Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Jean-Luc Picard

st 12. října 2005      autor: Urza      přečteno: 4487x      komentáře: 0

Jean-Luc Picard Jean-Luc Picard je hrdinným kapitánem lodě USS Enterprise. Za svou kariéru ve Flotile si vybudoval slavnou pověst, nejen mezi lidmi, ale i mezi jinými druhy, navázal první kontakt s několika novými civilizacemi a nesčetněkrát sám i s podporou lodě a posádky zachránil Federaci. Svým charismatem pomáhal zažehnat nejeden válečný konflikt či diplomatické neshody.

Jméno: Picard, Jean-Luc
Hodnost: Kapitán
Současné umístění:U.S.S. Enterprise NCC-1701E
Datum narození: 3. července 2305
Místo narození: Labarre, Francie, Země
Rodiče: Maurice a Yvette Picardovi
Dosažené vzdělání: Akademie Hvězdné flotily, 2323-27
Stav: Svobodný

2305 - Narodil se Jean-Luc Picard
2328 - Jako kadet byl při rvačce zraněn a muselo mu být voperováno umělé srdce
2333 - Přiřazen jako komandér a první důstojník na U.S.S. Stargazer.
2355 - Donucen opustit USS Stargazer po setkání s tehdy ještě neznámými Ferengy. Později aspiroval na kapitána. Po smrti svého nadřízeného v boji. Zde provedl manévr, který se učí na Akademii jako Picardův manévr
2356 - Zproštěn obvinění z nedbalosti při ztrátě Stargazeru
2363 - Vybrán k velení na lodi relativně nové třídy Galaxy - U.S.S. Enterprise-D
2364 - Bylo mu nabídnuto povýšení na Admirála a velení Akademie Hvězdné flotily. Nabídku odmítl.
2364 - Unesen entitou zvanou Q a má být souzen za zločiny lidstva. Přemluví Q, aby mu dal šanci dokázat, že lidstvo není barbarskou rasou. První zkouškou má být základna Farpoint na Deneb IV. Záhadu úspěšně vyřeší.
2366-7 - Únos během Borgské invaze, později zachráněn a navrácen Enterprise.
2369 - Přidělen na tajnou operaci. Byl zajat Cardassiany na Celtris III. Po záchrané misi a zotavení mu bylo vráceno velení Enterprise-D.
2370 - Q mu umožnil zachránit lidstvo
2371 - Enterprise-D byla zničena na Veridianu III, když bojoval proti nepřátelskému EL-Aurianskému vědci Tolianu Soranovi. Zde je zabit James T. Kirk.
2372 - Vybrán k velení nové lodě třídy Sovereign U.S.S. Enterprise-E
2373- Borgové se pokusili zabránit, pomocí cestování v čase, prvnímu kontaktu lidí s Vulkánci. Picard s Enterprise následoval Borgy a zabránil narušení časové linie.
2375 - Picard se musí rozhodnout, jestli poruší základní směrnici, nebo zachrání 600 členů rasy Ba'ku.
SD 42761.3 - Enterprise byla pomocí síly Q přemístěna do systému J-25 k Borgům (tehdy ještě neznámá rasa)---
SD 56844.9 - Picard byl vyslán na Romulus, aby dojednal mír mezi Federací a Romulany. Místo toho se utká se svým vlastním klonem Shinzonem. Při plnění mise přichází o nadporučíka Data.

Jean-Luc PicardJean-Luc pochází z Francie. Měl jednoho bratra, který žil na Zemi jako farmář a staral se o rodinný dům v Helabare. Bratr měl syna Reného, oba ale při požáru uhořeli. Tato tragická událost výrazně zasáhla Picardův život. Picard už jako malé dítě toužil vstoupit do Hvězdné flotily. Na Akademii se dostal na druhý pokus a hned v prvním roce vyhrál (jako jediný nováček v historii) Maraton akademie. Krátce po ukončení studií se popral a při této rvačce byl bodnut do srdce. Namísto něj mu byla voperována protéza, díky níž dosud žije.

Velitelské křeslo si vůbec poprvé vyzkoušel na lodi U.S.S. Stargazer. O tu přišel při střetu s ferengskou lodí, která na něj bez varování zaútočila. Picardova posádka přežila jedině díky novému bojovému manévru, který Picard vymyslel. Od té doby se na Akademii vyučuje Picardův manévr.

Zvláštní kapitolu v Picardově životě sehrála Beverly Crusher, manželka Jacka Crushera, za jehož smrt se cítil zodpovědný. Jack totiž zemřel pod jeho velením na Stargazeru. Když se pak Beverly přihlásila na službu na Enterprise-D, postavil se proti tomu. Nechtěl, aby jejich osobní vztah, který byl už tak značně komplikovaný, byl vystaven ještě většímu tlaku, který s sebou přináší společná služba na jedné lodi. Beverly však byla nakonec přijata na Enterprise a postupem času si ti dva na sebe zvykli a stali se velmi dobrými přáteli.

Jednou z nejhorších zkušeností byl pro Picarda únos Borgy. Tenkrát jej přinutili stát se součástí jejich kolektivního vědomí a poslouchat příkazy. Nyní musí žít s pocitem viny za to, že se zúčastnil masakru u Wolfu 359. V jeho životě došlo, kromě mnoha dalších, ještě k jedné zvláštní události, která jej silně ovlivnila. Bylo to splynutí myslí se Sarekem, otcem Spocka. Spock a Jean-Luc se však poprvé setkali až po Sarekově smrti.

Jean-Luc Picard jako Borg Locutus Jean-Lucovým oblíbeným nápojem je čaj Earl Gray, jeho olíbeným literárním autorem Shakespeare. Z hudby se mu líbí klasika (výjimkou může být mambo ve filmu Star Trek: Insurrection). Rád sportuje, mezi nejoblíbenější disciplíny patří šerm. Když se chce odreagovat, zajde si do simulátoru a spustí si některý z programů se svým oblíbeným detektivem Dixonem Hillem.

podporučík Urza
autor: Urza
vydáno: st 12. října 2005
přečteno: 4487x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Geneze (Genesis)  -  čt 4. února 2016
Odkud se ve Star Treku vzal JarJar… totiž Wesley  -  út 16. června 2015
Tasha Yarová versus Vetřelci  -  st 22. října 2014
Muzeum voskových figurín v Londýně  -  so 21. června 2014
LeVar Burton o Roddenberryho vizi budoucnosti [VIDEO]  -  st 5. března 2014
Všechno nejlepší, Whoopi!  -  st 13. listopadu 2013
Patrick Stewart a Ian McKellen se baví v New Yorku  -  ne 3. listopadu 2013
Patrick Stewart se o víkendu oženil  -  út 10. září 2013
Sir Ian McKellen oddá Patricka Stewarta a jeho snoubenku  -  st 20. března 2013
Stephen Hawking sedmdesátiletý  -  čt 10. ledna 2013
Michael "Worf" Dorn: Potřebujeme nový Star Trek seriál  -  út 2. října 2012
Kapitán Picard a Kryton na výletě [VIDEO]  -  po 1. října 2012
Gates McFadden: V postavě Beverly mohlo být mnohem víc  -  ne 16. září 2012
Patrick Stewart nesl olympijskou pochodeň [VIDEO]  -  po 23. července 2012
Gates McFadden hostem XXVI. STICCONU  -  út 10. dubna 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG