Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vydá se Star Trek odvážně za homosexualitou?

čt 20. dubna 2006      autor: little borg      přečteno: 2276x      komentáře: 1

Section 31: Rogue Star Trek a homosexualita? Zdá se to skoro nemožné, ale na začátku devadesátých let k tomu měli tvůrci velmi blízko. Za vším byl otec myšlenky Gene Roddenberry, kterému nebyl vztah mezi lidmi stejného pohlaví tak cizí. Na serveru AfterElton novinář Michael Ricci odhaduje možnosti, kdy Star Trek mohl pojednávat o homosexualitě...

"V páté sezóně Star Trek: The Next Generation diváci uvidí víc z života na lodi včetně homosexuálních členů posádky," řekl v roce 1991 Gene Roddenberry serveru The Advocate. Roddenberry ale zemřel ještě ten rok a žádné podobné postavy se později ve filmu ani televizním seriálu neobjevily.

homosexualita ve Star Treku? Ricci cituje z interview USA Today z roku 2002, ve kterém výkonný producent Rick Berman vystoupil na toto téma: "Nechceme vidět heterosexuální páry, jak se drží za ruce. Nebylo by proto čestné, aby se objevily dva gayové nebo lesby držící se za ruce." Nicméně Star Trek skutečně ukazuje, jak se opačná pohlaví líbají a objímají.

AfterElton oznámil, že Andy Mangels - autor Star Trek románů s gay tématikou - věří, že Berman udělal chybu, když lhal. "Nikdy jsem nepotkal Ricka Bermana," říká Mangels, "a on nikdy nevyjádřil konkrétní postoje vůči mně." Dál řekl, že ani jeden herec nebo zaměstnanec Paramountu zatím neobhajoval Bermana kvůli jeho homofobii a mnozí ho z ní dokonce obvinili.

"Berman byl nakonec zodpovědný za zavrhnutí skoro každé možnosti na vytvoření gay postavy," prohlásil Mangels. "Přinejmenším byl zbabělý a nestaral se o zastoupení GLBT (organizace zastupující gaye a lesbičky). Z informací a důkazů, které jsem viděl, slyšel a četl, věřím, že Berman je ten důvod, proč nikdy neuvidíme gaye ve Star Treku."

Star Trek knihy obsahující homosexuální postavy slaví úspěch. Román Section 31: Rogue (Star Trek The Next Generation), jejímž spoluautorem je Mangels, se soustředí na poručíka Hawka a jeho partnera, Trilla jménem Ranul Keru.

Zdroj: trekweb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: čt 20. dubna 2006
přečteno: 2276x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG