Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Minisraz Trekkies: TNG - 01

út 28. února 2006      autor: Yorick      přečteno: 6434x      komentáře: 2

Nejspíš bych se měl napsat něco děsivě poutavého, něco co přitáhne čtenáře. Tak OK. Článek je o tom, jak jsem byl dvakrát téměř mrtvý, jak jsme potkali jednotky wermachtu, koukali na okupaci Pardubic, jak jsme poznali Loreho + Toma Peryse + Terik Astro dopodrobna, jsou zde zážitky z prehistorické NX-01, o Vodních vílách, o dvou podnicích, kam máme doživotně vstup zakázaný a hlavně, článek je o setkání super lidiček, které mám rád.

Komunikátor Nutno říct, že myšlenka prvního minisrazu vznikla spontánně a asi pět dnů před jeho realizací. Čirou náhodou jsme se v jednom městě nacházeli čtyři členové klubu a dva další v okolí a tak se zrodila myšlenka se sejít na jedno krátké odpoledne a zase spolu strávit nějaký čas.

Mno, z myšlenky vznikl podnět a z podnětu už bylo krůček k realizaci. Původně jsem chtěl zapojit i nečleny klubu a řekněme, že byl silný zájem se účastnit minisrazu i z této strany. Nicméně nakonec číslo účastníků dosáhlo dvaceti a v tu chvíli jsem si uvědomil, že první minisraz by možná měl mít nějaká pravidla a koncepci, takže zůstalo pouze u členů klubu. Nastala čilá emailová, telefonní a icq komunikace a nakonec se počet účastníků ustálil na čtrnácti.

Kulisy k natáčení filmu Dnem D byla neděle. Sraz ve 12:15 před pardubickým divadlem. Když už jsme stáli na náměstí s Urzou sami asi deset minut, začali jsme být maličko nervózní, kde soudruzi z NDR udělali chybu. Členové klubu nikde, náměstí, krom pár holubů, několika vojáků německého wermachtu a jednoho lékaře (filmaři se rozhodli v našem městečku natáčet nějaký film), vylidněné. A potom jsem je spatřili. Jak z postapokalyptického filmu proti nám kráčela skupinka hrdinů obtěžkána notebooky, pomalu se proplétající mezi holuby a jejich značkami. Celý speciální tým vedl zavalitý medvěd, který mi byl představen jako Lore a hlásil se jako potencionální člen do klubu.

Nastalo radostné rozdávání / podávání rukou, objímání (byl jsem tak dojat, že jsem utiskoval Lytu a Linu - Borg chtěl taky, ale neoholil se a tak jsem odmítl) a radostné veselí připomínající návrat hokejistů po Naganu. Po výměně úsměvů jsme se shlukli do těsného kolečka a podupávali kolem imaginárního ohně ve snaze zaplašit zimu, přestože všeci měli zimní bundy, hromady čepic apod. (Borg AI - ja se na to vy*eru! a nasadil si rukavice).

Čekali jsme na první dámy dne - Bonsaj a Warpik. První dámy ve smyslu toho, že člověk může mít snahu cokoliv organizovat, ale jakmile se toho ujmou ony dvě, je bez šance a postupně zatlačen na okraj propasti a dupáno mu po prstech, aby vše nechal na nich dvou :o) Nicméně je pravdou, že jsou velmi výkonné a schopné :o)

Bonsaj s Warpik se objevily za okamžik,a jestliže skupinka Chakotay, Lore, Lina, Lyta, Borg AI vypadali jako skupinka hrdinů, Bonsaj vypadala jako hodně naštvaný Chuck Norris v Delta Force. Všeci ode mě ustoupili s výkřiky, že nechtějí být zacákaní od krve a zůstal jsem osamocen v prostoru bez záchrany. Naštěstí se Bonsaj projevila jako velkodušná žena a mé hříchy se rozhodla prominout mi, alespoň do doby než strávíme oběd, na který jsme se vydali vzápětí.

Lyta, Lina, Borga AI, kus Chaka a kus číšníka v čajovně Stravu jsem vyhlédl v Zakázaném městě - místní čínské restauraci (lampiony, červené dřevo, stylový nábytek, stylová obsluha a přímý přenos z čínské státní tv). Rozsadili jsme se kolem kulatého stolu, kde bylo židlí přesně nám na míru. Ochotný pan číšník nám ihned roznesl jídelní lístky. Jako člověk znalý jsem upozornil na možnost denních menu, umístěných na poslední straně. Všichni pochopili a objednali si levná, ale vynikající jídla, jen Lyta prohlásila, že dneska už snídala toast, takže si dá jenom kafe a Lina si objednala jakési smažené nudle, i když jsme jí s Borgem třikrát říkali o denních menu. Její následné otázka po objednání, proč jsme jí neřekli o denním menu, byla velice vtipná :o)

Chakotay si objednal pálivé kung-pao. Problém se však vyskytl v podobě Loreho. Náš vtipný společník se ukázal jako potupený veterán z nějaké čínské války, který se nesmířil se svou prohrou a začal si objednávat. Nejdříve chtěl M 17, poté M16. Naštěstí obsluha se ukázala jako hodně toleratní k problémům jiných národů a zdolala Loreho svými věčnými úsměvy.
Lore se nehodlal vzdát. Po přinesení pití (chtěl Light Colu a dostal klasickou) se smutně zadíval na lahev nápoje, zaostřil svá očka a pronesl.."Ať se snažím jak můžu, lehkou kolu v tom teda nevidím..." Poté co diskuse proběhla kolem celého stolu, stejně jako lahev, přibehla úslužná paní servírující a vyměnila Loremu nápoj. Děj druhý nastal u hlavního jídla. Lore si objednal cosi, údajně s nudlemi a dostal cosi s rýží. A opět následovalo zaměření jeho zraku na naplněný talíř a věta ve stylu..."Já tedy nevím, ale nikde nevidím ty nudle.." Načež mu Lina bohudíky naznačila, že nudle co chtěl, se samotné nepodávají a cítila se jako vítěz, protože ona nudle měla.

Oběd proběhl krom drobných peripetií (Warpas se dávila kusem masa, Chakotay sípal, že kung-pao bylo pořádně ostré) a legrace při placení (nevěřili byste, kolik zábavy se dá provádět s otočným stolem v čínské restauraci, zvlášt, když na něm leží peníze a platíte útratu) bez vážnějších problémů.

Dojedli jsme právě včas, měli dorazit Bendi s Ichebem. Opět jsme na náměstí zaujali kolečko kolem imaginárního ohně a vykopávali nohama do tempa zimy a mrazu. Někoho napadlo, že bychom měli jít více na oči, aby si nás kluci všimli, kdyby náhodou projížděli kolem. Toho se ukamžitě ujala myšlenka, že s naším štěstím budou kolem nás projíždět kolem, bo zastávka byla za rohem a nebudou vědět, kde vystupit. Mno, byl to zajímavý den. Během pěti minut kolem nás projížděl trolejbus, v něm Bendi a Icheb, otevřené pusy a koukali na nás jak se chlámeme a lámeme v pase.

Lina, Borg Ai, Chakotay, Saavik a kolem trpící v čajovně Přiznávám, byla to má chyba, bo jsem jim špatně popsal místo vystoupení. Jako bydlící v daném městě, jsem se špatně domníval, že stačí říct "před divadlem". Když jsme Bendiho a Icheba došli, ostatní se rozestoupili, zanechali mě samotného a připravili foťáky, aby viděli krev naživo. Naštěstí Bendi se ukázal jako rozumný člověk :o)) a uchlácholil jsem ho slibem, že mu ukážu vlajky se svastikou visící u nás na náměstí.

Po krátkém vstupu mezi herce (poprvé z nás většina byla téměř ve filmu) jsme se dostali na místo čajovny - Dobrá čajovna Pardubice. No a zde nastal můj denní osudový okamžik číslo tři. Nějak jsem zvyklý pohybovat se sám a ostatní mě zmátli :oD a holt jsme se zastavili o ulici vedle. Po pár nadávkách a slibech smrti jsem se upamatoval a Warpik nás navedla správně.

případ "Vražda slimáka na zahradní terase" Pak už bylo vše ok, rezervace v čajovně byla platná a postupně jsme složili své kosti v setmělém japonském salonku. Bundy jsme svorně naházeli do přístěnku a odvážlivci si natáhli nohy. Po Bendiho prohlášení, že stál dva dny v botech jsme čekali kdy mu ponožky chytnou od plápolající svíčky. Radost nám přetrhl jeden z obsluhujících, který přinesl nápojové lístky.

Zkrátím to, padaly podobná slova jako - "jsou ty čaje s cukrem?....myslíte, že mají horký Earl Grey?....když si nemůžeš vybrat, zalistuj a náhodně ukaž....mají tu maso? mám hlad...myslíte, že tu budou mít Plzeň?....my si dáme třikrát Vodní vílu..."
Abych nezapomněl, do čajovny za námi dorazili Tom Perys (dlouhodobý landlord v Hvězdné Flotile na Xku) a Terik Astro (jeho drahá polovička z Přelouče). Krom neuvěřitelného brajglu (doteď nechápu jak to, že nás z čajovny nevyhodili), natahování kabelu mezi notebooky skrze čaje, jídlo a svíčku (zapomněl jsem na několikery nohy), jsme se odstali i k prodiskutování několika vážných a několika méně vážných záležitostí týkajících se klubu a troufnu si mluvit za všechny, když řeknu, že to bylo super setkání, na kterém jsme se dobře bavili.

Kus Urzy, Warpik, Lore, Yorick Jako první nás opustila Bonsaj a my ostatní jsme to zabalili někdy po páté. Spletitými uličkami jsme se vydali hledat Lorovo auto (Kde parkuješ? Tamhle za rohem? Kde parkuješ? Ještě kousek - tamhle rovně a pak za roh, co já vím? Já jsem tu byl jen jednou a ještě v noci) a nakonec ho úspěšně našli. A zde nás čekala jedna z nej story toho dne. Lore mě požádal o kapesní nůž, aby si mohl pročistit trysky ostřikovačů. Naštěstí vše Tom Perys vše zaznamenal na video, takže se s vámi o níže uvedené podělíme.

Bendi a Lyta Několik bodnutí do trysky ostřikovače a Lore byl spokojený a šel otestovat svou práci. Destilovaná voda z ostřikovače ho zasáhla do pravého oka, ale nevzdával se. Po nějaké chvíli bylo jeho auto ve stavu - kapota otevřena (pojďte se podívat jak vypadala původní NX-01! Scotty ve strojovně...)stěrače připomínaly bezvládně rozhozené ruce androida (mrkněte na to, to je jak číslo 5, číslo 5 žije!) a Lore skákal stále kolem trysky ostřikovače. Nádherný vzkaz nechal všem trekkies (běžte do pr*ele), poté co si vytíral oko od destilované vody. Ale stále vše bral s humorem.

Nakonec jsme se s Lorem pro video objali, Chaka jsem roztočil ve vzduchu a pražští se nacpali do auta. Lore spojil červený drát se žlutým, dupl na plyn a jeho předválečný Renault se vydal s ohromujícím jekotem děsit důchodce do ulic města.

Lore a auto, nádherná anabáze :o) Opuštěni jsme se my sirotci v šesti (Urza se odpojil po čajovně při hledání auta - byl rád, že ví, kde má své) vydali na nádraží. Zbývala asi půlhodinka do odjezdu vlakem, takže jsme si cestu krátili veselým hovorem a taky přemýšlením, zda šmírovat Terku s Tomem či nikoliv.

Na nádraží posadila Terka Toma na vlak a my pro změnu Terku, Bendiho a Icheba. Vlak byl hezky pomalovaný, špinavý a plný divných lidí. Poté jsme se s Warpikem vydali domů (skrze Tesco pro džusy) a rozešli jsme se opět u divadla, kde jsme se původně sešli.

Terik Astro a kus Loreho :o) Co dodat nakonec. Minisraz to byl super, opět jsem se setkal s přáteli, výborně se pobavil, vyřešili jsme záležitosti klubu, získali jsme tři nové členy, suprové lidičky, kteří mezi nás bez pochyb zapadli. Když už tak o tom přemýšlím, máme zvláštní náborový systém v klubu. Nikde nevyhlašujeme žádný vstup pro nováčky, vždycky sebou nějaký člen klubu někoho přivede a onen dotyčný, polapený v osidlech nás šílenců, už zustane a připadá si šťastný

Do budoucna si lze snad jen přát jen dál podobné lidi a podobnou náladu a atmosféru na srazech.

P.S. Příští minisraz bude v Praze příští měsíc a v dubnu je klubový sraz.

Díky za vůli dočíst se až sem :o)

Zdroj: Trekkies.cz
bez hodnosti Yorick
autor: Yorick
vydáno: út 28. února 2006
přečteno: 6434x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Související články:

Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
Pour Feliciter 2013  -  čt 27. prosince 2012
Přejeme Vám krásné a veselé Vánoce  -  so 24. prosince 2011
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Co je pro trekkies nejdůležitější?  -  so 27. listopadu 2010
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Letošní aprílový žertík  -  st 1. dubna 2009
PF 2009  -  čt 18. prosince 2008
Jaký byl Velikonoční sraz 2008?  -  st 2. dubna 2008
Kdo přežije Silvestra?  -  po 7. ledna 2008
Kapitánův deník: Moravská Třebová (10.-13.8.) – EXPEDICE COCHRANE  -  čt 16. srpna 2007
Poslední klubový sraz před CzechTREKem 2  -  út 14. srpna 2007
Kapitánův deník: hvězdné datum 18.-20.5. Plzeň. Viděno očima čtyřma  -  čt 24. května 2007
Kapitánův deník - Velikonoce s korkovou krávou  -  pá 13. dubna 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG