Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

"Inner Light" na pokračování

so 29. července 2006      autor: Bedraz      přečteno: 2596x      komentáře: 0

Picard v Inner Light Spisovatel Morgan Gendel odpovídal na článek o populární epizodě Nové generace "The Inner Light" a prozradil, že nahodil sedm verzí příběhu, než byl jeho návrh přijat, a že plánoval nikdy nezfilmované pokračování. Gendel, který je autorem námětu a spoluautorem scénáře s Peterem Allanem Fieldsem, okomentoval na Soul of Star Trek sloupeček s rozborem epizody a jejího významu pro fanoušky.

"Cesta od nápadu ke scénáři byla svízelná," řekl. "Co měly všechny náměty společné, byla nějaká 'mentální sonda', která přenášela zážitky přímo do hlavy příjemce. Původně to byla taková zábava z 30. století, což Picard a jeho posádka hned nepoznali."

Tento koncept se vyvinul až do sondy, která byla určena k znovuoživení dávno mrtvé společnosti tím, že vzpomínky na ni vloží do hlavy příjemce. "Jako nadšený fanoušek Beatles jsem si myslel, že je vtipné pojmenovat epizodu po jednom podivném B-songu," poznamenal Gendel. "'Inner Light' (vynechal jsem pro obrazovku ´the´) zachytila ducha seriálu: Picard prožil celý život jen vzpomínkami ve své hlavě."

Gendel později navrhnul pokračování, v němž Kataanská civilizace stihla ještě před výbuchem supernovy vypustit kosmickou loď. Picard loď objeví a na palubě najde v hibernaci "svou" ženu, Aline. "A tak nyní našel svou dávno mrtvou manželku, pro níž však vůbec neznamená!" Avšak producenty námět nezaujal. Gendel řekl, že původně měl tento příběh opět ukázat Picarda hrajícího na flétnu, ačkoliv k tomu nakonec došlo v epizodě "Lessons".

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: so 29. července 2006
přečteno: 2596x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG