Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Threshold - seriál od Brannona Bragy

čt 6. dubna 2006      autor: Urza      přečteno: 2874x      komentáře: 0

Threshold Režírován Brannonem Bragou, který podle mého soudu není až tak dobrým režisérem, ale to ať posoudí každý sám. Tento seriál je v nebi televizních seriálů – televize CBS ho stáhla kvůli nízké sledovanosti - tak ho budu přirovnávat se seriálem Ivasion (o kterém jste se dočetli od Yoricka), který se vysílal na chlup ve stejném čase na konkurenční televizi.

Threshold nemá tak ponurou atmosféru jako Invasion, ani se v něm neválčí ve vesmíru jako ve Star Treku a toustery tam uvidíme jen jako toustery (bez rukou a nohou:)) Jak už to bývá ve sci-fi seriálech, tak je nadupaný nejnovější technikou o které si můžeme nechat jen zdát. Ale i Threshold má svoje kouzlo. Jak už jsem zmínil, tento seriál režíroval Brannon Braga, který má na kontě dost velkou porci Star Treku, takže už se sci-fi seriály má zkušenosti.

Děj se převážně odehrává v „tajné“ budově, ano ta budova je tak tajná, že ani prezident neví o její existenci, i když stojí naproti Bílému domu a kdokoliv se podívá oknem dovnitř, tak mu kamery přehrají rušný den v kanceláři. Takže se nás nebude obklopovat národní park s mimozemšťany, ba dokonce v tomto seriálu ani žádného neuvidíme, protože jde o lidi, kteří podlehli mutaci.

Red team Ale tým nás také zavede do různých států nebo institucích po celé USA. Jestli bych se měl zaměřit na jedinou hlavní postavu tak to je bezesporu Dr. Molly Anne Caffrey, která vymyslela plán Threshold. Ale přeci jenom se seriál točí kolem celého týmu, skládajícího se z šesti členů, nazývaného „červený tým“ (Red Team).

Mě nejvíce imponoval mladý inženýr Lucas Pegg. Nejenže je to machr přes počítače a přes stavbu vesmírných lodí, ale sestavil zbraň proti mutantům, ale jako jediný z týmu se ji bojí používat.
Další z členu je Arthur Remsey, matematik a lingvista (jako Daniel Jakson :), akorát má všechny špatné vlastnosti, které může mít), Nigel Fenway, doktor a biolog (hraje ho Brent Spiner- pro ty co ho neznají - Data ve Star Trek:The next generation :)), a nakonec Cavennaugh, drsný tajný agent, který se má ochránit celý tým a pouštět se do nebezpečných misí.
Ještě je tu J. T. Baylock, sice nepatří do hlavního týmu, ale to je ten jak mi říkáme „ co tahá za nitky“, Baylock je takový můstkem mezi akcí a byrokracií a vyjednává vše důležité, co si tým přeje a potřebuje.

Alespoň si nemusíme kreslit rodinné stromy jako v nějaké telenovele, či v Invasion, kde sledujeme dvě a více rodin s podobnými jmény, a kdybych neměl ty obličeje před sebou, tak bych nevěděl kdo, ke komu patří.

znak V seriálu najdeme také slovní humor, jako například:
"Jako bychom měli co dočinění s nějakou vyšší dimenzionální symetrií, možná Kaluza-Klein Mnohotvarem."
"Česky, prosím."
"To znamená, že jsem si zrovna nadělal do kalhot".

"It's almost like we're dealing with some kind of higher-dimensional geometry,maybe a Kaluza-Klein Manifold".
"English, please."
"It means I just soiled my boxers just a little bit".

mutanti Jak už jsem psal, děj není tak temný a ponurý jako v Invasion, ale zase si užijeme více honiček a podivných snů tří hlavních postav (nakazí se v pilotním díle, ale nestačí jim to přeměnit DNA-jak nečekané :)), kterým se zdá o „skleněném lese“. Díly na sebe navazují jen pozvolna a neobejdou se bez těch řečiček o rodině a tak (ty teda nemusím a nevím, proč je všude cpou)… V seriálu jde jen o jedno šíření toho „zlého zvuku“ a chycení těch špatných mutantů. Taková ta jednoduchá zápletka, ale jak se říká, málo je někdy více, a to platí přesně i v tomto seriálu. Nemusíte přemýšlet nad věcmi, jako jsou v detektivkách, špatná strana není tak okatá jako ve Star Wars (alias Darth Wader), dokonce si tento seriál můžete pouštět značně po půlnoci (jak jsem to dělal já :)), protože se nemusíte bát, že za tamtím rohem vyskočí příšera, která všechno zabije.

Co říci závěrem? Snad jen to, že tomuto seriálu uškodila ruka Brannona Bragy :( Nápad je to dobrý, ale jelikož Braga chtěl těžit jen ze „zajetých kolejí“ a nerozvedl podle mně skvělý nápad, jako byly sny o skleněném lese atd. Tento seriál má potenciál a doufám, že obnoví jeho tvorbu.

A teď jestli jsem vás navnadil, tak vám řeknu, co se stalo v pilotu, ale lepší je to vidět na vlastní oči ;)

Sonda Jedné krásné a vlahé noci :) se v Atlantickém oceánu objeví létající předmět (potom ji nazvou sondou, tak už jen sonda), který vysílá podivný zvuk. Poblíž je Americká nákladní loď a posádka si vše pečlivě natáčí. Ještě tu noc se s posádkou začne něco zvláštního dít, začnou mutovat (není to hezký pohled) a začnou se zabíjet. Poté se na loď nalodí speciální jednotka spolu s naším týmem a prohledávají loď. Najdou natočený záznam a pustí si ho Caffrey spolu s Lucasem a Cavennaughem. Zvuk na záznamu je ovlivní, ale díky rychlému zásahu Cavennaugha nestačí zmutovat a začnou se jim zdát podivné sny. Když prohledají loď, tak zjistí, že chybí 5 členů posádky a jednoho najdou zcela živého, zakrváceného s nadlickou silou a vytrvalostí. Ten jim samozřejmě uteče a postřeleny doplave na pevninu. A tak začíná seriál. Na to jestli ho chytnou, na to se musíte podívat sami.

ještě přikládám ke stažení trailer

Zdroj: Trekkies.cz
podporučík Urza
autor: Urza
vydáno: čt 6. dubna 2006
přečteno: 2874x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG