Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

FF 2006 očima klubového indiána (s bonusy)

po 7. srpna 2006      autor: Chak.      přečteno: 3947x      délka: 9 min      komentáře: 10

Placka FF06 Naše dlouhá pouť za zbytkem kmene započala v pondělí ráno. Teda ráno... znáte to, v práci jste nepostradatelní zrovna v okamžiku, kdy si vezmete dovolenou. Ale nakonec se nám přece jen podařilo osedlat oře a vyrazit. Ještě bych měl asi představit zbytek naší tlupy, tak tedy můj bratr Tomáš a náš pokrevní bratr Diggy.Už předem jsme od Bedrazz věděli, že nastaly problémy s ubytováním, takže nás to tak moc nepřekvapilo. Co mě ale překvapilo, bylo vysvětlení "někdo smazal databázi". Podotýkám, že tohle vysvětlení jsem neslyšel přímo od organizátorů, takže nevím, jestli je to pravda. Ale v dnešní době, kdy CD stojí pár korun, a dokonce i my indiáni víme, že zálohování je základ úspěchu, ... no, radši to víc komentovat nebudu.

Diegina Nakonec jsme se přesto ubytovali a začali hledat ostatní. Bonsaj se z komunikátoru ozvala slovy "Ani se neptej, kde jsme!", takže mi bylo hned jasné, že jsou stále ještě v Praze :-) (O jejich cestovních problémech jste jistě četli v jednom z předchozích článků.) A tak následoval průzkum okolí. Vplížili jsme se například na Diegininu přednášku Jak (ne)vyrobit dobré music video, abychom si ověřili staré indiánské rčení "kolik duší, tolik zvířecích průvodců" ... nebo jak vy, bledé tváře, říkáte "co člověk, to názor" :-)

Zajímavá byla i výprava na nepřátelské území, tedy na Star Wars: Clone Wars Comics. Sice jsem toho moc neviděl (zasvěcení vědí), ale zato už znám celý děj :-) Ale ne, něco jsem přece jen viděl. Přednášející toho měl připraveno tolik, že se to do jedné hodiny nedalo vmáčknout ani náhodou. Nejsem zastáncem časových cedulek (zasvěcení opět vědí :-) ), ale občas je kontrola hodin nezbytná. Paradoxní na tom bylo to, že měla následovat beseda CSWU s Vaškem Pravdou o SW na FF a dalších conech. Vašek přišel, postavil se ke stěně a ...(chvilka napětí)... poklidně čekal, až se přednášející vypovídá. Můj zvířecí průvodce mi našeptává, že by možná, kdyby přednášku nepřerušili sami diváci, čekal až do noci :-)

Mezitím dorazila další část kmene a společně jsme vtrhli na ST galavečer. Představoval jsem si ho trochu lepší a hlavně trochu kratší, ale jinak byl prima - Johanson opět předvedl své herecké umění. V rámci představování programu ST bloku se prezentoval také náš kmen, a to trailerem, na kterém se vyřádili little s Linou. Dovolím si tvrdit, že se mimořádně vydařil. Ještě před koncem galavečera jsem se odpotácel do svého výklenku a zahájil tolik potřebnou regeneraci.

Hymna v klingonštině V úterý pro většinu z nás začal program až ve tři hodiny odpoledne. Ne, že by předtím nebylo nic zajímavého (alespoň já toho měl v programu zaškrtnuto hodně), ale nakonec jsme dali přednost sdílení dat, pokecu a kmenovému obědu. Vždyť i proto na cony jezdíme. Na Linin (a Pájin) SG Jukebox jsme se však sešli skoro všichni a předpokládám, že nikdo nelitoval. A pokud přesto bylo někomu líto, že tématem není Star Trek, určitě si spravil chuť na ST Jukeboxu od Dieginy a Lyty. Zlatým hřebem večera bylo samozřejmě divadelní představení Oktan Teamu Švestkové pyré. To se přímo hemžilo spoustou narážek na filmy, seriály i život samotný. A nakonec došlo i na nádherné zvědavé Q :-) Zamrzelo snad jen to, že profesor Esoterus opět nedorazil, zřejmě se mu splašil železný oř :-) Úterní program pak završilo zábavné srovnání seriálů Star Trek: Voyager a Battlestar Galactica Hledá se Země od Bedrazz (trailer 4,8 MB). Srovnání šestek a sedmiček potěšilo minimálně pánskou část diváctva ;-) V té době už byl kmen kompletní, takže následovala příprava na náš středeční program. Spát se šlo opravdu hooodně pozdě (nebo vůbec ;-) ).

Maňáskové divadlo "24" Nadešlo ráno, na které jsme tolik čekali. Samozřejmě jsme se i trochu báli, ale kdo se bojí, ... tomu William Shatner nezmění svět :-) Snad ani nemá smysl připomínat, co bylo v plánu. A v mou objektivitu by taky nikdo nevěřil, takže krátce a čistě subjektivně, bylo to super! Zákulisí maňáskového divadla Dovolím si vypíchnout hlavně maňáskové divadlo "24", které jsme se snažili co nejdéle utajit. Doufám, že Linino a Bedrazzino výtvarné řádění :-) a Bendiho, Brůčovo, Darkovo a Lytino herecké umění bylo pro diváky příjemným překvapením. Pokud vám představení uteklo, můžete se podívat na krátký sestřih (maňásci 8,1 MB).

Úžasní dabéři Enterprise Další perlou byla zaručeně Beseda s dabéry Enterprise. Pozvání přijali Lucie Svobodová (T'Pol), Jitka Moučková (Hoshi Sato), Jiří Prager (Phlox) a Filip Švarc (Travis Mayweather). Neplánovaným, přesto zajímavým hostem byl Petr Finkous, který seriál Enterprise překládá. Dabéři dokázali poutavě vyprávět o treku i "netreku" a předvedli i úžasnou schopnost improvizace (dabérky v akci 10 MB). Po besedě je čekala odměna ve formě promítání Sexenprise, zdařilý to dabingový počin českých trekkies. Tečku za středou udělala vzdělávací přednáška Borgská anatomie od borgského dua - little borg a Borg AI, následovaná Prvním kontaktem.

Na tomto místě bych chtěl poděkovat náčelníkovi little borgovi, který celý program dotáhl na svých bedrech až ke zdárnému konci, i celé radě starších, která ukázala, že se do toho nebojí vrhnout po hlavě!

Beseda ST klubů Čtvrtek byl spíše odpočinkovým dnem. Ale nemyslete si, že jsme ho po středečním maratonu celý prospali. Naopak jsme hýřili aktivitou a už plánovali novinky a zlepšení na příští Festival Fantazie. Díky tomu jsem propásl program Webconu, ale snad ještě někdy bude příležitost. Co jsem si ujít nenechal, byla Beseda s českými fankluby ST. Vždyť jsme na ní také měli odprezentovat první rok naší existence. A že bylo co ukazovat, se můžete přesvědčit v prezentaci (2,4 MB). Po představení všech klubů zbylo ještě trochu času na dotazy diváků a zakopání válečné sekery, která je komunitě trekkies často předhazována.

Loučení ;-) Pak přišel první čas loučení, protože někteří příslušníci kmene nedostali na pátek dovolenou. Loučení se (tak jako indiánský tanec za úspěšný lov) nedá uspěchat a tak jsem stihl jen Vesmírné bitvy v SG, na které mě (kromě lásky k SG) lákala láska k vesmíru a vesmírným lodím všeho druhu :-) Bohužel mě čekalo zklamání, hledal jsem víc než jen vystříhání haldy ukázek. A nakonec jsem zakotvil u zbytku kmene vedle čajovny a až do pozdních nočních hodin pařil karty. Vzhledem k velkému počtu hráčů a dusnu v průběhu dne se samozřejmě hrálo prší :-) V kombinaci s vedle hrajícími zarytými kartičkáři to muselo vypadat jako parodie.

SG divadlo - čarodějnice Páteční den byl naopak přednáškově naditý, vezmu to jen zkráceně. Dr. Radek Zelenka a David Nykl byla přednáška o původem českém herci, jeho postavě v SG Atlantis a návštěvě na Avalconu Speciál 2005. Následně nás Lina s Lytou nechaly ohodnotit musicvidea ve ST Jukeboxu zaměřeném na VOY a pak zpět na Bránu, kde probíhala přednáška o SG hrách. Po obědě jsem si nemohl nechat ujít Astronomické objekty. SG divadlo - děkovačka Mike dokáže vyprávět o zajímavých věcech s takovým zaujetím, že jsem nevynechal ani jednu jeho přednášku. Samozřejmostí byl i SG Jukebox a Linina ST soutěž O nejbystřejší oko spojená s vyhlášením výsledků ST Jukeboxů. Před pauzou na večeři jsme ještě s Diggym stihli zkouknout dokument o Robotech. A po večeři, již znovu obohaceni o Bedrazz, jsme se opět davově hrnuli na další divadelní představení - SG pohádka s podtitulem Tři zlaté vlasy generála Hammonda. Pohádková kombinace SG a tří zlatých vlasů dokázala polechtat bránice i nevrátkařům, a co teprve těm :-)

Prší :-) Samozřejmě jsme nepropásli ani další bod SG programu. NIKDO znovu vyprávěl o zápasu Replikátoři vs. zbytek světa. Sice velký kinosál hlasově bez mikrofonu neutáhl, takže to nevyznělo tak skvěle jako na Pragoconu, ale opět jsem se pobavil a zároveň zavzpomínal na jeho loňskou fenomenální přednášku o transportních technologiích v SG. Na závěr dne nám tradičně zapršelo, tedy alespoň u našeho oblíbeného karetního stolku.

Bonsaj a Sára ;-) Vstávání bylo těžké a sotva jsem stíhal Mikeovu přednášku Vesmír - posledná hranica. Následovalo loučení s Brůčou a Bonsaj, které patří můj obdiv, že na FF vydržela tak dlouho, navzdory maskované Sáře, kterou musela celou dobu nosit s sebou :-) Bohužel tak neviděli Margha a jeho ST herce v SG, kterých bylo skutečně nepřeberné množství, ani soutěžní, skvělými musicvidei naditý Československý SG Jukebox. Tentokrát se Lina s Pájou zapojily i jako autorky a nutno říci, že velice úspěšné. (Přestože nás Lina tajně poprosila, ať pro její videa nehlasujeme, protože by nerada vyhlašovala sama sebe, umístila se nakonec na prvním místě. A snad ani nemusím říkat, že zaslouženě.)

Po krátké občerstvovací pauze jsem se těšil na dokument Trekkies 2. První díl jsem viděl na jednom z Pragoconů a valil jsem oči :-) Jenže když jsme se blížili k ST místnosti chvilku po začátku promítání, potkávali jsme početné skupinky entit, které se přesouvaly opačným směrem. Vysvětlení záhady bylo jednoduché, k dokumentu chyběly české titulky :-( A navíc v mém univerzálním překladači zrovna vypršela trialverze anglického slovníku. To víte, indiáni jsou i v dnešní době chudá menšina :-) I přesto jsem se díval až do konce a ty nejlepší hlášky mi naštěstí přeložila Bedrazz.

Galaxy Quest divadlo První část večera patřila Oficiálnímu ukončení Gateconu. Musím se přiznat, že jsem na něj šel hlavně ze zištných důvodů. Nalákaly mě totiž obrázky, které získávali vylosovaní hlasující SG Jukeboxů :-) Po vyhlášení výsledků jsem se rychle přesunul na program Galaxy Questu, kde už probíhala rekonstrukce epizody Assault on Voltrex 3, čili divadelní představení, na kterém se podílela i Lyta. Přestože jsem nestihl začátek, mohu prohlásit, že byl letošní festivalový program plný skvělých divadelních představení.

Vybíjení dotěrné havěti :-) Ještě před posledním uložením ke spánku se Urza s Borgem rozhodli, že už máme ve wigwamu dost létajících breberek, a jali se je vybíjet. Akrobatické figury, které přitom předváděli, by jim mohli závidět i cirkusoví artisté :-)

A je tu konec - festivalu i této reportáže. Nedělní dopoledne nám odstartovala přednáška Částice, hmota a antihmota a před odjezdem jsme si ještě zašli poslechnout tradiční O conu po conu, přesněji část, protože vydržet tak dlouho bylo nad naše síly. Pak následovalo jen loučení a cesta domů. Festival se skutečně vydařil, ať jde o počasí, program nebo osobní vztahy ;-) Snad jen ta zdravotní stránka mohla být o něco lepší, ale to budu muset vychytat sám :-) (Do třetice... zasvěcení vědí :-) )

Zbývá poděkovat organizátorům, přednášejícím i fanouškům a popřát Festivalu Fantazie ještě spoustu úspěšných ročníků. Už se nemůžu dočkat Avalconu Speciál...

admirál flotily Chak.
autor: Chak.
vydáno: po 7. srpna 2006
přečteno: 3947x
komentáře: 10
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Odznáčky na Festivalu fantazie 2018  -  st 30. května 2018
Jeffrey Combs: Přednášky a promítání na TrekFESTu  -  út 28. června 2016
TrekFEST 2016 – program hotov  -  pá 27. května 2016
TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
Odznáčky a 10. výročí portálu  -  po 13. července 2015
Oslavte s námi 10. narozeniny Trekkies.cz  -  st 1. července 2015
Odznáček Vypravěč na Trekfestu 2015  -  pá 19. června 2015
Festival Fantazie v Chotěboři už po dvacáté  -  st 20. května 2015
Genetika ve Star Treku  -  čt 15. ledna 2015
47 dní do PragoFFestu  -  pá 12. prosince 2014
Na FF „jen“ jako divák  -  st 9. července 2014
TrekFEST 2014  -  čt 19. června 2014
PragoFFest tento týden  -  st 29. ledna 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG