Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Taková obyčejná cesta trekkieho na FF - První den, pondělí 3.7.2006

út 4. července 2006      autor: Bonsaj      přečteno: 3762x      komentáře: 1

Placka FF06 Určitě to také znáte, potřebujete někam vyrazit včas, ale osud tomu chce jinak a tak se vše, co ještě jde, pokazí : - ) Až do neděle ráno jsem měla naprosto zdravého kocoura, podotýkám, zdraví mu sloužilo celé dva roky jeho života. A ejhle, najednou v neděli ráno si to přicourá s tlapkou nahoře, naprosto zničen po nočním nejspíš zuřivém boji. Ani jsem neměla sílu se ho ptát, kdo že to tu kočku nakonec vyhrál a už to naše mourovaté zlato stálo na stole u pana veterináře. A jak už jsem psala, vše se …

Pan doktor konstatoval, že jeho noha má nakousnuté kloubní pouzdro a tak min. tři dny za sebou musí na antibiotikové injekce a poté bude následovat krmení dravé zvěře malým práškem. Takže pondělní dopolední odjezd byl odložen na něco málo po poledni. No nebýt velké ochoty lidiček asi bychom i odjeli včas. Ale na prosbu, že budete za minutu z ordinace venku, vás bohužel nikdo nepustí a tak tam čekáte ještě tak hodinu a půl, abyste pak opravdu během té minuty byli venku. Ale hurá, vše je sbaleno a já a Brůča už sedíme na cestě do Prahy pro tři spolucestující. Jak jsem ale říkala, nic nemůže být prostě jednoduché. Od 1.7.2006, jak jistě víte, začal platit bodový systém a tak cesta trvající dvě hodiny byla ještě o něco delší, tím spíš, že jak se každý snažil poctivě brzdit chodcům na přechodu, přibylo rapidně takzvaných ťukanců.

Ale nakonec vše mělo dobrý konec a tak i my společně s Linou, Lytou a BorgemAI JSME DORAZILI : - ) A asi bych teď měla upozornit, že tento článek je naprosto subjektivní, prosím pohlížejte tak na něj. Tááákže, hned jak jsme dorazili jsme se šli zaregistrovat. Což se nám naštěstí povedlo, Trekkies si vydobyli svou místnost a my s Brůčou jsme se klusali ubytovat na hotel Vysočina. K mému zklamání jsme skončili v místnosti …, no ještě že je tady alespoň tekoucí sprcha a záchod a ty dveře se nám po nějaké době také zatím daří zdárně zavřít. Asi nejspíš došlo k velkým ubytovacím změnám, pač původně už nebyl žádný dvoulůžák volný a tak jsme za příplatek měli být na trojlůžáku. Ale ani to se nezdařilo, postele momentálně vidím dvě, ale uvidíme, třeba se tady ta jedna ještě objeví.

Bitva Ale už bylo dost kousavých poznámek :-) Tááákže, poté, co jsme z auta vystěhovali všechny své věci do pokoje, jsme se všichni vydali ulovit něco k jídlu do Panského domu. Tam náš počet ještě doplnila Bedrazz, Urza a Dark. Jídlo jsme do sebe doslova kopli a letěli na zahajovací večer Star Trek bloku, předat hlavně prezentační video za náš klub. Bohužel na místě jsme se dozvěděli, že by přednášející měli osobně vystoupit a uvést si tak svůj program. Nějak nám v tomto směru bohužel zakulhala komunikace a připraveni jsme nebyli, tím spíše že polovička ani nebyla ještě z důvodu pracovního vytížení přítomna. To ale ovšem neomlouvá nás, zbytek… Tímto se omlouvám za náš nesmělý výstup na podiu (bohužel né každý se rodí řečníkem).

Oktan Team Ale zpět ke galavečeru. Na úvod musím říci, že tříhodinový maratón ukázek a prezentací byl na mě hodně. Ale na obhajobu, z prvních dvou hodin jsem si odnesla poměrně dost pozitivního. Tímto skládám poklonu Johansonovi a jeho kolegům z Kontinua za jejich odvahu, trpělivost a divadelní um. Skutečně klobouk dolů. Poradili si rychle opravdu s kde čím, i s otravnými „prudiči“ v zadních řadách. Program galevečera se skládal, jak už jsem se zmiňovala, z představení několikadenního ST bloku po jednotlivých dnech a přednášejících, společně s nimi i s velice zdařilými videoprezentacemi. Dále jste se mohli setkat s anketním průzkumem o povědomí o sci-fi vůbec. Což se mi moc líbilo. To se ovšem už nedá říci o všech odpovědích na kladené otázky. Snad jen malý závěr: „Může Vás těšit, že pojem Star Trek alespoň něco málo říká drtivé většině :-)“. V průběhu těchto ukázek jsme zhlédli několik krátkých scének ztvárněných Johansonem a Karlem-Margh (Karličkou) a prokládány byly sestřihy různých ukázek z celého ST, které stály za to :-) Proběhlo i vyhlášení soutěže pořádané CZ Kontinuem „Můstek je Váš“ (jedná se o literární soutěž). Scénka V poslední půlhodince následovala soutěž, jak nejlépe napodobit Datův přednes při recitaci básně Óda na Flíčka, kdy bylo do hry živě zapojeno pět soutěžících. To už jsem ale bohužel, se svým vrtícím se pupíčkem, nezvládla a musela jsem se vzdálit. K mé velké lítosti jsem přišla o, na závěr pouštěný, kousek historie z různých ST akcí. Doufám, že se mi to povede ještě dodatečně shlédnout.

Po skončení následovalo ještě krátké posezení a po dvanácté nás šla většina dnes dorazivších na kutě, načerpat sílu na úterní program.

Krátké představení úterního ST programu na FF 4.7. 2006 (výtažek)
09:00 Úvod do TNG (Hypospray)
10:00 Herci TNG (Joseph)
11:00 Bonusy k filmu ST II. (Johanson)
14:00 Číslo 47 ve ST (Paldík)
14:00 ST Jukebox TOS,TNG,DS, ENT (Diegina a Lyta)
20:00 ST: Švestkové pyré (Oktan Team) - upoutávky jste mohli najít u nás na stránkách.
23:00 Hledá se Země – BSG vs. VOY (upoutávka 4.8 MB)

Kdo jste ještě nedorazili, určitě sedněte dnes na dopravní prostředek a nenechte si to ujít. Zítra vás čeká souhrn úterního dění na FF a krátkého připomenutí našeho programu. LLaP

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: út 4. července 2006
přečteno: 3762x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Související články:

TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
John de Lancie bude na sklonku roku v Praze  -  pá 21. listopadu 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014
Festival fantazie z pohledu (B)orgů II.  -  čt 11. července 2013
Festival fantazie z pohledu (B)orgů I.  -  st 10. července 2013
Festival Fantazie 2013: Z Bradavic do soudní síně  -  út 9. července 2013
Obsah krosny na Festival fantazie  -  čt 27. června 2013
Svědci Abramsovi na Festivalu fantazie  -  čt 20. června 2013
Warp 03 [VIDEO]  -  čt 6. června 2013
Další program v Chotěboři  -  st 29. května 2013
Zábava na Festivalu fantazie  -  čt 16. května 2013
Star Trek na FF - slíbené pokračování  -  po 8. dubna 2013
Zpráva dne: Star Trek na Festivalu Fantazie  -  út 26. března 2013
TrekFEST na letošním Festivalu fantazie  -  čt 7. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG