Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Pavel Andreievich Chekov

čt 15. prosince 2005      autor: Urza      přečteno: 4068x      komentáře: 0

Pavel ChekovPavel Chekov - ruský navigátor, který na můstku Enterprise seděl vedle Hikaru Sulu. Mladý a impulzivní důstojník plný pouček o ruské dokonalosti. Nejednou ukázal, že i v něm dříme hrdina. Zůčastnil se bezpočtu misí s kapitánem Kirkem. Ve Hvězdné flotile to dotáhl až na komandéra.

Jméno: Pavel Andreievich Chekov
hodnost: komandér
Datum narození: 2245
Místo narození: Rusko
Dosažené vzdělání: Akademie Hvězdné flotily, 2263-67
Stav: svobodný

Chekov s autogramem :)2263 coby praporčík poprvé nastoupil na U.S.S. Enterprise, pod kapitánem Jamesem T. Kirkem působil jako navigátor

2269 povýšen na poručíka a jmenován šéfem bezpečnosti, slouží pod kapitánem Deckerem na opravené U.S.S. Enterprise

2277 zařazen na U.S.S. Reliant pod kapitána Clarka Terrella

2285 jako komandér a První důstojník na U.S.S. Reliant, byl svědkem incidentu s projektem Genesis a smrti svého kapitána

2286 s kapitánem Kirkem a kolegy čelil obvinění z krádeže Enterprise.

Chekov v kapitánském křesleChekov byl hlavně navigátorem na U.S.S. Enterprise pod velením Jamese T. Kirka. Jeho kariéra v akademii byla velmi slibná. Pyšně prohlašoval, že je Rus a že Rusové vše vymysleli. To se často stalo terčem vtípků od jeho nadřízených. Ačkoli byl slibný důstojník, mladý Chekov vše řešil bez rozvahy, jak ve službě, tak v případě romantických vztahů. Při studování na Hvězdné flotile se zapletl s kadetkou Irinou Galliulin, rozešli se, když přerušila studium, protože pohrdala strukturou velení ve Hvězdné flotile. O rok později se setkali, když byla na palubě s Dr. Sevrinem.

Po skončení první pětileté mise ho povýšili na poručíka a zařadili ho jako bezpečnostního šéfa na palubu nově opravené U.S.S. Enterprise. Na U.S.S. Reliant byl přeřazen v roce 2377 a povýšen na komandéra. Stal se svědkem nakažení a smrti svého kapitána Clarka Terrella během incidentu projektu Genesis, který ukradl Khan. Během příštích pár let zůstal s kolegy a kapitánem Kirkem, ukradli U.S.S. Enterprise, aby vrátili do Spockova těla jeho katru, a poté předstoupili před radu Federace, kde byla obvinění stažena.

Chekov jako komandérChekov utrpěl vážné zranění při cestě časem do roku 1986, když se pokoušel uniknout z letadlové lodi U.S.S. Enterprise, kde byl chycen a zajat jako ruský špión. Kvůli nedokonalosti medicíny 19. století by zemřel, ale díky doktoru McCoyvi přežil. Chekov také pomohl zabezpečit mírovou smlouvu mezi Federací a Klingony (Khitomerská mírová smlouva - Khitomer Peace Accords). Zanedlouho poté byl svědkem Kirkovy smrti při prvním letu nové U.S.S. Enterprise - NCC-1701-B.

podporučík Urza
autor: Urza
vydáno: čt 15. prosince 2005
přečteno: 4068x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG