Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Showman Dominic Keating

po 8. května 2006      autor: little borg      přečteno: 4313x      komentáře: 9

Dominic Keating v Praze Byla slunečná neděle s datem 7. května 2006, krátce před 14. hodinou. Blížil jsem se k pražskému hotelu Regina, už tradičnímu místu stratrekovských setkání s našimi oblíbenými herci, a už z dálky jsem před budovou viděl hlouček lidí. Správně jsem odhadl, že jsou to trekkies, kteří se stejně jako já vydali na setkání s Dominicem Keatingem alias Malcolmem Reedem z Enterprise.

Pozdravil jsem se s několika známými, které jsem už delší dobu neviděl, a netrpělivě jsem začal přešlapovat na chodníku před hotelem. Ve 14:00 nás konečně vpustili do konferenčního sálu, kde jsme ještě zhruba půlhodinku strávili placením, povídáním a zbylý čas napjatým očekáváním hosta. Zazněla titulní píseň ze seriálu Enterprise spolu se zvoláním jména hlavního aktéra odpoledne a ze schodů scházel malý, velmi sympatický kníratý chlápek v ležérním oblečení a s úsměvem na rtech. Musím uznat, že přestože už to není žádný teenager, vypadá skvěle. A svůj malý vzrůst dohání obrovským šarmem, kterým sršel po celou dobu.

Dominic Keating v Praze Dominic se usadil na připravenou barovou židli, prohodil několik vtipných hlášek, kterým se zasmál celý sál, a vrhli jsme se na otázky. Počáteční nervozita ze strany účastníků brzy pominula a otázky padaly jedna za druhou. Debatu otevřela veselá historka z natáčení. Dominic vzpomněl situaci, kdy se dověděli, že Scott Bakula (kpt. Jonathan Archer) kdysi natočil reklamu na nápoj jménem Canada Dry (snad jsem si to zapamatoval správně). Reklama to byla zpívaná. A tak aby si z něj při jednom dni natáčení udělali legraci, připravili mu překvapení. Když přišel na plac, na všech obrazovkách v místnosti se spustila reklama a všichni přítomní vytáhli zpoza zad láhev onoho nápoje. A Scott Bakula zčervenal warpovou rychlostí.

Několik dalších otázek se týkalo samozřejmě Enterprise. Dominic prozradil, že z posádky mu nejvíce přirostl k srdci Connor Trinneer (Trip), se kterým si rozuměli už před tím. Co se týče Jolene Blalock (T'Pol), s nadsázkou prohlásil, že Connorovi záviděl scény s ní. Jinak prý byla po celou dobu natáčení seriálu spíš stranou kolektivu a snad jako jediná uvítala ukončení Enterprise. A právě i na zrušení seriálu se fanoušci ptali. Dominic přiznal, že už delší dobu všichni tušili, že situace je zlá a že ukončení Enterprise může přijít. Jednoho dne mu volal producent Rick Berman (který mu prý volá, jen když má narozeniny) a Dominic mu překvapivě řekl: „oni nás zrušili, že?“ Všichni přitom měli smlouvy na sedm let a zpočátku s nimi počítali dokonce i na celovečerní filmy. Škoda.

Dominic Keating v Praze Padla i otázka na další osud Star Treku a připravovaný jedenáctý film pod taktovkou J.J. Abramse. Dominic nepočítá s tím, že by se v něm objevil. Řekl, že pravděpodobně přijde snímek se spoustou mladých a krásných lidí (bože, zmínil Joshe Harnetta a jemu podobné), film spíše komerčního typu, který nebude až tak hledět na dosavadní fanoušky, ale bude se snažit nalákat nové lidi. Probrali jsme spoustu dalších věcí: že je Brit jak poleno, že doufá v dobré role v dobrých filmech, a dostali jsme se i na české holky. A to se mu úsměv rozzářil od ucha k uchu. Proč asi?! Nálada byla skvěla, ale vše musí jednou skončit. Příjemné odpoledne jsem uzavřeli několikrát zopakovaným velkým potleskem, autogramiádou a společným focením. Do sbírky mnohým z nás přibyl další cenný podpis a zážitek s výjimečným člověkem. Prý se rád vrátí, tak snad…

Poděkování patří Star Trek fanklubu CZ Kontinuum, společnosti FKM Events a hotelu Regina.

nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: po 8. května 2006
přečteno: 4313x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG