Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Petice za obnovení Enterprise

čt 2. února 2006      autor: JemHadar      přečteno: 1894x      komentáře: 10

Enterprise NX-01Ukončení seriálu Enterprise mnoha fanouškům vyrazilo dech. Byť se názory různí, jen těžko můžeme popírat až neskutečné zvýšení kvality seriálu, jehož jsme byli svědky od poloviny jeho druhé sezóny. Sledovat mistrovská díla, jimiž byly poslední epizody Enterprise, a při tom vědět, že konec se nezadržitelně blíží, bylo pro mnohé nesnesitelné. Možná je ale na čase uvažovat o změně. Tak jako se znovuzrodila Firefly, můžeme znovu vídat Enterprise. Pomožte tomu, aby se vrátila. Podepište petici, jejíž překlad vám v následujícím článku předkládáme. Děkujeme.

Pro: Paramount Pictures, divize domácí zábavy, a CBS Corporation

Pan Thomas Lesinski
generální ředitel
Paramount Home Entertainment Inc.
555 Melrose Avenue
Los Angeles CA 90038
USA

Vážený pane Lesinski,

a další řídící pracovníci v Paramount Pictures a jeho divizi domácí zábavy.

STAR TREK v tomto roce dosahuje významného milníku a 8. září oslaví své 40. výročí. Nepopiratelně představuje jeden z nejtrvanlivějších zábavních fenoménů v dějinách televize a filmu. Vloni bylo zrušeno natáčení jeho poslední podoby – ENTERPRISE – navzdory zástupu věrných, kteří stále želí absence nových televizních dobrodružství.

V nedávné době jsme si se zaujetím přečetli článek ve věstníku Variety, který informoval o vzniku nového oddělení v Paramountu. To se má věnovat původní produkci, jež bude následně vydána přímo na DVD. Prvními Star Trek videokazetami z osmdesátých let počínaje a dnešním nástupem DVD konče, fanoušci s nadšením přijímali každý nový produkt Paramount Home Entertainment. Objednávali si předem a v den vydání stáli do půlnoci fronty před zavřenými obchody, aby se dostali ke každé novince. Legie i neamerických fanoušků by vám utrhaly ruce, aby viděly další nové epizody na nějakém místním kanálu. Fanoušci Star Treku jsou nepřekonatelní ve své oddanosti a schopnosti utrácet.

Produkce přímo pro DVD by Paramountu přinesla jak zisk, tak by významně přispěla k tomu, aby se tento fenomén postavil znovu na nohy. V této chvíli je to téměř jistě lepší nápad než další hraný film určený do kin. Prodejnost DVD se velmi blíží příjmům z prodaných vstupenek, protože stále víc lidí si rádo počká několik měsíců, aby film zhlédli v klidu domova. Průměrný spotřebitel navíc nebude otálet zaplatit své těžce vydělané peníze za speciální jednodiskové vydání, třebaže u dražších kompletů by váhal.

Všimněte si nedávného úspěchu zrušeného sci-fi seriálu Firefly. Prodeje DVD ho znovu oživily a navazující film „Serenity“ za to sklízí ovoce. To je jen poslední příklad úspěšného příběhu, který odstartovali ti, kdož věří, že jejich díla si možná nevedou dobře v kinech či televizi, ale stále disponují oddanou fanouškovskou základnou, čehož je zářným příkladem FOX s jeho seriálem „The Family Guy“ a Universal s „American Pie“.

Podle našeho názoru má Enterprise stále potenciál a vinou jejího předčasného zrušení zůstalo příliš mnoho otázek nezodpovězených. Poslední díl „These Are The Voyages…“ rozhodně nebyl vhodným koncem pro postavy, které ztvárňují Scott Bakula, Connor Trinneer, Jolene Blalock, Dominic Keating, Anthony Montgomery, Linda Park a John Billingsley.

Žádáme vás, stejně jako konkrétní zodpovědné osoby v CBS Corporation, odsuňte stranou osobní zášť, kterou k seriálu možná chováte, a uvažujte o tom jako o skutečné obchodní příležitosti. My, fanouškové Star Treku, potřebujeme lepší konec pro ságu jménem ENTERPRISE a pořádný důvod, proč slavit prvních 40 let STAR TREKu.

Děkujeme, že jste si našli čas a přečetli si tuto petici.

S úctou,

podepsaní

Star Trek Enterprise - a Direct to DVD movie or mini-series

Zdroj: www.trekkies.cz
kadet JemHadar
autor: JemHadar
vydáno: čt 2. února 2006
přečteno: 1894x
komentáře: 10
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG