Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Speciální edice Star Trek: Nemesis - nadupané DVD

st 8. března 2006      autor: little borg      přečteno: 5215x      komentáře: 1

Star Trek: Nemesis SE Český trh teprve čeká na oficiální uvedení speciální edice filmu Star Trek: Nemesis. (Mělo by se tak stát během dvou, tří měsíců.) Nám už se ale edice dostala do rukou a v následujícím příspěvku vám proto přiblížíme, co který disk obsahuje, na jaké bonusy se můžete těšit a zda je vůbec na co se těšit. Už teď vás mohu ujistit, že toto vydání je velmi kvalitně zpracované.

Disk 1 (film)

interaktivní menu disku 1 Oproti jednodiskové verzi doznalo menu speciální edice podstatných změn. Je opět animované, ale ztvárňuje dilithiové doly na Remu. Když kliknete na odkazy, kamera se dá do pohybu a těžební věže prozkoumáme z větší blízkosti. Vše za doprovodu zvukových efektů a hudby Jerryho Goldsmithe. Na prvním disku najdeme pouze film, který přehrajeme ve formátu 2,35:1 (16:9).

Pokud už znáte Nemesis i pozpátku, můžete si zážitek zpestřit několika komentáři zainteresovaných osob:

- režisér Stuart Baird (trochu slabší)
- producent Rick Berman
- Michael a Denis Okuda

První disk má následující technické specifikace, které jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího diváka:

Audio: Anglicky DTS 5.1, Anglicky a Česky DD 5.1, Anglicky DS 2.1 (komentáře)

titulky: anglické, anglické pro neslyšící, arabské, bulharské, chorvatské, české, dánské, holandské, finské, řecké, hebrejské, maďarské, islandské, norské, polské, portugalské, rumunské, srbské, slovinské, švédské, turecké

Pokud mohu hodnotit, české titulky k Nemesis jsou nejlepší, jaké Paramount pro Star Trek film udělal. Chyb je opravdu jen minimum.

Disk 2 (bonusy)

interaktivní menu pro disk 2 Animované menu druhého disku ztvárňuje vnější pohled na Romulanský senát a jeho okolí. Při kliknutí na jednotlivé odkazy se dá kamera do pohybu a budovu senátu a jeho okolí uvidíte z různé perspektivy. Vše samozřejmě doplňují zvukové efekty doprovázené hudbou Jerryho Goldsmithe. Druhý disk obsahuje "pouze" bonusy, které mají plné zobrazení.

Tady jsou technické specifikace:

Audio: Anglicky DS 2.1

titulky: anglické, anglické pro neslyšící, arabské, bulharské, chorvatské, české, dánské, holandské, finské, francouzské, řecké, hebrejské, italské, maďarské, německé, islandské, norské, polské, portugalské, rumunské, srbské, slovinské, španělské, švédské, turecké

Nebudeme dlouho zdržovat a jdeme na souhrn bonusů, které čítají přes tři hodiny vesměs zajímavých informací.

Výroba (Production)

Zpět na Nemesis (Nemesis Revisited)
- Patrick Stewart, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Michael Dorn, Marina Sirtis a další vzpomínají na natáčení filmu (délka 26 minut)

Nové hranice: Stuart Baird o režírování Nemesis (New Frontiers: Stuart Baird On Directing Nemesis)
- režisér Stuart Baird v tomto bonusu mluví o svých představách a přístupu k filmu, o výběru hlavního záporáka, o vztahu Shinzona k Picardovi
- Rick Berman, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Tom Hardy a další zase hovoří o přínosu režiséra a o práci s ním, vše doplňují ukázky z natáčení akčních sekvencí (délka 9 minut)

Akce v obrazovém scénáři (Storyboarding The Action)
- ukázky náčrtů a návrhů akčních scén filmu s komentáři zainteresovaných odborníků (délka 4 minuty)

Nejvyšší pohotovost (Red Alert)
– Jonathan Frakes vypráví o natáčení závěrečné akční scény - souboji s remanským místokrálem; Marina Sirtis, Ron Perlman, Brent Spiner, Patrick Stewart povídají o natáčení scény na poušti s Argo a srážce s Shinzonovou lodí Scimitar (délka 10 minut)

Stav a přestavuj (Build And Rebuild)
– vedoucí výpravy filmu Herman Zimmermann a další odborníci přibližují stavbu uvítacího sálu na Scimitaru, o svatebním altánu, Romulanském senátu, můstku Enterprise-E a můstku romulanské loďě Valdore (délka 8 minut)

For-wheeling in the Final Frontier
– bonus o výrobě aut a natáčení honičky na poušti na planetě Kolarus III (délka 10 minut)

Filmová zkouška: Shinzon (Screen Test: Shinzon) – zkušební rozhovor kapitána Picarda a Shinzona v Romulanském senátu nanečisto, 1. listopad 2001 (délka 7 minut)

Svět Star Treku (The Star Trek Universe)

Poslední cesta Star Trek rodiny (A Star Trek Family´s Final Journey) - Patrick Stewart, Levar Burton, John Logan, Michael Dorn, Gates McFadden, Brent Spiner, Marina Sirtis ad. mluví o rodině, kterou utvořili při nátáčení Star Trek filmů; říkají své názory na to, jak se tento moment projevil ve filmu; bonus obsahuje také komentář vztahů Picarda a Shinzona, Data a B-4; o Datově smrti, Stewart na závěr připomene, že Nemesis dává možnost pokračování… (délka 16 minut)

Smělá vize (A Bold Vision The Final Frontier)
- režisér Stuart Baird se vyjadřuje o přípravách nejdůležitějších scén, o jejich významu a přístupu k nim, o jeho vizi (délka 10 minut)

Enterprise-E (The Enterprise E)
- údaje o stavbě můstku a strojovny, kde se natáčely například sekvence s testováním B-4 nebo scéna z astrometriky; dále zde najdeme informace o Argo raketoplánu a jeho designu, o vozidlu Argo ad. (délka 12 minut)

Romulanské impérium (The Romulan Empire)

Romulanské učení (Romulan Lore)
– bonus o Romulanech, o jejich úloze v příběhu, o jejich historii, ukázky z různých seriálů, kde se Romulané objevili; povídání o vztahu Romulanů a Rémanů (délka 12 minut)

Shinzon a místokrál (Shinzon And Viceroy)
- herci Tom Hardy a Ron Perlman rozprávějí o svých postavách, o úlohách v příběhu a jejich pojetí postav (délka 10 minut)

Romulanský styl (Romulan Design)
- příspěvek o výtvarných návrzích Romulanského senátu, romulanských lodí, o designu romulanské orlice, o vzhledu Romulanů a Rémanů (délka 9 minut)

Romulanský senát (The Romulan Senate)
- bonus o modelování a stavbě budovy Romulanského senátu, o použitých stavebních prvcích, o kapesním thalaronovém zařízení senátorky Tal'aury ad. (délka 9 minut)

Scimitar (The Scimitar)
- zajímavé pojednání o parametrech a designu Scimitaru, o jeho konstrukci, o tvorbě plavidla Scorpion (délka 13 minut)

Vystřižené scény (Deleted Scenes)

Wesleyho nová mise (Wesley´s New Mission) (délka 55s)

Chateau Picard, 2267 – s komentářem Patricka Stewarta (délka scény 4min1s)

Čas dobývání (A Time Of Conquest) – s komentářem režiséra Stuarta Bairda (délka scény 3min 17s)

Dat a B-4 (Data And B-4) (délka 1min 52s)

Protokoly Federace (Federation Protocols) (délka 52s)

Naděje na mír (The Chance For Peace) (délka 31s)

Ztráta sebe samotného (A Loss Of Self) (délka 49s)

Pamatuješ si ho? (Remember Him? – rozšířená scéna) (délka 1min 44s)

Znásilnění ve výtahu (Turbolift Violation) – s komentářem režiséra (délka 1min13s)

Ošetřovna se připravuje na boj (Sickbay Prepares For Battle) (délka 59s)

Uklízení Datovy kajuty (Cleaning Out Data´s Quarters) (délka 1min 44s)

Crusherová hlavní lékařkou Hvězdné flotily (Crusher At Starfleet Medical) (délka 38s)

Rada novému prvnímu důstojníkovi (Adice For The New First Officer) (délka 3min 39s)

Archiv

Storyboardy (Storyboards)
Únik Scorpionu (Scorpion Escape)
Jeffriesův průlez (The Jeffries Tube)
Srážka (Collision)
Datův skok (Data´s Jump)

Výroba (Production)
- galerie náčrtů

Rekvizity (Props)

Trailery (Trailers)

Teaser trailer (délka 1 min 35s)
Theatrical trailer (délka 2 min 5s)
Borg Invasion trailer (4D film v hotelu Hilton v Las Vegas) (délka 33s)

nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: st 8. března 2006
přečteno: 5215x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG