Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Charles "Trip" Tucker III

st 9. srpna 2006      autor: Bedraz      přečteno: 6338x      komentáře: 0

Charles "Trip" Tucker III Charles Tucker III, známý pod přezdívkou "Trip", důstojník Hvězdné flotily 22. století, sloužil deset let jako šéfinženýr Enterprise NX-01, první pozemské lodě schopné dosáhnout rychlosti warp 5. Velitelem této lodě byl jeho nejlepší přítel, kapitán Jonathan Archer. Postupem času se velmi sblížil s jednou z členek posádky - T'Pol.

Jméno: Charles "Trip" Tucker III
Hodnost: komandér
Rasa: člověk
Narozen: 2121
Zemřel: 2161
Rodina:
otec - Charles Tucker II, praotec - Charles Tucker I
sourozenci - sestra Elizabeth Tucker a přinejmenším jeden bratr
Rodinný stav: svobodný

Charles Tucker se narodil v roce 2121 a vyrostl v Panama City na Floridě. (ENT: "Fusion"). Jeho přezdívka "Trip" měla původ ve skutečnosti, že byl třetím Tuckerem s křestním jménem Charles, tj. třetí v řadě "triple"="Trip". (ENT: "First Flight") V dětství chtěl být kapitánem hvězdné lodi, zatímco otec si ho představoval jako inženýra a matka jako architekta (ENT: "Similitude"). Když mu bylo sedm, koupila mu matka knihu Emory Ericksona: Otec transportéru a Tripovo dětské zbožňování Emory Ericksona vedlo k tomu, že se nakonec stal opravdu inženýrem (ENT: "Daedalus").

Tucker sdílel Archerovu nedůvěru k Vulkancům. Poprvé se s jedním setkal v hodinách biologie, kde byl vyděšen vulkanským učitelem panem Velikem (ENT: "Strange New World").

Tucker se přidal k Hvězdné flotile v roce 2139, kdy žil v Sausalito, jen pár bloků od vulkanského kampusu (ENT: "Broken Bow", "Unexpected"). Po zničení testovací lodě schopné dosahnout warpu 2 v roce 2143, tzv. prototypu NX-Alpha, potkal v klubu 602 Jonathana Archera. Tucker poté pomohl Archerovi a jeho dalšímu kolegovi, také testovacímu pilotovi, A.G. Robinsonovi, ukrást druhý prototyp NX-Beta, upravit jeho pohon a prokázat nedůvěřivým Vulkancům i velení Hvězdné flotily životaschopnost projektu. V této době měl hodnost poručíka a byl členem inženýrského týmu kapitána Jefferiese (ENT: "First Flight").

V roce 2147 byl Tucker na Titanu jako člen tréninkové mise společně s Archerem. Po objevení závady na jeho skafandru mu Archer v nastálém deliriu zabránil sundat si helmu a tím mu zachránil život (ENT: "Strange New World", "Unexpected").

Když se v roce 2150 Archer stal definitivně kapitánem Enterprise, přivedl s sebou Tripa na pozici šéfinženýra a prvního důstojníka. Při startu lodi v roce 2151 ho však v pozici zástupce velitele nahradila Vulkanka T´Pol.

Tucker se od počátku mise aktivně staral o obveselení posádky - pořádal večery s promítáním starých pozemských filmů (ENT: "Broken Bow"). Během prvních dvou let na Enterprise se také stal např. prvním těhotným mužem (ENT: "Unexpected"), zapletl se společně s Archerem a T´Pol do vulkansko-andorianských sporů (ENT: "The Andorian Incident", "Shadows of P'Jem", "Cease Fire") a navázal pevné přátelství s poručíkem Reedem poté, co společně čelili téměř jisté smrti zadušením a umrznutím v poškozeném raketoplánu (ENT: "Shuttlepod One").

Když byla Enterprise polapena Silikem a jeho Sulibany v průběhu Studené časové války, byl Archer Danielsem, agentem Časové hvězdné flotily, přetransportován do budoucnosti. Tucker pomohl znovu získat Enterprise a přenést Archera zpět do jeho času (ENT: "Shockwave, Part I", "Shockwave, Part II").

V roce 2152 se TUcker setkal rasou Vissianů, kteří při svém rozmnožování používali třetí pohlaví, tzv. cogenitora. Toto pohlaví bylo pokládané za méněcenné, avšak Trip zjistil, že cogenitor má stejné rozumové možnosti jako ostatní Vissiané. Přesvědčil cogenitora, aby bojoval za svá práva, a ten požádal o azyl na Enterprise, který byl však zamítnut. Tucker se poté dozvěděl, že cogenitor spáchal sebevraždu. Celý případ pokládal za svou vinu (ENT: "Cogenitor").

Druhý rok na Enterprise skončil pro Tripa velkou tragédií - při útoku Xindi na Zemi zahynula v roce 2153 Tuckerova mladší sestra Elizabeth (ENT: "The Expanse"). Tucker tuto ztrátu těžce nesl a byl pln nenávisti a pomstychtivosti. V důsledku tohoto velkého stresu nemohl v noci spát ani za pomoci medikamentů. Doktor Phlox ho proto přesvědčil, aby se podrobil vulkanské neuro-pressure masáži za asistence T´Pol. Tato sezení odstartovala poté úplně novou úroveň vztahu mezi T´Pol a Tuckerem.

Během mise Enterprise v Delphic Expanse (tj. najít útočníky na Zemi, Xindi) byl Tucker vážně zraněn při střetu s prostorovou anomálií. Phlox pro jeho záchranu nechal naklonovat rychle rostoucího mimetického symbionta, jehož mozkovou tkáň potřeboval k transplantaci. Klon Sim žil několik dní na palubě Enterprise a během této doby se zamiloval do T´Pol, aniž by si byl jistý, zda tyto pocity jsou jeho vlastní, nebo Tripovy (ENT: "Similitude"). Enterprise se také podařilo potkat svůj protějšek z možné budoucnosti - na této Enterprise měli T´Pol a Trip spolu syna Loriana, který lodi z budoucnosti velel (ENT: "E²").

Tucker hrál zásadní roli v konečním střetu s Xindi. Zničil jednu ze Sfér, které pomáhaly cizincům, kteří stáli za ůtokem Xindi na Zemi. To poskytlo čas Archerovi a MACO týmu pro obsazení a zničení další super zbraně Xindi (ENT: "Countdown", "Zero Hour"). Při návratu na Zem se však Tucker ocitl v roce 1944, kde byl napaden Silikem, Sulibanem hrajícím klíčovou roli v Časové studené válce. Celý časový posun byl dalším tahem v tomto konfliktu, v němž měla být změněna historie Země vítězstvím nacistů v druhé světové válce. Tomu naštěstí posádka Enterprise zabránila. (ENT: "Storm Front, Part I", "Storm Front, Part II").

Po hrdinském návratu domů (2154) čekalo Tuckera velké osobní zklamání - při návštěvě Vulkanu byl svědkem dávno domluvené svatby T'Pol s Vulkancem Kosem (ENT: "Home"). V roce 2154 byl Trip účástníkem mnoha zásadních misí Enterprise, včetně augmentské krize s geneticky vylepšenými lidmi dr. Arika Soonga (ENT: "Borderland", "Cold Station 12", "The Augments").

Podílel se také na převratných změnách ve vulkanské společnosti po objevení původních svitků se Surakovým učením. Společně s velvyslancem Sovalem zjistil, že teroristický útok na pozemskou ambasádu na Vulkanu i plánovaný preventivní úder na andorijské vojenské síly jsou vedeny přímo Nejvyšším vulkanským velením, které se zcela zřeklo Surakových ideálů. (ENT: "The Forge", "Awakening", "Kir'Shara").

Tucker hrál zásadní roli v odhalení romulanského spiknutí, které chtělo rozeštvat pomalu spolupracující rasy - Andoriany, Tellarity a lidi. Jejich lodě byly napadány maskovaným romulanským plavidlem, vydávajícím se za loď potencionálního spojence. Odhalení tohoto spiknutí utužilo vztahy mezi zmíněnými rasami, což nakonec vedlo založení Spojené federace planet (ENT: "Babel One", "United", "Aenar").

V roce 2154 také Tucker na čas opustil Enterprise kvůli svým citům vůči T'Pol, které nebyly zdánlivě opětovány. Později se na Enterprse ze svého postu na Columbii vrátil, aby posádce pomohl řešit klingonskou lékařskou krizi způsobenou neopatrnou genetickou manipulací s augmentskou vylepšenou DNA (ENT: "Affliction").

Pro vyvolání xenofobních nalad proti chystané meziplanetární konferenci mělo být využito dítě klonované z DNA Tripa a T´Pol. Xenofóbní skupina vedená Johnem Paxtonem vyhrožovala zničením všech mimozemských lodí pomocí zbraně své základny na Marsu, pokud všichni mimozemšťané neopustí Zemi. Tucker se pokusil zbraň sabotovat, avšak byl dopaden a společně s T´Pol uvězněn. Po vysvobození posádkou Enterprise mohli pouze bezmocně sledovat smrt své dcery Elizabeth (pojmenovaná po Tripově sestře), zaviněnou chybou při genetických manipulacích. Dr. Phlox však následně prokazál, že Vulkanci a lidé by přesto děti mít mohli (ENT: "Demons", "Terra Prime").

Trip sloužil jako šéfinženýr Enterprise až do roku 2161, kdy měla být loď vyřazena při podepisování Ústavy Federace. Při cestě na Zemi udělala Enterprise odbočku na Rigel X, aby zachránila Shranovu unesenou dceru Tallu. Zdařilá záchranná mise však stála Tripa život. Tallini únosci infiltrovali loď a Trip zahynul při jejich zneškodňování, když se obětoval pro Enterprise a jejího kapitána (ENT: "These Are the Voyages...").

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: st 9. srpna 2006
přečteno: 6338x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

Jonathan Archer  -  pá 24. listopadu 2006

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG