Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Velikonoční sraz, aneb kdo si hraje, nezlobí

so 22. dubna 2006      autor: Bonsaj      přečteno: 5943x      délka: 7 min      komentáře: 0

Grupa u pc „Tři nádherné dny volna před sebou.“ Přesně s takovýmto pocitem vstávala v pátek 14. dubna většina našeho klubu. :-) Někteří měli dovolenou již v pátek. To víte, transportní zařízení pořád nikde a tak cesta do malého městečka ve středních Čechách nějaký ten čas zabere.Já, jakožto organizátor třídenního srazu, jsem samozřejmě potřebovala každou minutu k načerpání sil a tak jsem vegetila po celý den doma a čekala na klubáky. Jako první přifrčela naše výtvarnice Lina. Nesla obrovskou sportovní tašku (takovou, co se do ní vejde věcí minimálně na 14 dní :-) Ale uklidnila mě, její garderoba opravdu naplňovala jen postranní kapsy, ostatní obsah tašky tvořily různé věcičky potřebné k realizaci programu na FF06. Nelenili jsme a pustili jsme se do přípravy oběda pro ostatní. Rizoto je naštěstí rychlé jídlo a tak nám zbyl čas na výtvarné umění, kde místo plátna posloužila vajíčka. Čas oběda se nachýlil a tak jsme nenápadně vyhlíželi, jestli se zbytek neblíží. Netrvalo dlouho a první plavidlo bylo tu. A pak už to jelo. Za ním v zápětí druhé a třetí a to se nám hned zvýšil počet účastníku na devět.

On-Off a ostatni Za bouřlivé debaty jsme se najedli a diskutovali dál. Rozplánovali jsme si přibližný program činností, které bylo potřeba za víkend udělat, a postupně jsme se mezitím sešli skoro všichni. Dorazila Verča (do toho dne čestným hostem), Warpik, Lyta a co pro nás bylo obrovským očekáváním, byl poslední člen, kterého jsme do té doby neměli možnost kromě písemné komunikace poznat. V místnost plné lidí se setmělo, přicházel onen neznámý, ve vzduchu bylo cítit napětí z očekávání. ;-) A přišel On-off. Všechno dusno rázem odplulo a opět začalo svítit slunko. Vlastně skoro zářit, poněvadž jsme si k tomu všemu ještě nadělili klubová trička. A moooc nám slušela.

čiči To byste nevěřili, jak může být taková večeře a její příprava zábavná. Představte si jednu smažičku masa (Bonsaj), dvě kráječky zeleniny a cibule (Lina a Lyta), jednu nandej-housku-do-mikrovlnky (Verča) a jednoho hoď-tam-vše-přidej-tatarku-hořčici-kečup a je z toho hambáč (little). To vše se odehrává najednou, jako když si představíte stánek s hambáčema, v něm 5 lidí - tak to je přesně vončo. Ještě si domyslete obrovskou frontu před ním, kdy jeden křičí: já chci s tím a já bez toho. Je to přesně stejná atmosféra, jaká u nás v pátek večer panovala, jen pro upřesnění bych ještě dodala: „Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, žijí ti co se na velikonoční svátek sešli.“

Večer ale ještě nekončil, a tak všichni popadli své seznamy věcí, co měli na srdci, a začalo se řešit. Tím vás však nechci zatěžovat. Jistě si většina z vás dovede představit, jak to vypadá, když se něco plánuje a řeší. (Samá nuda a žádná zábava, no i když ne tak úplně. ;-) Čestný člen Verča se po dlouhodobém nátlaku konečně rozhodla vstoupit do klubu, tak bylo co oslavovat. :-)

Lore a Borg AI Druhý den ráno jsem kupodivu byla schopná vstát a připravit snídani. Verča nás bohužel musela jako první opustit, tak aby nám necestovala domů hladová. Když jsme dosnídali všichni, tak naše hlavní výtvarnice zavelela, že se jde makat a tak se šlo. Ze stolu se sundalo vše, co překáželo, a místo ubrusu tam rázem byly noviny. Hlavní pomůckou byly tenisáky, keramická hmota a spoooousta barviček. :-) Jen vám ještě prozradím, že šlo o přípravu “24”. Budete moci vidět na FF. Toto zaměstnalo minimálně polovinu lidí a druhá polovina se pilně věnovala předělávání portálu. Čas rychle utíkal a byl tu skoro oběd. Těsně před ním dorazila poslední účastnice Saavik a opustil nás On-off který pospíchal domů k mamince na její stoprocentně lepší stravu. My jsme si k obědu dali již naše klasické těstoviny a pak jsme opět pokračovali v práci. Když všichni vypadali, že u toho usínají, tak jsme je s Brůčou maličko „probrali“ informací, že na přelomu září-října přiletí čáp a bude u nás bydlet. (Což v překladu znamená, že při jakémkoliv budoucím srazu se nikdo nevyspí. :-D) Chtěli se nám asi pomstít, když při venkovní přípravě na grilování vymýšleli pro mimi jména. Představte si ta nejhorší jména v kalendáři, :-) přesně ta totiž byla zvolena. Kdyby náhodou někdo z vás měl dobrý nápad na holčičí a klučičí jméno, budu moc ráda, když se o něj podělíte. Ono se to nezdá, ale vymýšlet jméno pro mimi není zrovna jednoduché. Za příspěvky předem děkuju.

Redakční tým Večer jsme zasedli ven k ohníčku a grilovali kuřecí masíčko. Někteří z nás nenápadně rychle jedli, aby mohli utéct dovnitř na Slajdu, kterého ještě neviděli. Večer se to neuvěřitelně zvrhlo a jakoby všichni doháněli, co se za odpoledne nestihlo. Začali pracovat pilně jako včeličky. Postupně nás většina odpadla až tak kolem té čtvrté hodinky ranní zůstal náš redakční tým, který přežil hlavně díky podpoře šprýmaře Urzy a flegmouše Brůči.

ranní návštěva No určitě nečekáte, že se v neděli vstávalo brzo. :-) První lidičkové vylezli kolem desáté hodiny a poslední vykoukl z pelechu asi ve 12. Je to divné, ale když snídáte kolem té dvanácté, tak den strašně utíká. Po snídani jsme si nechali předvést, co naše redakce za tu noc vytvořila. Musím za všechny poděkovat Lytě, Chakovi, littlovi a jejich dvěma povzbuzovačům Urzovi a Brůčovi za odvedený kus velmi dobré práce. Když jsme stačili dodělat oběd a v rychlosti ho sníst, tak tu byla pátá hodina. Všichni jsme naskákali do autíček a frčeli si to do Práglu na druhý díl Doby ledové.

Kino .-) Pak nás část frčela zpět a druhá část měla bojový úkol. Pár hodin před odjezdem jsme se dozvěděli, že Saavik bude mít za dva dny narozeniny a to přeci nejde ponechat bez povšimnutí. Tak dlouho jsme pátrali, až jsme našli ten pravý dárek pro fanouška TOS, knihu Epidemie IDIC. :-) No a když už jsme byli v tom shánění věcí, tak mi nějak začalo růst bříško a před odjezdem jsem rozbila zip u kalhot - jedny ze dvou, do kterých jsem se ještě vešla. Museli jsme to letět zachránit :-) (byly z toho mé první těhu-kalhoty). Spokojeně jsme frčeli zpět domů, kde jsme byli přivítáni slovy „už jsme se báli, že se nevrátíte a my budeme bez večeře”. Fofrem jsme udělali večeři a těšili jsme se, že si maličko odpočineme, když soptící Lina přitáhla obrovský kartónový papír, vyklidila celou kuchyni a s breptáním začala předkreslovat kapitánský můstek. Pak vrazila každému vodovky a tempery spolu se štětcem do ruky - něco jako ukaž, co umíš, a bylo vymalováno. Teda namalováno. :-) Sice až v ranních hodinách, ale ráno na nás přes celou kuchyň majestátně vykukoval můstek.

Stavba můstku A bylo tu pondělí. Mnozí z vás teď jistě čekají masakr v podobě pomlázky, ale to vás zklamu. Osobně mi to sice přijde hodně neuvěřitelné, že při počtu sedmi kluků v baráku z nich ani jeden neměl pomlázku či podobné zařízení, ale bylo tomu tak. :-( Poklidně jsme se nasnídali, teda skoro. Jak byste chtěli snídat v počtu 12 lidí u jednoho stolku pro max. 6 lidi? :-) A přišel závěr. První se chystala na vlak Saavik. A příprava “24” se také chýlila ke konci. Domlouval se další srazík v Plzni zhruba za měsíc. Nikomu se moc nechtělo domů. Jen tak jsme tam seděli a kecali, většina oddalovala odjezd domů, až bylo kolem šesté hodiny a opravdu museli všichni odjet … Domeček byl najednou prázdný… Ale ne na dlouho. :-D

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: so 22. dubna 2006
přečteno: 5943x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
Pour Feliciter 2013  -  čt 27. prosince 2012
Přejeme Vám krásné a veselé Vánoce  -  so 24. prosince 2011
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Co je pro trekkies nejdůležitější?  -  so 27. listopadu 2010
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Letošní aprílový žertík  -  st 1. dubna 2009
PF 2009  -  čt 18. prosince 2008
Jaký byl Velikonoční sraz 2008?  -  st 2. dubna 2008
Kdo přežije Silvestra?  -  po 7. ledna 2008
Kapitánův deník: Moravská Třebová (10.-13.8.) – EXPEDICE COCHRANE  -  čt 16. srpna 2007
Poslední klubový sraz před CzechTREKem 2  -  út 14. srpna 2007
Kapitánův deník: hvězdné datum 18.-20.5. Plzeň. Viděno očima čtyřma  -  čt 24. května 2007
Kapitánův deník - Velikonoce s korkovou krávou  -  pá 13. dubna 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG