Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

FF 5.7.2006 – Výročí v plném proudu

čt 6. července 2006      autor: Bonsaj      přečteno: 4728x      komentáře: 2

FF Tak dnes bych rozhodně neřekla, že jsme se probudili. :-) Té dvouhodinové činnosti, co drtivá většina vyprodukovala, se dle mě nedá říkat spánek. (Měla jsem to obrovské štěstí a já osobně naspala těch hodin asi pět.) V 8:30 začínalo promítání dokumentu How Wiliam Shattner Change the World a někdo se musel obětovat a film pustit. Této role se zhostil úspěšně On-Off a tak jsme do sebe mohli alespoň naházet snídani, pač smluvená schůzka s účinkujícími v besedě - Jak jsme začínali ve ST, byla na plánu v 9:30.

Jak jsme začínali se ST Dorazili jsme maličko dřív a tak jsme měli čas si ještě zhodnotit míru čilosti naší většiny, která byla od rána na nohou, a také vyměnit si lehké obavy o to, jak to všechno dopadne. Jestli účinkující dorazí, jestli bude co říci a podobně. Jako první dorazil Alko. K naši velké radosti jeho připravenost a chuť se podělit o zážitky kolem ST byla výborná a tak z nás velká část těchto obav spadla. Hned na to dorazil i Zirland a krátce na to i T’Pel. Začalo se domlouvat, kdo kolik prostoru bude chtít a podobně. A pak k našemu velkému příjemnému překvapení dorazil Praotec Trekkie, se kterým jsme už vlastně nepočítali neb se předem omluvil, že nestihne dorazit v čas. Mohlo se tedy začít. Sál byl dle mého názoru na to, že bylo teprve deset, docela plný, nečekala jsem to, ale bylo to samozřejmě k naší radosti. Hodinka povídání, ukázek z různých conů a fotek z mnoha akcí utekla velice rychle. Speciálně mě díky této přednášce napadala další témata na různé přednášky, až to hezké nebylo, a musela jsem brzdit s jejich prezentací, neb náš program ještě zdaleka nebyl za námi a já už bych o rok předbíhala. :-)

Ve 12:00 měla začínat projekce Star Trek New Voyages - In Harm´s Way, a tak jsme frčeli ji připravit a spolu s tím sestavit kulisy k maňáskům “24“, které jsme museli i nazkoušet. Film se pustil, my jsme se na střídačku stačili naobědvat a ve 14:00 byla první předpremiérová zkouška. K tomu se připisovali otázečky na večerní posezení s dabéry a plodil se včerejší článek. (Omlouvám se, vůbec mi to nešlo. :-))

Zkouška probíhala a dosti jsme se u ní nasmáli, ale zároveň ve mně vzbudila i malinké obavy o to, jak to večer všechno dopade. Maličko jim sem tam vypadl text a podobně a já měla dojem, že při první zkoušce před měsícem jim to šlo lépe. (Ale na mě neberte ohledy, já jsem plašan a vše vidím děsně tragicky .-)) Čas vyplněný pilováním přednášek letěl a tu najednou se ozval telefon a v něm pan Prager, že už je nedaleko Chotěboře. Všem nám poskočilo srdce, bylo to ale úlevou, že vše vycházelo, jak mělo. A to bylo důležité. Bylo něco po páté hodině, když nastala druhá komplet zkouška maňásků. Dabérská skupinka se mezitím sešla celá. Ujal se jich littleborg, jehož zásluhou nás večerní posezení vůbec čekalo, a vydal se s nimi na večeři. Tímto bych mu ráda poděkovala za organizaci programu. A to velké DÍKY, je opravdu za co. A myslím, že to poděkování není jen za náš klub.

Maňásci Čas se neúprosně nachýlil a my téměř běželi připravit kulisy na divadlo, připojit a vyzkoušet techniku, no prostě se připravit. :-) Ale asi by to nebylo ono, kdyby vše proběhlo bez komplikací a tak v té přípravné půlhodince se museli nějaké objevit. (Nešly kodeky, nebyla elektrika pro kameru …) Ale naštěstí vše dobře dopadlo a s maličkatým zpožděním se začalo. Dle mého soudu maňásci váleli výborně, stejně jako jejich vodiči. Technika občas malinko pozlobila, ale bylo to téměř neznatelné a celkový dojem byl super. Spadl mi kámen se srdce. :-)

Dabéři ENT Ovšem teď pro změnu narostl Littlovi, který už stoupal na podium, aby postupně uvedl Lucku Svobodovou, Jiřího Pragera, Jitku Moučkovou, Filipa Švarce a Petra Finkouse, překladatele Enterprise. Všechny obavy po prvních otázkách spadly a následoval proud vyprávění mnoha historek, zážitků z dabingů nejen ST, ukázek improvizovaného dabingu, který byl provázen častým a velkým smíchem a bouřlivým potleskem. Atmosféra, která se v sále vytvořila, byla jedním slovem UŽASNÁ. :-) Zdánlivě ta dlouhá dvouhodinovka zmizela strašně rychle a byl tu konec. Ale né úplný, jak se ze začátku zdálo, Publikum zanedlouho se vše do sálu nahrnulo zpět a teď se na oplátku chtěli bavit dabéři a tak se na plátně objevila Sexenprise, dabované fanouškovské dílo. Není prostě co dodat .-)) Večer se povedl a to nás ještě čekalo dovršení v podobě Anatomie Borgského společenstva. Tím jsem večer završili a unaveni zapadli do nekuřáckého baru na něco dobrého k pití.

Posezení po programu Kdosi mi po mém úlevném vzdechu řekl, že zvládnout jeden den programu přece nic není v porovnání s několika denním programem. A s tím souhlasím, ale ne tak úplně. Když něco děláte delší dobu, zapomenete, jaké to bylo poprvé, stává se z toho rutina a povinnost, protože sám člověk nenaplní několikadenní program a je spíše vyčerpaný z ustavičné kontroly, jestli vše klape a všichni plní, co slíbili.

Kdežto když uděláte svůj první program, pamatujete si ho navždy. Navíc vás vyčerpává úplně něco jiného… jestli lidé vůbec přijdou, jestli se budou smát, jestli něco nezapomenete apod.
Poprvé je to prostě malinko jiné :-)

Malé přiblížení programu na čtvrtek 6.7.2006:

09:00 Úvod do DS9 – Yakuzza
11:00 Bonusy k filmu ST IV.
12:00 ST 5- The Final Fronter
14:00 ST v ČR| - beseda s českými fankluby
20:00 (T) Raumschift Surprise – Periode 1

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: čt 6. července 2006
přečteno: 4728x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Související články:

TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
John de Lancie bude na sklonku roku v Praze  -  pá 21. listopadu 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014
Festival fantazie z pohledu (B)orgů II.  -  čt 11. července 2013
Festival fantazie z pohledu (B)orgů I.  -  st 10. července 2013
Festival Fantazie 2013: Z Bradavic do soudní síně  -  út 9. července 2013
Obsah krosny na Festival fantazie  -  čt 27. června 2013
Svědci Abramsovi na Festivalu fantazie  -  čt 20. června 2013
Warp 03 [VIDEO]  -  čt 6. června 2013
Další program v Chotěboři  -  st 29. května 2013
Zábava na Festivalu fantazie  -  čt 16. května 2013
Star Trek na FF - slíbené pokračování  -  po 8. dubna 2013
Zpráva dne: Star Trek na Festivalu Fantazie  -  út 26. března 2013
TrekFEST na letošním Festivalu fantazie  -  čt 7. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG