Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

5. sezóna Enterprise: Shran stálou postavou

st 30. listopadu 2005      autor: JemHadar      přečteno: 3742x      komentáře: 0

Mike Sussman"Čtvrtá sezóna Star Treku: Enterprise byla nejlepším rokem, který jsem se Star Trekem strávil," prohlásil Mike Sussman, který na Star Treku pracoval přes deset let už od časů seriálu Voyager. Navíc uznává, že díky výkonnému producentovi Manny Cottovi, též fanouškovi původního seriálu, byla poslední sezóna Enterprise tak zábavná.

"Manny Enterprise přinesl novou perspektivu," prozradil Sussman časopisu Star Trek Magazine. "Bylo vážně skvělé, že spisovatelům šéfoval nestydatý fanoušek původní i novějších sérií Star Treku."

Byť Sussman uznává, že scénáristy vedlo několik "úžasných spisovatelů", Brannona Bragu a zesnulého Michaela Pillera nevyjímaje, "všichni se ke Star Treku dostali v pozdější fázi života," zatímco když vládl Cotto, "dostali jsme skvělou příležitost nadhodit některé konkrétní nápady, které měly kořeny v předchozích seriálech."

Sussman ocenil vulkánskou trojepizodu, která popsala rozdíly mezi Vulkánci z Enterprise a původní série. Také je rád, že mohli vysvětlit, proč mají Klingoni z původního seriálu jiná čela než Klingoni v Nové generaci a pozdějších seriálech. Mimořádně si užil dvoudíl "Through A Mirror, Darkly", který jej zavedl do zrcadlového vesmíru z původní série a stanice Deep Space Nine.

"Když jsem ty díly psal, věděl jsem, že to skoro jistě budou poslední epizody, které pro tenhle Star Trek píšu, takže jsem si to vychutnal," přiznává Sussman. "Tím že jsem na obrazovku umístil životopisy Archera a Hoshi, dostal jsem možnost vtisknout jim svůj punc a vymyslet, co se s nimi v budoucnu stane. Rozhodl jsem se tedy, že se Archer stane náčelníkem štábu Hvězdné flotily a že planeta Archer IV, zmiňovaná v jedné z epizod Nové generace, se jmenuje po něm."

Andorian ShranSussman se také přihlásil k odpovědnosti za závěrečný sestřih v "These Are the Voyages...", v němž všichni kapitánové Enterprise odříkávají monolog "Nekonečný vesmír...", který pochází z úvodních titulků původního seriálu. Kdyby byla natočena pátá sezóna, rád by se věnoval novému vztahu mezi Zemí a Vulkánem a romulanské hrozbě. Také prozradil, že Cotto uvažoval o tom, že umístí Andoriana Shrana mezi stálé postavy seriálu.

Zdroj: www.trektoday.com
kadet JemHadar
autor: JemHadar
vydáno: st 30. listopadu 2005
přečteno: 3742x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Bouřková fronta (Storm Front)  -  čt 13. října 2016
Jedno smutné výročí  -  po 18. května 2015
Romulanská válka dospěla svému vrcholu!  -  pá 6. února 2015
Retro: Noc na ošetřovně  -  čt 12. června 2014
Retro: Zaujatí pozorovatelé  -  čt 20. března 2014
Retro: Regenerace  -  čt 6. března 2014
Retro: Svítání  -  čt 13. února 2014
Retro: Singularita  -  čt 30. ledna 2014
Retro: Carbon Creek  -  čt 9. ledna 2014
Retro: Konečná (Dead Stop)  -  čt 7. listopadu 2013
2. sezóna Enterprise na bluray - trailer a upravený obal [VIDEO]  -  pá 24. května 2013
Scott Bakula: Rád bych pokračoval v Enterprise, ale může to být problém  -  út 9. dubna 2013
Kampaň za pátou sezónu Enterprise  -  čt 4. dubna 2013
Star Trek: Enterprise na bluray [VIDEO]  -  čt 28. března 2013
Enterprise na blu-ray  -  pá 15. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG