Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Jedenáctý Star Trek film bude!

po 24. dubna 2006      autor: little borg      přečteno: 3589x      komentáře: 2

Starfleet Academy Společnost Paramount Pictures oznámila, že autor seriálu Lost (Ztraceni) J. J. Abrams se bude podílet na scénáři, produkci a ujme se režisérské taktovky jedenáctého Star Trek filmu. Studio ho plánuje uvést v roce 2008. Nápad natočit film o začátcích Federace a romulanské válce, tak jak ho nastínil Erik Jendresen, jde tak zřejmě definitivně k ledu...

Podle Daily Variety půjde o prequel k původnímu seriálu Star Trek. Ve filmu se objeví mladí Kirk a Spock. Snímek zaznamená události jako jejich první setkání na Hvězdné akademii nebo první misi do vesmíru.

J. J. Abrams Scénář dosud nepojmenovaného filmu napíše Abrams společně s Alexem Kurtzmanem a Robertem Orcim. Abrams je autorem televizních seriálů jako Felicity, Alias a Lost. A brzy bude debutovat i na poli filmovém, pro Paramount totiž zrežíroval Mission Impossible: III. Abrams také napsal scénář k filmům Regarding Henry a Armageddon. Kurtzman a Orci spolupracovali s Abramsem na scénáři k MI: III a před tím byli v týmu scénáristů filmu The Island a aktuálně snímku Transformers.

Kromě Abramse jsou v týmu Damon Lindelof a Bryan Burk, oba produkovali také Lost. Variety se nezmiňuje o osudu dlouholetého producenta Star Treku Ricka Bermana. Philip Seymour Hoffman, záporák v M:I-3, prý projevil zájem zahrát si nějakou vedlejší roli. Spekuluje se o roli lodního doktora (nejde ale o Leonarda McCoye alias Kostru).

Podle Variety rozhodnutí o vytvoření dalšího Trek filmu je součástí úsilí nového šéfa Paramountu Brada Greye. Ten chce zkusit pozvednout tvář společnosti natáčením více vyprofilovaných filmů a chce oslovit další talentované lidi v Hollywoodu.

Koncept "Hvězdná Akademie" je nápad, kterým se teď Paramount zabývá. Pravděpodobně se vyvinul z konceptu Erika Jendresena Star Trek: The Beginning, který je teď, jak se zdá, mrtvý.

Zdroj: startrek.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: po 24. dubna 2006
přečteno: 3589x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG