Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek fankluby u nás

ne 14. května 2006      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 10765x      komentáře: 0

V současné době jsou v České republice tři aktivní a veřejně známé Star Trek fankluby. Pomineme-li klub Trekkies: The New Generation, zbývají CZ Kontinuum a Subspace. V následujícím příspěvku najdete souhrnné informace o těchto uskupeních fanoušků, jejich aktivitách, případně historii...

CZ Kontinuum

CZ Kontinuum Star Trek fan klub Fanklub CZ Kontinuum působí na české Star Trek scéně od 18. listopadu 1995, kdy jej společnými silami založili Jindřich Nepevný a Irena Hradecká. Během své existence prošel klub několika změnami a stále se vyvíjí. Jeho hlavním a neměnným cílem je sdružovat lidi se stejným zájmem bez ohledu na jejich věk, politické názory, rasu a vyznání. Jeho záměrem je prohlubovat vzájemné znalosti světa STAR TREK, přispívat k jeho popularizaci v České republice a v neposlední řadě nabídnout příjemné využití volného času.

Společně se založením klubu začal vycházet také klubový zpravodaj Irelevantní svět. Od roku 2000 pak vychází také elektronická podoba časopisu a vznikly i nové formy členství, právě podle podoby odebíraného Irelevantního světa...

(zdroj textu: www.kontinuum.cz)

Subspace

fanklub Subspace Subspace je mladý scifi fanklub založený 20. ledna 2008 ve Frýdku Místku. Kdybychom chtěli být důslední, tak klub je ­pokračovatelem prvního českého Star Trek klubu USS Ostrava, poz­ději Dominion (následně UPKB ­Dominion). Onoho 20. ledna 2008 došlo k transformaci Star Trek klubu na scifi fanklub a změnu názvu klubu na Subspace. Klub Subspace působí v komunitách fanoušků různých scifi a fantasy fenoménů, zejména pak v komunitě trekkies (fanoušků fenoménu Star Trek) a rhodanovců (fanoušci Perryho Rhodana).

Mezi hlavní aktivity klubu patří pořádání klubových setkání - tzv. Misí - pořádaných převážně v okolí Ostravy. Na nich se kromě zábavy ve všech možných podobách členové věnují i přípravám conů, tj. setkání fanoušků různých scifi/fantasy fenoménů a dalším aktivitám. Klub také vydává časopis Information Times.

(zdroj textu: www.subspace.cz)

bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: ne 14. května 2006
přečteno: 10765x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Fialový odznáček Výstup – 4. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 3. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 2. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 1. část  -  út 17. června 2014
Soutěž na portále - hlasování  -  pá 23. července 2010
Vzkazy  -  st 6. května 2009
Trekkies.cz: psát články už může každý, neváhejte!  -  po 26. ledna 2009
Historie Videookénka  -  pá 31. října 2008
Star Trek: The Next Generation - TV Movies  -  st 23. dubna 2008
Star Trek: The Next Generation - Jean-Luc Picard Collection  -  st 23. dubna 2008
Star Trek: The Movies I-X  -  st 23. dubna 2008
Star Trek: ’Q’ Fan Collective Box Set  -  st 23. dubna 2008
Star Trek: Captains Log Collective Box Set  -  st 23. dubna 2008
Star Trek: Time Travel Fan Collective Box Set  -  st 23. dubna 2008
Star Trek: Borg Fan Collective Box Set  -  st 23. dubna 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG