Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Producent DS9 nejen o svém novém seriálu

pá 16. června 2006      autor: Bedraz      přečteno: 1270x      komentáře: 1

Ira Steven Behr Výkonný producent Ira Steven Behr srovnával Deep Space Nine se svým novým seriálem The 4400, který minulý víkend zahájil v USA svou 3. sezónu. Behr, který má kancelář společnou s Shaunem Pillerem a štábem The Dead Zone, řekl startrek.com, že podle jeho představ by se The 4400 mělo vyvíjet jako Deep Space Nine. „Prostě si myslím, že to dělá seriál lákavějším,“ prohlásil. „To byla moje mantra během Deep Space Nine. Byl to komplikovaný seriál s mnoha liniemi. Ale dnes máme ´shrnutí ságy´ na začátku každé epizody, aby se lidé chytli. A také rekapitulace, internet. Takže je spousta možností, jak se dostat do děje.“

Behr rovněž uznal skryté politické a sociální komentáře v The 4400 jako předtím ve Star Treku. „Myslím, že neoficiálně komentujeme spoustu věcí“, tvrdí. „V Deep Space Nine jsme dělali totéž – mohli jsme mluvit o náboženství, o všem, a nikoho to nezajímalo, protože se tam nosili mimozemské masky.“ U nového seriálu se producenti více obávají urážky současného publika, což ho však nezastavilo od různých kontroverzních témat, jako např. NSA (National Security Agency).

Producentův přítel a kolega z DS9, Jeffrey Combs (Weyoun, Brunt, Shran), hraje v The 4400 často se objevující postavu, poněkud šíleného vědce, který „zkouší být prvním z ne-4400, který bude mít schopnosti 4400“ a ocitne se v pořádných potížích. Robert Picardo (Holodoktor z VOY) se v seriálu objevil také. Combova postava dostala scénu zamýšlenou jako poctu Re-Aminator hororovým filmům, v nichž herec zazářil. „Jeff je můj skutečný kamarád a snažím se ho využít v mnoha projektech,“ prozradil Behr.

Behr také odhalil, že chtěl ukončit DS9 jako „všechno to byla jen představa v mysli Benna Russella“, utlačovaného spisovatele, který si afroamerického kapitána a jeho posádku vymyslel, ovšem „přes tohle vlak nejel“. Řekl, že při mnoha rozhodnutích byl tázán na dopad na Voyager a celé Star Trek universum.

Behr odpověděl i na dotaz ohledně angažování J.J. Abrahmse pro příští Star Trek film: „Určitě je to po obchodní stránce chytrý tah – dodá to jméno a prestiž. Mohl by udělat něco úžasného… Je však svět připraven na více Star Treku? To nevím.“ Ačkoliv věří, že by mohl vyprodukovat skvělý DS9 film, nepředpokládá, že by o tom Paramount uvažoval.

Zdroj: trektoday.com
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: pá 16. června 2006
přečteno: 1270x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG