hypospray
Hypospray - po 7. září 2020 - 15:55

Dodatečně děkuji za přehledné video na téma Specializací. Už je to nějaký ten pátek, ale na desítky a desítky klikacích pokusů vědeckého testu, kdy mi ta správná kombinace unikla jen čistě náhodou a nedůsledností, jen tak nezapomenu. Měla jsem na to řadu let, takže za poslední měsíc jsem to už logicky nedohonila. Parádní úkoly a šifry, klobouk dolu všem, kdo se na přípravě podíleli. I s praktickými částmi bych měla zajisté velké problémy, takže něco mi říká, že nerealizovaná třetí úroveň... by beztak byla jen pro Q :P

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG