Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Abrams o vztahu ke scifi

po 14. srpna 2006      autor: Urza      přečteno: 2487x      komentáře: 0

J.J. Abrams Kvůli Abramsově neustálému mlčení o jedenáctém Trek filmu fanoušci fenoménu pátrají po každém drbu, hledají aspoň náznak toho, co můžou očekávat od duchovního otce seriálů Lost a Alias. TV Guide online poslal J.J. Abramsovi pár otázek už před několika týdny a tady je několik výňatků z nich. O Star Treku XI sice moc slov nepadlo, ale jinak se dovíme pár zajímavostí...

Který scifi seriál vás nejvíc upoutal, když jste byl ještě dítě?

Abrams: Pokud se bavíme o scifi, tak rozhodně největší vliv na mě měl seriál The Twilight Zone, protože byl tak tajemný a lidsky přístupný. A samozřejmě jsem byl vždycky fanouškem Star Treku.

Jaká je vaše oblíbená epizoda z Twilight Zone?

Abrams: Pilot (1959) "Where is everybody?" s Earlem Hollimanem. Byl samotný v městě a ukázalo se, že byl pokusnou krysou experimentu americké armády.

Který scifi seriál měl největší vliv na vaši práci?

Abrams: Miluju The Prisoner, což je velmi zvláštní hybrid scifi, záhad a charakterů. A samozřejmě prvky z The Prisoner jsou v Alias i Lost. Vězeň byl chlap, který se pořád divil stylem "kde to sakra je". A byla zde taková zvláštní agentura, která kontrolovala jeho osud a to jsme použili v Alias.

Zdroj: trekweb.com
podporučík Urza
autor: Urza
vydáno: po 14. srpna 2006
přečteno: 2487x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG