Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Giacchino: Začnu skládat hudbu ke Star Treku XI

st 23. srpna 2006      autor: little borg      přečteno: 2985x      komentáře: 0

Michael Giacchino Na nejrůznějších internetových serverech probíhají diskuze o Star Treku XI a jedním z témat je i hudba. Jak všichni tušíme, další celovečerní film bude úplně jiného formátu a s novými lidmi. Skladatel Jerry Goldsmith nás opustil a odešel do hudebního nebe. Kdo ho nahradí, už ale víme. Pro mnohé z nás méně známý komponista Michael Giacchino. Server IGN přináší nové informace...

Michael Giacchino je už dlouhou dobu favoritem producenta J.J. Abramse, s kterým spolupracuje na seriálech Alias, Lost, What About Brian a Six Degrees. Jeho umění jsme mohli slyšet i v nedávno uvedením akčním trháku Mission: Impossible III.

Giacchino vyhrál za Lost cenu Emmy a sklidil vavříny za svoji magickou hudbu k animovanému filmu The Incredibles (Úžasňákovi). Jmenujme například ceny Annie, ASCAP, BMI, Sierra, LAFCA, OFCS a World Soundtrack Awards.

Skladatel potvrzuje, že právě začal přemýšlet o tom, jak by mohla vypadat hudba k jedenáctému Star Trek filmu. "Mám nápady, ale jsou teprve v začátcích," řekl Giacchino. "Vím, že na tom ostatní pracují. Ale je ještě příliš brzy o tom mluvit."

Giacchino by se rád inspiroval hudebními tématy v už existujících Star Trek soundtracích.

"Myslím si, že nakonec můžete vzít jedno téma, o kterém si myslíte, že je důležité, a využít ho tak, jak je, a pak ho vzít a udělat s ním zcela něco jiného," řekl Giacchino. "Bylo by to stejná legrace jako u Mission Impossible, vzít hudbu a pojmout ji úplně jinak než předchozí skladatelé. Nebude lepší ani horší, bude zkrátka jiná."

Zdroj: trekweb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: st 23. srpna 2006
přečteno: 2985x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG