Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vydá se Stargate tam, kam se dosud Trek nevydal?

st 10. května 2006      autor: JemHadar      přečteno: 3831x      komentáře: 3

Hvězdná brána Fenomén Stargate možná brzy dosáhne něčeho, na co se Star Trek nikdy nezmohl: současně budou produkovány tři série a tu nejnovější uvede plnohodnotný kinofilm. Viceprezident studia MGM Charles Cohen hovořil o tom, kam bude celý seriál směřovat, až Stargate SG-1 dosáhne dvousté epizody. MGM údajně plánuje vytvořit kinofilm "odvozený od posledních deseti let seriálu", který odstartuje třetí televizní seriál Stargate. Cohen dodává, že film založený na reáliích SG-1 "nijak nenaruší televizní vysílání" prvního Stargate seriálu, který je samotný založený na filmu z roku 1994 z Jamesem Spaderem.

Třebaže Cohen tvrdí, že tři Stargate seriály vysílané zároveň mohou mít úspěch, jak už se ukázalo u jiných populárních sérií, existují pochybnosti, zda by rostoucí platy herců u dlouho běžícího seriálu typu SG-1 nemohly snížit jeho zisk. Akta X se po úspěšném filmu z roku 1998 sice vrátila na televizní obrazovky s původními hvězdami, ovšem u většiny seriálů tohoto žánru, např. Star Trek: Nová generace, film na velkém plátně značí konec seriálu na obrazovce – a přichází novější seriál.

Atlantis Cohen prohlásil, že původní Stargate seriál se natolik vyvinul, že v televizi může běžet donekonečna, ať to s plány na film dopadne jakkoliv. "Když se na SG-1 podíváte, přivedli jsme Claudii Black, Bena Browdera a Beau Bridgese, čímž jsme ten seriál reorganizovali, aniž bychom mu vzali ducha," vykládá. "Rád bych SG-1 vysílal věčně a pořád k němu něco přidával."

Ve Stargate mělo menší či větší roli i několik herců ze Star Treku. Robert Picardo (Doktor), který se objevil jako Richard Woolsey v SG-1, bude vystupovat v několika dílech Stargate Atlantis. Connor Trinneer (Tucker) se tuto sezónu vrací ke své roli Michaela Kenmorea. Jolene Blalock (T'Pol) hrála v několika epizodách SG-1 Ishtu. John Billingsley (Phlox), Rene Auberjonois (Odo), John de Lancie (Q) a další se v tomto fenoménu také objevili.

Zdroj: Trektoday.com
kadet JemHadar
autor: JemHadar
vydáno: st 10. května 2006
přečteno: 3831x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Související články:

Stargate Universe dostal zelenou  -  po 1. září 2008
Nicole "Ezri Dax" de Boer ve Stargate Atlantis  -  út 15. dubna 2008
Robert Picardo se vrací do Stargate Atlantis  -  út 5. února 2008
Připravuje se třetí Stargate seriál  -  út 12. června 2007
Stargate: Universe - další seriál  -  út 27. března 2007
Richard Dean Anderson zpátky v SG-1  -  st 21. března 2007
Nové informace o Stargate: The Ark of Truth  -  po 12. března 2007
Třetí série "Stargate: Horizon" je tu  -  pá 23. února 2007
Nova: Stargate SG-1 od března pokračuje [UPDATE]  -  st 7. února 2007
Amanda Tapping se objeví ve 14 epizodách Atlantis  -  pá 19. ledna 2007
Stargate filmy mají zelenou!  -  st 17. ledna 2007
Natáčení nového Stargate filmu začne v dubnu  -  po 25. prosince 2006
Fred Willard se objeví v SG-1  -  st 6. prosince 2006
Člen týmu "Atlantis" říká sbohem  -  čt 30. listopadu 2006
Stargate SG-1 na Nově  -  ne 26. listopadu 2006

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG